Поезія, що западає в серце: Ольга Деркачова презентувала монографію лірики Богдана Томенчука (фото)

Сьогодні, 18 лютого, в обласній бібліотеці ім. Івана Франка відбулась презентація монографії Ольги Деркачової «Між мовчанням і світом: Лірика Богдана Томенчука. Сфери буття».

Письменниця, доктор філологічних наук, професор кафедри педагогіки початкової освіти Педагогічного факультету Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ольга Деркачова дослідила всі збірки Богдана Томенчука, пише Фіртка.

За словами авторки, монографія побудована не за хронологічним принципом. Складається вона з трьох розділів, які розкривають непересічну постать та художній світ Богдана Томенчука.

Автор книги Ольга Деркачова розповідає, при написанні ніяких завдань перед собою не ставила, а просто насолоджувались текстом та його препаруванням.

"Писалась книга років три, тому що були статті присвячені різним збіркам. В останній день осені я поставила крапку» - зазначила Ольга Деркачова.

Літератор Євген Баран відмітив, сьогоднішня презентація показує, що наше місто та Україна змінилась.

«Я розумію, що якась частина людей прийшла туди, де їй ближче, а не туди, де треба когось в чомусь переконувати.....Богдан Томенчук є одним з найцікавіших ліриків. Хочу подякувати Ользі за сміливість. Тому що її треба мати, щоб проаналізувати сучасного поета. Але вона знайшла ту ноту професійну, яка не викликає дискусій. Великого поета творять великі читачі", - додав Євген Баран.

Також допомагав у створенні книги Віталій Перевізник. За його словами Богдан Томенчук та людина, яка вміє створювати зміст.

"Я тішуся, що причетний до такої великої справи. І що ми по трохи вчимося камінчик до камінчика в склад до складу творити країну", - додав Віталій Перевізник.

Ольга Деркачова зазначила з творчістю Богдана Томенчука знайома давно. Пригадала, як ще будучи студенткою, на стипендію придбала його книгу "На паперті душі".

"Ти не можеш пояснити, чому одна річ тебе надихає. Я раджу з цікавості спочатку прочитати вірш, а потім його історію. Це не будуть домисли того хто пише, а історії самого автора",  - відмітила автор монографії.

Сам Богдан Томенчук додав, що для написання такої книги потрібні дуже ґрунтовні знання. Та зауважив, що до презентації не бачив книгу.

Книгу-монографію можна було отримати за символічну плату. Всі вилучені кошти з презентації підуть на лікування сина атовця Станіславчика Фармуги.

Під час презентації Богдана Томенчука нагородили почесною грамотою від Національної спілки письменників України за поезію «Жінка з одного вірша».

Фотогалерея


18.02.2019 2065 3
Коментарі (3)

12.05.2022
Алла Павлуцька

Фіртка поспілкувалася із прикарпаткою Мар’яною Гнот, аби дізнатися про її досвід волонтерства у центрі допомоги біженця та особливості цієї роботи у Польщі.  

1491
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

2261 1
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

2964
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

3871
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

5528
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

4754 1

Війна стала поштовхом для пришвидшення трансформації в газорозподільній галузі. З початку бойових дій Прикарпаття прихистило близько 140 тисяч людей.  Вони тимчасово оселились в містах і селах Івано-Франківської області, тож стали споживачами газу. Тому перед АТ «Івано-Франківськгаз» постало завдання забезпечити стабільний розподіл газу більшій кількості споживачів. І газовики виявились готовими до такого технологічного виклику.

443

Становище в країні зараз дуже складне, тому Сергій Марченко, міністр фінансів України, прогнозує болючі заходи: різке підвищення податків та різке скорочення витрат.

285

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

4877

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

6769
21.05.2022

Фахівці з правильного харчування нерідко рекомендують у перший денний прийом їжі вживати каші, проте деякі з них можуть завдати більше шкоди організму, ніж користі.   

630 1
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

3408
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

5659
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

1553
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

2082 1
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

2830
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

4394
25.05.2022

До Європейського дня парків провели просвітницьку прогулянку для франківчан та гостей міста.

196
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

2757
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

4689
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

4726 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

6419 1