“Він жив своєю справою”: відійшов у вічність відомий прикарпатський хірург

У вівторок, 21 серпня, у віці 62 років  перестало битися серце у Миколи Гульчія – заслуженого лікаря України та Прикарпаття, доктора медичних наук, головного лікаря київського міського клінічного ендокринного центру.

Його прізвище нещодавно було внесено світовою асоціацією ендокринологів-хірургів в десятку найкращих спеціалістів світу.

Сумну звістку оприлюднила у мережі завкафедри інфекційних захворювань Національного медичного університету імені О.О.Богомольця Ольга Голубовська.

«Хочу висловити глибокі співчуття родині і всім працівникам центру…Це непоправна втрата ... Важко усвідомлювати, що такими молодими з життя йдуть люди, для яких професія лікаря була покликанням всього життя. Саме Микола Васильович ініціював створення київського міського центру клінічного ендокринного центру, усі відділення якого – унікальні. Він боровся з кожним прийдешнім керівництвом міста за збереження центру і піддавався інформаційному цькуванню за те, що не хотів віддавати приміщення, в якому лікували людей, під особисті комерційні потреби чиновників. Завдяки застосуванню в своїй практиці новітніх методів доопераційної діагностики та хірургічного лікування злоякісних новоутворень, він врятував життя тисяч людей. Він був з тих хірургів, які не поспішали різати, і якщо була можливість зберегти життєвоважливий орган - він боровся за пацієнта, а не за операцію».

Співчуття також висловила Ольга Богомолець, голова Комітету ВР України з питань охорони здоров’я.

«Перестало битися серце Миколи Васильовича Гульчія – заслуженого лікаря України, доктора медичних наук, головного лікаря київського міського клінічного ендокринного центру. Його прізвище нещодавно було внесено світовою асоціацією ендокринологів-хірургів в десятку найкращих спеціалістів світу. Хочу висловити глибокі співчуття родині і всім працівникам центру. Це непоправна втрата.

Важко усвідомлювати, що такими молодими з життя йдуть люди, для яких професія лікаря була покликанням. Саме Микола Васильович ініціював створення київського міського центру клінічного ендокринного центру, усі відділення якого – унікальні. Завдяки застосуванню в своїй практиці новітніх методів доопераційної діагностики та хірургічного лікування злоякісних новоутворень, він врятував життя тисяч людей. Вічна пам’ять Миколі Гульчію — чудовому фахівцю, професійному хірургу, відданому керівнику».

Колеги Миколи Васильовича не можуть отямитися від страшної звістки. Вони характеризують його, як талановитого хірурга, котрий повністю віддавався своїй справі – порятунку людей.

Що цікаво, він не любив наради, мовляв, це марнування часу, а пацієнтові потрібна реальна допомога. Про це Микола Васильович розповідав в інтерв’ю в 2016 році.

«Намагаюся думати лише про те, як зарадити пацієнтові. Він прийшов до мене по допомогу, а отже, ми з ним в одній зв’язці. У нас із ним одна спільна справа. Тому досить рідко відволікаюся на сторонні речі.  І саме тому страшенно не люблю нарад. Це марнування часу. Кажу своїм співробітникам: ви приходите на роботу, щоб лікувати хворих, а не сидіти на нарадах. Коли людина на нараді, вона не лікує пацієнтів. Кожен має робити свою справу й не заважати колегам….», – казав Микола Гульчій.

за матеріалами ЗМІ


Довідково:

Микола Васильович Гульчій народився в с. Коса-Річка, Пермської області, Росія 10 лютого 1956 р.

У 1971- 1975 рр. навчався в Івано-Франківському медичному училищі (диплом з відзнакою, кваліфікація – фельдшер).
1975 – 1981 рр. – Київський медичний інститут (кваліфікація – лікар).
1996 р. – Заслужений лікар України.
2008 р. – Присуджено науковий ступінь доктора медичних наук по спеціальності ендокринологія, хірургія.
2011 р. – Нагороджений орденом «За заслуги ІІІ ступеня» Указ Президента України.
2012 р. – Присвоєно вчене звання доцента кафедри хірургії та проктології.

Лікар хірург вищої категорії. Автор 86 наукових та навчально-методичних праць. Автор 20 патентів.


22.08.2018 4187
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

227
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13312 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1505
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

824
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6034
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1675

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

598

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1421

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1233

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1134
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

481
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

615
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1530
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

559
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

841
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5879
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13420
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

190
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

493
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

443
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

752 2