За суд цього разу замовимо слово

 

Опозиційність до влади є нормою для журналіста. Проте не завжди.

Зараз нарешті ми на порозі якогось вже цивілізованого суспільства. Про нас нарешті згадали у світі. Нас побачили як народ. І ми побачили себе як народ.

Всі, від фермера до консультанта в магазині, чудово усвідомлюють, що пора наводити порядок в усіх ланках державного управління. Країна хоче спокою і реформ. Тому й не завжди наше критиканство доречне.

Приміром, однією із найважливіших державних структур в Україні є суд. У нас достатньо претензій до служителів Феміди. Однак судити суддю найскладніше. Адже це вимагає кваліфікації найвищого рівня. Тому найпростіше його просто цькувати.

Власне, щось подібне відчувається на Прикарпатті, особливо стосовно Івано-Франківського окружного суду. Його працівникам закидають нелояльність у часи Майдану, а саме не такі рішення як треба. Та ніхто не поцікавився законністю цих судових висновків, до яких, до речі, саме у юристів було найменше питань. Однак бажання майже фізичної сатисфакції у декого переходить рамки закону. Хоча всі хочуть, щоб суди у нас жили тільки за законом.

Словом, нелюбов до цих правовиків фактично вилилась у цькування його голови - П.Черепія. Приміром, останній випадок із машиною очолюваної ним установи, яка потрапила кілька днів тому в ДТП, був принизливий для судді, якому безпідставно приписали аварію. Та й ганебний, на мою думку, для журналіста, який розповсюджував брехливу інформацію в неті. За інформацією, яка розійшлась мережею, стало відомо, що людина, схожа на Черепія, втекла з місця ДТП.

Однак, погодьтеся, шістдесятирічний голова суду П.Черепій, якому приписали порушення, навіть у сутінках не нагадував 22-річного винуватця ДТП, якого власне й бачили очевидці.

Тим паче у той час П.Черепій знаходився за межами області на санаторному лікуванні. Про це нескладно довідатись у суді.

Так сталося, що тепер ми живемо у майже воєнний час. Усе в державі зараз надзвичайно крихке і може просто не витримати розхитування його структур.

У даному разі мова йде про неповагу до суду. Це ж, у свою чергу, неповага до закону і держави. Та й до тої країни, яку ми нарешті почали будувати.

А з суддями ми завжди розберемося по Закону. До речі, якраз вже саме на виході Закон про люстрацію суддівського корпусу.

Отож.

 

P.S. Для коментаторів мого блогу підкреслюю – я захищаю не суддів. Я захищаю суд.


03.04.2014 Олег Олексюк 1258 8
05.10.2022
Тіна Любчик

Музиканти організовують у містах України та за її межами благодійні концерти. Цим самим збирають кошти чи то на потреби ЗСУ, чи то для цивільних громадян, які постраждали внаслідок збройної агресії з боку росії.

279
26.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

720
21.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

1407
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2976
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

1275
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1513

Зовсім скоро вітрини крамничок потроху будуть прикрашати стиглими гарбузами із зловісною усмішкою, де-не-де з’являться відьомські капелюшки з мітлами, і таким чином нам нагадають про прихід абсолютно чужого нашій культурі і народу свята - Гелловін.

43

В інформаційному полі України та блогосфері, чи то серед звичайного народу можна натрапити на думку,  що  православний - тотожний російському. Тобто, якщо сповідуєш православ’я, то тобі автоматично приписують проросійські погляди.  

363

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

1233

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1820 1
01.10.2022

У Калуші соціальна їдальня для вимушених переселенців працює на базі другого ліцею.  

326
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

653
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

864
05.10.2022

Волонтерською діяльністю о. Йосафат Бойко займається вже давно, однак з початком повномасштабного вторгнення почав працювати ще інтенсивніше.

138
29.09.2022

У Крихівцях при парафії Святих Кирила і Методія будують дитячий садочок, який матиме назву «Ковчег». Цей процес триває вже 3,5 роки.  

385
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

948
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

831
01.10.2022

На жовтень в Івано-Франківському академічному драматичному театрі  підготували  30 вистав, аби ця осінь була наповнена театральним теплом та незабутніми враженнями.

686
06.10.2022

До слова, Кабінет Міністрів підготував законопроєкт про кримінальну відповідальність за отримання російського паспорта.

97
30.09.2022

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна буде вести перемовини тільки із новою владою росії.  

328
27.09.2022

Подоляк наголосив, що після успішного контрнаступу Збройних сил України на харківському напрямку політична еліта Росії почала розуміти, що вона може програти війну, а країни світу переконалися в слабкості армії та військово-промислового комплексу Російської Федерації.

512
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

617