«Вверх по драбині що веде у прірву»

 

 

Український владний режим Януковича, зі своїми «проФФесіоналами» у зовнішній та внутрішній політиці, загнав себе і країну, яку представляє, у глуху безвихідь. Янукович став заручником своїх власних фобій та інстинктів. Розпочавши тотальний наступ на згортання укорінених в українському суспільстві демократичних цінностей, цинічно знехтував свободою слова, правами людини, правом громадян на мирні зібрання, мітинги і маніфестації, кримінальне переслідування опозиції та її лідерів, Юлію Тимошенко та Юрія Луценка зокрема, Янукович підірвав свій і без того мізерний міжнародний авторитет, авансом дарований йому світовою спільнотою.

 

Результатом цієї примітивної, чисто донецької політики, стала реальна загроза відмови Європейського Союзу від можливого підписання з Україною, на грудневому саміті «Україна-ЄС», договору про асоційоване членство України в ЄС, та вступу України до Зони вільної торгівлі (ЗВТ). Європа, США та Канада понад два місяці демонстративно ігнорують президента Януковича і його прем’єра у зовнішніх зносинах, нікуди не запрошують, натомість публічно вказують на цілком очікувані наслідки для останнього його безперспективно утопічного шляху в нікуди.  Останній красномовний виклик Януковича у Варшаву на розмову з президентом Польщі, у статусі «приватного візиту», говорить сам за себе. Броніслав Коморовський висловив ультимативну позицію Європейського Союзу щодо дій Януковича в середині країни, запропонувавши «батіг і пряник». Що вибере Янукович, почекаємо побачимо.

 

         З іншої сторони, відверті провали задекларованої політики Януковича-Азарова у зближенні України з Росією, результатом якої мало стати суттєве зниження ринкової ціни на газ, збільшення товарообігу, кооперація та поступ, після ратифікації Верховною Радою України т.зв. «Харківських угод», сподівань не виправдало. Росія начхала на очікувану вдячність наївних політиканів з Печерських пагорбів, за пролонгацію перебування ЧФ РФ в Севастополі до 2042р., і почала ультимативно вимагати від України продовження здачі своїх стратегічних галузей економіки та газо-транспортної інфраструктури, негайного вступу України до Митного Союзу (РФ, Білорусь, Казахстан), подальшого інтегрування у структури СНД, відмови від будь-якої інтеграції до європейських інституцій, від вступу у ЗВТ, від асоційованого членства в ЄС, негайно запровадити на більшій території країни російську мову, як другу державну і т.п. Адже в Росії наступного року президентські вибори. Путін і Медвєдєв розігрують свою гру для свого внутрішнього споживача. Боротьба за вплив на електорат загострюється.

 

           Оприлюднена «дешева» ціна за російський газ для українських споживачів, у четвертому кварталі ц.р., у 500 доларів США за 1000 м.куб., почала отверезвлювати навіть Януковича-Азарова. Тепер режим «проФФесіоналів» знаходиться між створеним ними молотом та ковадлом.

 

           З суб’єкта зовнішньої політики Янукович перетворився на об’єкт політики. Ним грають потужні політичні гравці, як гросмейстери шаховими фігурами на своїй дошці. Янукович-Азаров, як пішаки, приречені рухатися виключно по визначеній чужим інтелектом геополітичній траєкторії. Доти, доки не почнуть керуватися не власними егоїстичними інстинктами самозбереження при владі, після президентських виборів 2015 року за будь-яку ціну, а виключно стратегічними національними інтересами свого народу і держави України.

 

        Режим повинен нарешті визначитися у справжніх зовнішньополітичних та внутрішньополітичних пріоритетах країни. Зайняти чітку, зважену політичну позицію. Це виключно Євроінтеграційний курс розвитку, вступ до асоційованого членства в ЄС, приєднання до ЗВТ, поступове розмороження відносин з НАТО, з метою подальшої активізації приєднання України до Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ), збереження своєї ГТС, денонсація Харківських угод, тим більше у випадку, якщо Росія не перегляне газову складову традиційного українсько-російського газавату.

 

         Але без дотримання в Україні загальновизнаних норм міжнародного права, свободи слова і прав людини, припинення переслідування політичної опозиції, всі ці дії, так само ні до чого не приведуть.


03.09.2011 Юрій Романюк 1362 1
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1882
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1820
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1817
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5362 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2114 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1480

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

686

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

743

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

935

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

971
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1721
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3634
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10214
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26089
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10140 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7679
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

863
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1363
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

349
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1238
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

835
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1042