Поезія, що западає в серце: Ольга Деркачова презентувала монографію лірики Богдана Томенчука (фото)

Сьогодні, 18 лютого, в обласній бібліотеці ім. Івана Франка відбулась презентація монографії Ольги Деркачової «Між мовчанням і світом: Лірика Богдана Томенчука. Сфери буття».

Письменниця, доктор філологічних наук, професор кафедри педагогіки початкової освіти Педагогічного факультету Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ольга Деркачова дослідила всі збірки Богдана Томенчука, пише Фіртка.

За словами авторки, монографія побудована не за хронологічним принципом. Складається вона з трьох розділів, які розкривають непересічну постать та художній світ Богдана Томенчука.

Автор книги Ольга Деркачова розповідає, при написанні ніяких завдань перед собою не ставила, а просто насолоджувались текстом та його препаруванням.

"Писалась книга років три, тому що були статті присвячені різним збіркам. В останній день осені я поставила крапку» - зазначила Ольга Деркачова.

Літератор Євген Баран відмітив, сьогоднішня презентація показує, що наше місто та Україна змінилась.

«Я розумію, що якась частина людей прийшла туди, де їй ближче, а не туди, де треба когось в чомусь переконувати.....Богдан Томенчук є одним з найцікавіших ліриків. Хочу подякувати Ользі за сміливість. Тому що її треба мати, щоб проаналізувати сучасного поета. Але вона знайшла ту ноту професійну, яка не викликає дискусій. Великого поета творять великі читачі", - додав Євген Баран.

Також допомагав у створенні книги Віталій Перевізник. За його словами Богдан Томенчук та людина, яка вміє створювати зміст.

"Я тішуся, що причетний до такої великої справи. І що ми по трохи вчимося камінчик до камінчика в склад до складу творити країну", - додав Віталій Перевізник.

Ольга Деркачова зазначила з творчістю Богдана Томенчука знайома давно. Пригадала, як ще будучи студенткою, на стипендію придбала його книгу "На паперті душі".

"Ти не можеш пояснити, чому одна річ тебе надихає. Я раджу з цікавості спочатку прочитати вірш, а потім його історію. Це не будуть домисли того хто пише, а історії самого автора",  - відмітила автор монографії.

Сам Богдан Томенчук додав, що для написання такої книги потрібні дуже ґрунтовні знання. Та зауважив, що до презентації не бачив книгу.

Книгу-монографію можна було отримати за символічну плату. Всі вилучені кошти з презентації підуть на лікування сина атовця Станіславчика Фармуги.

Під час презентації Богдана Томенчука нагородили почесною грамотою від Національної спілки письменників України за поезію «Жінка з одного вірша».

Фотогалерея


18.02.2019 2166 3
Коментарі (3)

24.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

574
20.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

1225
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2741
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

1120
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1359
31.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки дізналась у Миколи Рожка, ректора Івано-Франківського національного медичного університету, наскільки заклад готовий до нового навчального року та як готуватимуть майбутніх медиків.    

2814

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

1077

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1649 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

1884

На щастя, переважна більшість держав світу розуміє справжню ситуацію в російсько-українській війні. Хто на кого напав, хто обороняє по праву свою територію, і де тут світла й темна сторона. Але в міжнародному праві та відносинах самого розуміння мало.

1966
01.10.2022

У Калуші соціальна їдальня для вимушених переселенців працює на базі другого ліцею.  

160
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

496
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

700
29.09.2022

У Крихівцях при парафії Святих Кирила і Методія будують дитячий садочок, який матиме назву «Ковчег». Цей процес триває вже 3,5 роки.  

234
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

788
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

682
12.09.2022

Зокрема, віряни молитимуться за мир в Україні, припинення війни та за всіх військових.  

884
26.09.2022

Це вже другий фільм режисера та кінокомпанії. Якщо першим фільмом в українському прокаті була новорічна кінокомедія «Все буде Ок!», то «Патерн» знятий в жанрі конспірологічного трилера.  

504
30.09.2022

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна буде вести перемовини тільки із новою владою росії.  

173
27.09.2022

Подоляк наголосив, що після успішного контрнаступу Збройних сил України на харківському напрямку політична еліта Росії почала розуміти, що вона може програти війну, а країни світу переконалися в слабкості армії та військово-промислового комплексу Російської Федерації.

370
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

481
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

596