На Івано-Франківщині під час війни збільшилась кількість пар, які хочуть усиновити дітей

Під час війни усиновлення дітей, які перебувають на території України, можливе лише в тих регіонах, де немає воєнних дій та працюють державні органи влади України

Про це розповіла начальниця Служби у справах дітей Івано-Франківської міської ради Ірина Рохман в програмі «Про головне в деталях», передає Фіртка.

"Якщо ми говоримо про усиновлення, то маємо двозначне відчуття. З одного боку, є внутрішнє бажання яке переходить у дію. А з іншого боку, це - робота з документами які дають результат також в усиновленні дитини.

Якщо ми говоримо про період повномасштабного вторгнення, то хочу розвіяти міф про те, що дитину усиновити неможливо. Нічого не змінилося в контексті усиновлення.

Єдине, що усиновлення дітей іноземними громадянами в період війни є неможливий", - зауважила Ірина Рохман.

З її слів, якщо розглядати питання документів, то всі ті документи, які необхідні були до повномасштабного вторгнення, залишились актуальними сьогодні.

"Якщо ви є громадянами України, проживаєте в Івано-Франківську, маєте прописку в місті, маєте відповідний фізичний стан, тобто маєте довідку про стан здоровʼя згідно з постановою "905", всіх лікарів і можете бути усиновлювачами, не маєте судимості, працюєте на роботі й маєте відповідні доходи, які допоможуть забезпечити утримання сімʼї з дітками, можете звертатись у службу справах дітей.

Є відповідна послуга бути кандидатом усиновлювача. І проходите навчання, яке забезпечує центр соціальних служб для сімʼї дітей і молоді. Зазвичай це щоквартально.

Тоді кандидат чи сімʼя кандидатів отримує пакет документів, особову справу, де зазначено, що вони можуть бути усиновлювачами", - прокоментувала Рохман.

Як зазначає Рохман, якщо говорити про 2023 рік, то на сьогодні є 19 пар які хочуть усиновити дитину. Якщо порівнювати з довоєнним часом, то таких кандидатів було зазвичай 10-12 пар. Тобто, кількість кандидатів збільшилась. 

"Якщо ми говоримо про дітей, то кількість дітей у місті Івано-Франківську є 28 з яких 18 дітей є віком від 10 до 17 років.

Тому, якщо говорити про усиновлювачів, що є така інша форма сімейного виховання, як прийомні сімʼї, де ми маючи потенціал і бажання в такий важкий період для нас всіх, а особливо для дітей місію допомоги дітям.

І, власне, в прийомних сімʼях дітки можуть проживати до 18 чи до 23 років отримувати безпеку і любов, все що потрібно для наших дітей", - резюмувала Ірина Рохман.

Як наголошується, кандидатами можуть бути чоловік або жінка, чи пара. Тобто, не обов’язково бути одруженим для того, щоб бути кандидатом усиновлювачем.

"Є особова справа, висновок, що пара може бути кандидатом. Тоді у нас є окрема тека, де є особові справи діток, які можуть бути усиновлені. Відповідно до висновку кандидатів бачимо, наприклад, яких діток вони хочуть.

Тоді ми шукаємо діток, які підходитимуть кандидатам по віку і статі. Якщо знаходимо надаємо направлення і впродовж десяти днів пара має можливість зустрітися з дітьми для того, щоб визначитися, чи бажають продовжувати спільних життєвий шлях, чи відмовляться і шукатимуть далі.

Цілком прийнятно, якщо пара відмовляється від тієї чи іншої дитинки, а шукає саме ту дитинку, якій зможуть подарувати гармонію.

Якщо пара дає згоду, то служба у справах дітей надає висновок, що усиновлення є доцільним та відповідає інтересам дитини. Після того, як відбулося судове засідання, надають рішення суду. Рішення вступає через місяць в законну силу і дитинку влаштовують на проживання до батьків.

Процес всиновлення завершено, але з сімʼєю продовжують комунікацію. Служба в справах дітей навідується до них, спілкується з дитиною, пише акт обстеження", - каже Ірина Рохман.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Втеча як протест. Чому діти йдуть з дому та як діяти батькам

«Не підсилювати страхи та тривоги». Як говорити з дітьми про війну?


Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1391
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1054
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2074
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3556
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1342
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1333

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1690

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

502

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1140

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1310
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

405
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24257
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

503
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

447
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

624
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1511
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

678
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

4771
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

604
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1534 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

617
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

528