Вишиванюк взяв спірне земельне питання в урочищі «Нивки» під свій контроль

 

Сьогодні голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк провів робочу нараду щодо врегулювання затяжного межового спору між Івано-Франківською міською радою та Загвіздянською сільською радою Тисменицького району.


Як розповів начальник головного управління Держземагентства в області Володимир Боднарчук, 15 лютого заступник голови ОДА Василь Брус провів засідання обласної тимчасової комісії з цього питання за участю представників профільної комісії обласної ради, Івано-Франківського міськвиконкому, Тисменицької райдержадміністрації, головного управління Держземагентства в області, державної інспекції сільського господарства і територіальної громади мікрорайону "Нивки" (Пасічна).


Івано-Франківський міський голова Віктор Анушкевичус нагадав про досягнення мирової угоди, 4 квітня 2012 року, між Івано-Франківською міською радою та Тисменицькою райдержадміністрацією - врегулювання даного питання.

 

За його словами, Загвіздянській сільській раді направлялися листи з картографічним матеріалом, розробленим ДП «Івано-Франківський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» з нанесеною пропонованою межею між містом Івано-Франківськом. Ці листи Загвіздянська сільрада розглянула на своїй сесії 10 січня 2013 року, прийнявши рішення про непогодження запропонованих мировою угодою меж, не давши згоду на передачу меліоративних систем. Сесія Загвіздянської сільської ради вирішила рекомендувати Івано-Франківській міськраді під час складання проекту формування території м. Івано-Франківська не включати до проекту частину спірної земельної ділянки площею 7 га в урочищі «Нивки» с. Загвіздя.



«У нас немає іншого виходу, як звернутися до суду», - зазначив Віктор Анушкевичус.

 

Уважно вислухавши про «зроблені кроки» щодо врегулювання цього сумнозвісного земельного спору і спротив Загвіздянської сільради, зокрема з боку сільського голови Л. Білогубко, голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк доручив керівнику головного управління Держземагентства в області Володимиру Боднарчуку вчергове виїхати на місце разом з представниками прокуратури, зустрітися із місцевими депутатами, лідерами тамтешньої громади, «роз’яснити людям основні засади Земельного кодексу України, закону «Про землеустрій», ініціювати сходи селян, щоб врешті-решт досягти порозуміння, компромісу, щоб сторони конфлікту залишилися не ущемленими».

 

Нагадаємо, мова йде про спірні землі в урочищі  «Нивки», які рішенням облвиконкому  ще від 21 листопада 1989 року мали перейти від радгоспу «Авангард» до Івано-Франківська під перспективну забудову мікрорайону «Пасічна».

 

Однак цю передачу так і не довели до логічного завершення, бо відповідне рішення не затвердили ні президія Верховної Ради колишньої УРСР, ні Верховна Рада України. Попри це, в 2006 році Івано-Франківська міськрада виділяє там ділянки під забудову 358 особам. А в 2009 році двома розпорядженнями голови Тисменицької РДА шістьом особам там надаються земельні ділянки у приватну власність. Ось так і виник конфлікт, сторони якого звинувачують одне одного у перевищенні повноважень і відстоюють свої інтереси в судах.

 

На думку теперішньої обласної влади, ні місто, ні район не мали підстав виділяти там людям земельні ділянки, а тому мали би скасувати свої попередні рішення. Однак сторони конфлікту робити цього не хочуть, декларують прагнення дійти компромісу, щоб припинити судову тяганину, але його не знаходять.



Довідково:

Земельний кодекс України, ч. 2 ст. 158 передбачає, що виключно судом вирішуються земельні спори з приводу володіння, користування і розпорядження земельними ділянками, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, а також спори щодо розмежування територій сіл, селищ, міст, районів та областей.

Ст.70 Закону України «Про землеустрій» визначає: спори, що виникають при здійсненні землеустрою, вирішуються судом.


18.02.2013 2111 1
Коментарі (1)

777 2013.02.18, 15:23
Це все брехня або інформація минулорічної давності. Люди були, минулого тижня на нараді, Вишиванюка в той час не було там, з ними провів бесіду Брус, після чого на наступний день провів нараду у себе в кабінеті, Загвіздянського голови і близько не було, аот на рахунок того що треба розібратись кого там понапихували в рішення це факт)))))))))
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

969
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2751
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

953
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1018
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1019 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3056 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

868

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

758

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1075
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

115
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2312
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1134
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

435
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15052
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7364
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

800
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

362
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

274
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

363
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

639
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1096