Вогонь. Війна. Віра

 

Вогонь - це тепло, це світло, це біль. Вогонь… Він буває різним, іноді він рятує, а за звичай спалює все довкола, з’їдаючи жовто - багряними обіймами все навколо. Вогонь - найпотужніша субстанція, плазма, котра здатна зруйнувати все на своєму шляху. Блискавка - це теж вогонь, з небес, блискавка воля Бога, гнів Божий, що вказує грішникам на їхні недоліки і рятує праведників від оман темних сил. Вогонь з блискавки вилився на нашу грішну землю, на землю вилився вогонь градом.

Вогонь і град обпалює нашу країну зі сходу. Вогонь від злого. Схід -містичне місце, де народжується новий день, але зараз на сході біль, кров і розпач. З кожним сходом сонця, з кожним новим днем до нас зі сходу приходять новини, злі і темні вісточки про кількість вбитих і поранених. Про кількість «воїнів світла», котрі пішли на той світ… на той світ, котрий від нас відділений одним подихом. Шкода, що ми не розуміємо…

 

Війна… Вона має в собі щось романтичне і героїчне у книжках, але тільки у книжках. Прогулюючись вулицями міста, ти випадаєш з медитативного стану щастя, кожного разу коли бачиш людей у камуфляжі. Ти розумієш, що війна близько, вона майже тут, вона на порозі твого дому, твого життя, твого розуму. Кожного разу ти усвідомлюєш, що війна є уже рік, і якщо йтиме такими темпами, то війна з нами надовго. Потихеньку ти звикаєш, заходячи в магазини, кафе, аптеки і бачиш скриньки на пожертви «воїнам АТО», а чи вірно звикати до такого стану? Чи треба звикати до війни, до вогню з градів, до сепаратистів і терористів і…

 

Віра у добро, добро і любов до всього живого є тим, що ще тримає цей світ у мирі. Віра у мир, але уже без миру на сході - це віра у перемогу. Людям притаманно у щось вірити, а чи треба вірити ? Можливо варто відкинути віру у перемогу і перемагати, кожного дня починати перемагати себе. Перемагати себе, свої вади, свої недоліки і в такій тяжкій праці над самим собою будувати нове життя, державу, суспільство. Віра у вдосконалення, у боротьбу зі злом в середині себе і є ключем до перемоги кожного і всіх.


14.01.2015 Василь Остап'як 1454 1
05.10.2022
Тіна Любчик

Музиканти організовують у містах України та за її межами благодійні концерти. Цим самим збирають кошти чи то на потреби ЗСУ, чи то для цивільних громадян, які постраждали внаслідок збройної агресії з боку росії.

259
26.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

712
21.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

1396
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2959
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

1265
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1505

В інформаційному полі України та блогосфері, чи то серед звичайного народу можна натрапити на думку,  що  православний - тотожний російському. Тобто, якщо сповідуєш православ’я, то тобі автоматично приписують проросійські погляди.  

339

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

1225

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1812 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

2032
01.10.2022

У Калуші соціальна їдальня для вимушених переселенців працює на базі другого ліцею.  

318
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

646
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

854
05.10.2022

Волонтерською діяльністю о. Йосафат Бойко займається вже давно, однак з початком повномасштабного вторгнення почав працювати ще інтенсивніше.

128
29.09.2022

У Крихівцях при парафії Святих Кирила і Методія будують дитячий садочок, який матиме назву «Ковчег». Цей процес триває вже 3,5 роки.  

376
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

938
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

824
01.10.2022

На жовтень в Івано-Франківському академічному драматичному театрі  підготували  30 вистав, аби ця осінь була наповнена театральним теплом та незабутніми враженнями.

678
30.09.2022

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна буде вести перемовини тільки із новою владою росії.  

317
27.09.2022

Подоляк наголосив, що після успішного контрнаступу Збройних сил України на харківському напрямку політична еліта Росії почала розуміти, що вона може програти війну, а країни світу переконалися в слабкості армії та військово-промислового комплексу Російської Федерації.

504
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

609
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

728