Заради порятунку тисячі життів: депутат облради виступає за прийняття закону про трансплантологію (відео)

 

 

В Україні необхідно законодавчого врегулювати питання трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людини. Це дозволить врятувати сотні тисяч життів щороку і зекономити бюджетні кошти.

 

Минулого тижня на сесії обласної ради, депутати одноголосно прийняли звернення до вищого керівництва держави, щодо необхідності невідкладного законодавчого врегулювання питання трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людині, яке ініційоване депутатами від фракції «ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ». 



«Щороку, тисячі українців для порятунку життя, потребують пересадки органів, однак трансплантологічних операцій в Україні проводиться одиниці. Так за даними МОЗ, щороку є потреба у 1000 операцій по пересадці кісткового мозку, 800-1200 - печінки, 1500-2000 - нирки, та понад 1000 у пересадці серця», - відзначає депутат облради від партії «ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ» Олег Атаманюк.



На його думку, така ситуація в Україні викликана в тому числі вкрай незадовільною законодавчою базою, яка є застарілою і не відповідає сучасним вимогам. 



«Ситуація, яку ми сьогодні маємо в трансплантології обумовлена в першу чергу затстарілою законодавчою базою, яка суворо обмежує перелік тих людей, які можуть надати свої органи для пересадки. Теперішнє українське законодавство, яке прийняте ще в 1999 році, унеможливлює трансплантацію органів від далеких родичів, а також від неродинного донора, який просто виявив своє бажання допомогти. Власне, якраз це змушує українських пацієнтів їхати на лікування за кордон, де закон дозволяє трансплантацію від людини, що не є найближчою ріднею. Окрім того, не налагоджена система трансплант-координації, яка чітко регламентує злагодженість дій усіх фахівців від яких залежить успішність проведення трансплантації», - йшлося у звернені депутата.



Олег Атаманюк відзначає, що трансплантація потрібна для того, щоб врятувати життя багатьох людей. 



«Більшість сімей, які зіткнулися з цією проблемою, не можуть самостійно осилити лікування, оскільки воно є вкрай дороговартісним. Для прикладу, в Білорусії пересадка серця коштує 100 тисяч доларів. Кісткового мозку в країнах Європи – 130 тисяч євро і тд. Дуже складно усвідомлювати, що життя твого рідного має ціну, яку ти не можеш заплатити. І, на жаль, люди помирають так і не дочекавшись адекватної допомоги», - говорить депутат. 



Підтримує таку ініціативу і головний лікар Коломийської дитячої лікарні, депутат облради від фракції «Самопоміч» Олег Токарчук. За його словами, щороку дві-три дитини з нашого регіону потребують пересадки того чи іншого органу. Однак таких хворих місцеві лікарі вимушені відправляти за кордон. 



«За ці кошти, які держава витрачає на такі трансплантації за кордоном можна було б в Україні побудувати цілу систему трансплантології, яка б не тільки працювала на громаду України, а й приносила кошти за трансплантацію для інших країн», - каже Олег Токарчук.



Ще у квітні 16-го року Верховна Рада в першому читанні прийняла закон 2386а-1 про трансплантацію органів. Втім на цьому все і призупинилося.



«Багато політиків перед виборами часто спекулюють на цій темі і переконують виборців, що вони за трансплантацію. Тільки, чомусь, прийшовши в раду забувають про свої обіцянки. Так уже понад півтора року закон не виноситься комітетом на розгляд в другому читанні, що відповідно гальмує розвиток даної галузі. Тому, ми сподіваємось, що звернення прийняте обласною радою зможе зрушити з "мертвої точки" вирішення проблеми трасплантології заради порятунку тисячі життів», - каже Олег Атаманюк. 



Окрім того, депутат облради сподівається, що подібний крок від Прикарпаття стане прикладом для інших регіонів нашої країни задля спільного вирішення даної проблеми.

 


06.11.2017 633 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

772
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

387
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14144 16
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1622
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

907
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6241

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

676

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1502

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1309

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1194
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

554
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

692
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1617
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

634
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

923
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5963
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13804
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

296
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

591
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

524
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

838 2