"Згадуй про них не тільки в день обміну": в Івано-Франківську провели акцію на підтримку полонених та безвісти зниклих

В Івано-Франківську, на Вічевому майдані, 22 вересня відбулася чергова акція-нагадування про військовополонених Маріупольського гарнізону, всіх полонених та зниклих безвісти.

На акцію прийшли десятки людей. Спершу вони провели демонстрацію з плакатами, а згодом — дали слово рідним військових.

Про це з місця події повідомляє журналістка Фіртки.

За словами співорганізаторки заходу Наталії Макарової, ці акції відбуваються кожні два тижні щонеділі.

"Акції організовують родичі військовополонених. Ми виходимо постійно.

Але, на жаль, людей приходить все менше та менше. Це дійсно розчаровує. Проте, радіємо, що відбуваються обміни".

Також організаторка додає, боляче спостерігати за людьми, які проходять повз.

"Боляче дивитися на те, що люди, які проходять повз акції, не звертають уваги. Я сама чекаю третій рік з полону чоловіка.

І я не можу сказати, що я живу. Це існування насправді. Для того, щоб якось жити, займаюсь підтримкою військових та чекаю".

До акції долучився колишній командир 109 бригади ТРО Маріуполя Констянтин Бобрик, який сам пережив полон. За його словами, акції проводять по цілому місту. 

"Наші заходи — це важливе нагадування, що наші хлопці, не тільки з Маріуполя, а зі всієї України в полоні. Тому ми нагадуємо людству, що їх треба визволяти, адже захисників катують, з них знущаються.

Ми самі всі бачили, якими повертаються хлопці після обміну. Я сам був у полоні. На початку, коли я став на захист країни, моя вага була 95 кілограмів, вийшов з полону — 55 кілограмів. Там я втратив більше 30-ти кілограмів. Так і наші хлопці це все проживають".

Окрім того, наголошує Констянтин Бобрик, ці акції є нагадуванням й для Червоного Хреста.

"Потрібно не тільки моніторити, як Україна утримує росіян тут, але потрібно й моніторити те, як вони утримують українців, а саме як вони їх годують, як з ними поводяться".

Матір звільненого з полону військовослужбовця Олена Завгородня ділиться, часто відвідує акції щодо визволення військовополонених.

"Мій син був у полоні 913 днів та 30 місяців — і його повернули 24 серпня, на День Незалежності України.

Зараз проходить реабілітацію. Фізичний стан начебто в нормі, а ось психологічний стан дуже важкий".

Олена Завгородня приходить на акції, аби підтримати інших родичів військовослужбовців, які досі в полоні.

До приєднання акцій сьогодні закликав й ветеран російсько-української війни Степан Савчук. Ветеран каже, насправді втомився пояснювати людям, для чого проводити такі заходи, проте знає, що вони надзвичайно важливі, а особливо — присутність людей на них.

"Хочу сказати людям, які сьогодні вперше на акції, насамперед це — свідома громадянська позиція.

Дякую всім, хто долучається до акцій, адже ми показуємо, що ми свідомі громадяни своєї країни. І це важливо, аби люди приходили та підтримували тих, хто за нас боровся", — наголосив Степан Савчук.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Івано-Франківськ долучився до Всеукраїнської спортивної акції вшанування загиблих воїнів

В Івано-Франківську відбулася мирна акція на підтримку військовополонених

В Івано-Франківську відбулася акція "Не мовчи! Полон вбиває!" на підтримку військовополонених

"Втрачати дітей — це важко": Івано-Франківська міська рада звернулася щодо розшуку зниклих безвісти та повернення полонених

Фотогалерея


22.09.2024 Тетяна Сорока 624
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1480
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

743
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

926
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2004
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3507
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2406 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

749

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

655

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

628

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

648
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10289
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1135
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5205
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

947
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2745
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1137
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

338
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

657
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

569
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

618
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

974 2