Вінір: п’ять актуальних питань та відповідей

Якщо вдосконалити посмішку за допомогою професійної чистки чи встановлення брекетів – не зовсім ваш варіант, варто звернути увагу на тонесенькі накладки, або мікропротези – вініри. Все, що ви бажали про них дізнатися, вже в нашій статті.

Поміж масивних конструкцій серед протезів виділяється мінімалістичне диво – вінір. Це мікропротез на зуб, який вдосконалює його форму й розмір, а також колір емалі. Вініри все ширше використовуються не лише зірками, а й звичайними людьми, які бажають підвищити впевненість у собі та зробити усмішку по-справжньому яскравою. Що ще варто знати про вініри?

1. Що таке вініри, і якими вони бувають?

Вініри – тонесенькі накладки на зуби в зоні посмішки. Їх товщина – від 1,3 до 2 мм, а в ультранірів – всього 0,3-0,5 мм. Ці мікропротези приклеюються до зубної поверхні за допомогою спеціальної суміші.

Вініри бувають терапевтичними та ортопедичними:

  • Терапевтичні також називають прямими, адже їх створюють просто на зубній поверхні, як пломби.
  • Ортопедичні створюються в лабораторіях за кілька етапів, за зліпком. Їх також називають непрямими вінірами через те, що виготовлення та встановлення мікропротезів виконуються не за один прийом.

2. Чим відрізняються композитні вініри від керамічних?

Композитні вініри схожі на пломби, які потверджуються світлом. Часто таку процедуру називають навіть не мікропротезуванням, а реставрацією: настільки цей метод є простим і доступним.

Фотополімер наноситься пошарово, і в кожного шару може бути особливий тон. Накладаючись один на одного, ці шари створюють найбільш оптимальний відтінок на передніх зубах. Ціна таких вінірів теж досить доступна, однак підтримання естетики вимагає регулярних візитів до стоматолога та шліфовки (раз на 3-4 місяці).

Керамічні вініри хоч і потребують більшої кількості візитів для встановлення, однак мають безліч переваг:

  • значно перевершують композитні накладки за естетикою;
  • не забарвлюються харчовими барвниками та тютюновим димом;
  • виглядають та відчуваються точно як природна зубна емаль;
  • створюють гладеньку непористу поверхню, на якій не утворюється бактеріальний наліт;
  • є біоінертними та неалергенними;
  • добре витримують жувальні навантаження;
  • можуть служити до 10-20 років.

3. Які є показання до встановлення вінірів?

Вінірування показане, якщо пацієнт має:

  • жовтий наліт через постійне вживання чаю й кави чи паління;
  • потемнілу емаль через видалення зубних нервів чи в результаті неякісного лікування передніх зубів;
  • тріщини, сколи, стирання емалі;
  • флюорозні плями;
  • недостатньо естетичну форму зубів у зоні посмішки;
  • широкі міжзубні щілини;
  • незначну кривизну зубів.

Всі ці недосконалості здатні виправити саме керамічні вініри.

4. Які є протипоказання до встановлення вінірів?

Протипоказання умовно поділяються на дві групи – медичні та соціальні:

  • Медичні протипоказання унеможливлюють встановлення вінірів. До цієї групи відносяться бруксизм, сильне руйнування зубів, великі пломби, відсутність жувальних одиниць та аномальний прикус, який потребує виправлення, а не маскування.
  • Соціальні фактори – це звички та спосіб життя пацієнта, які підвищують ризик переламу мікропротеза. Сюди відносяться командні види спорту, змагання з єдиноборств та інші активності.

5. Як проходить встановлення вінірів?

Під час первинного огляду лікар оглядає ротову порожнину, збирає анамнез і допомагає обрати тип і колір мікропротезів. І для композитних, і для керамічних вінірів необхідне незначне шліфування емалі, щоб вони надійно трималися на зубах, а під накладки не проникали бактерії.

Далі композитні вініри формуються на зубах вже під час першого ж візиту. Із керамічними все дещо складніше:

  • створюється зліпок;
  • між прийомами в лабораторії виготовляються самі вініри;
  • на повторному прийомі відбувається примірка.

Вініри – доволі простий і надійний спосіб підвищити якість життя. Адже від усмішки залежать впевненість у собі, кар’єрні та особисті успіхи. Саме такої яскравої посмішки вам допоможуть досягти фахівці стоматологічної клініки Осадчого. Звертайтеся просто зараз!

Партнерський матеріал


23.12.2023 588
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2068
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18998
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1696
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1180
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2233
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3808

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1935

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

654

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1275

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1431
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

344
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

858
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24365
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

588
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

588
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

725
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1616
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7984
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

392
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

744
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2008 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

711