Що іванофранківці думають про День Святого Валентина?

День Святого Валентина або ж День закоханих відзначають щорічно 14 лютого.

Традиція святкувати День Валентина тягнеться ще із далекого ІІІ століття. Однак, широкої популярності в Західній Європі це свято набуло після XV століття. Нині різні народи відзначають це свято по-різному.

Італійці у День Святого Валентина вважають своїм обов'язком дарувати коханим солодощі. В Італії цей день так і називають — «солодкий».

Поляки цього дня відвідують Познань. Там, за повір'ям, лежать мощі Святого Валентина, а над головним престолом висить його чудодійна ікона. Поляки вірять, що проща до неї допомагає в любовних справах.

Німці вважають Валентина покровителем психічно хворих, прикрашають в цей день всі лікарні червоними стрічками, а в каплицях проводять спеціальне Богослужіння.

В Японії на День св. Валентина жінки і дівчата дарують чоловікам і хлопцям солодощі, переважно шоколад. Хоча це «свято закоханих» подарунки отримують не лише коханці, але й начальники чоловічої статі від підлеглих статі жіночої.

В Україні традиційно західноєвропейське свято вже теж набуло великої популярності. У цей день зазвичай закохані обмінюються вітальними листівками «валентинками», дарують шоколад, квіти або ж інші подарунки. Дуже часто, намагаються щоб подарунок був оригінальним, зробленим власноруч. А для комерційних структур це ще одна нагода підзаробити.

Про значення цього дня, його символізм Фіртка вирішила також розпитати у франківців.


Ірина: День св.Валентина вважаю гарним святом. Розумію, що комерція і маркетинг все прорахували, але не зважаючи на це, мені приємно отримувати символічні знаки уваги саме 14 лютого. Заохочую і навчаю дітей висловлювати свої почуття, не соромитися їх. Любов додає впевненості, захищає. Завжди з дітьми робимо валентинки і подаруночки.

Тарас: День Святого Валентина - романтичне свято двох сердець. В цей день особливо хочеться сказати найніжніші слова коханій людині. Найміцніше її обійняти і поцілувати. Хоча я це люблю робити кожного дня, але в цей день хочеться це зробити по-особливому. Ніжно, щиро, неповторно і злетіти немов би на крилах разом із своїм серденьком - тому що воно для мене найдорожче у цілому світі, мій неоціненний скарб! Як святкуватимемо? - Звичайно, що буде романтична вечеря при свічках і найсолодші поцілунки! А дарувати що буду? - А це вже секрет.

Оксана: У моїй родині немає традиції відзначення Дня Святого Валентина. Звісно, п’ємо вранці з чоловіком каву і вітаємося філіжанками. Важливо, як на мене, прості почуття — але щодня. 

Ольга: Особисто я не кайфую від цього свята. Воно не є українським. Та й взагалі вважаю, що для коханих вартує святом робити кожен день, а не 14 (чомусь саме) лютого... Це все більше схоже на банальну попсову комерцію. Підтримую святкування своїх, особистих дат: перше побачення, річниця весілля, або будь-який інших особистий день, котрий справді для обох, а не для цілого світу назагал.

Святослав: Одназначно святкую) Це повід ще раз нагадати коханій про свої почуття. Забути про всі турботи і присвятити себе сім'ї. Нехай і говорять, що це свято придумали бізнесмени, а ми будемо тішитися взаємними почуттями, чого щиро всім бажаю теж.

Михайло: Валентина не святкую. День Ліги Європи. Великий футбол повертається.

Богдан: Думаю що потрібно кохати щодня, незалежно від дати календаря.

Іван:  Це більше данина моді, ніж якесь глибинне усвідомлення важливості свята. Також розумію комерційну складову свята. Якось по-особливому не святкую - по-простому, символічно.

Анна: Чи святкувати День Святого Валентина, чи ні і як ставитися до цього дня - особиста справа кожного. Я ж думаю, що нема нічого поганого в тому, коли закохані вкотре дарують свою любов і подарунки одне одному. Хоча, звісно, це можна робити постійно, навіть щодня). Важливо те, чи хочеться святкувати і як комфортно провести цей день, без напрягу, без "а Вовчик Марині путівку подарував, не те, що ти" або "от Діма з Вірою в ресторан пішли, а ми дома сидимо..." Важливо те, як хочеться, а не як треба чи як у інших! Також цей день може бути стресовим для тих, хто ще не знайшов своє кохання, або недавно розійшовся з другою половинкою. Таким людям рекомендую згадати про себе і нарешті полюбити себе! Провести цей день, зробивши щось приємне для себе, обняти себе, зробити собі подарунок! Адже будь-які стосунки з іншими розпочинаються з відносин із Собою!

Христина: Я працюватиму на День Валентина. Думаю, що свято є символічним.

Ольга: Я не святкую. У закоханих щодня день закоханих.

Марія: Для мене це звичайний день, просто ще один привід сказати коханому, як сильно його любиш і подарувати якусь дрібничку))Вважаю, що близьким про свої почуття треба говорити щодня.

Тарас: У сучасному швидкому ритмі життя дуже важко знайти час для “чистих почуттів”. А деколи просто хочеться частіше побути один із одним: не через дитячі проблеми, не через спільні справи чи бізнес, а лише тому, що ми любимо один одного. Чомусь так складається, що з кожним роком чоловік і дружина все менше пересікаються в особистісному житті і все більше паралельні один одному. Рутина, рутина, рутина… Ось для цього і повинен бути такий день, який повинен нагадувати про те, що є насправді людським щастям. Вважати, що День Велентина – просто для того щоб подарувати паперове сердечко чи шоколадку? Тоді подаруйте не листівку, а мобільний телефон останньої моделі, чи романтичну подорож. Ну на все і грошей може не вистачити. Свою турботу можна проявити і простішими способами – якщо у вас немає вмінь електрика чи сантехніка, цього дня ви можете запросити майстра, який полагодить усі розетки та вимикачі, поміняє кран чи прочистить забиту раковину. Цей день не про листівки, а про турботу.

Ірина: Ставлюся до свята Валентина нейтрально. Хороший маркетинговий продукт. Сердечки, квіточки, нав'язливі вимоги подарунків своїй "половинці". Під настрій все оце рожево-червоне буйство ще може порадувати. І навіть радує, буду чесною. Однак пригноблення тих, хто не святкуватиме/не даруватиме/не буде розкидатися сердечками і сидітиме вдома з котом, зводить всю прописану сценарієм чарівність свята любові нанівець. Та й не певна, що древній Валентин був би в захваті від такого пропагованого дещо лицемірного кохання. Зрештою, ті, хто хоче влаштувати собі романтичний вечір, проведуть його у будь-який час і без приводу в 14 лютого. Головне – позитивні емоції і саме кохання. А от святкувати саме лютневий день Валентина – особиста справа кожного. Чи кафешки сердечками прикрашалися дарма? Хто ж робитиме на їхньому фоні милі фоточки в інстаграм?


14.02.2019 4847 1
Коментарі (1)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2202
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1032
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1007
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2148
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3605
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2539 7

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

844

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

733

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

695

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

687
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10362
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1206
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5319
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1043
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2837
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1204
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

431
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

289 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

745
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

636
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

686