Відомо, як в Івано-Франківську проведуть свято Миколая

Війна Святому Миколаю – не завада. Він прийде до кожної дитини Івано-Франківської ТГ. Як зустрінуть, Святого розповіли під час оперативної наради в міського голови.

Про це повідомила пресслужба Руслана Марцінківа, передає Фіртка.

Зокрема керівники профільних департаментів доповіли, у місті із початку грудня вже відзначають цей важливий для малюків день. Зокрема пільгові категорії, їх в Івано-Франківську майже 6 з половиною тисяч осіб. 1400 діток у дошкільних навчальних закладах.

А ще майже 5000 дітей, які навчаються в ліцеях нашої ТГ. Це дітки, позбавлені батьківського піклування, сироти, з багатодітних родин, а також діти, батьки яких загинули або померли у зоні проведення бойових дій, або зараз захищають Україну на війні. 

Протягом грудня у місті проведуть безліч різноманітних зустрічей, майстер-класів, свят в закладах освіти. Спільно з місцевими підприємцями, які погодилися допомогти Святому Миколаю подарувати радість дітям, запланували розважальну програму для понад 120-и діток, батьки яких загинули в зоні проведення бойових дій.

Вони відвідають свято, зорганізоване в готелі «Надія» та безкоштовно повеселяться на території розваг «Чубі Бум». Однак цьогоріч чи не вперше у Івано-Франківську не буде традиційної ялинки. Натомість символічну ялинку дітки зроблять та оздоблять самі.

«Цього року в місті не буде звичної Led-ялинки, яка споживає багато світла, а буде ялинка, яку виготовили своїми силами, дякуємо працівникам училищ, а оздобили своїми малюнками діти зі шкіл і садочків.

Відповідно ялинка перемоги символічно відкриємо її теж на Миколая. Вчора розпочалося в становлення і протягом двох-трьох днів вона буде оздоблена іграшками ручної роботи та малюнками. Також буде традиційна фотозона, яка знаходиться в центрі міста та невеличка шопка біля самої ялинки», - розповіла директорка Департаменту освіти та науки Вікторія Дротянко. Її відкриють 19 грудня о 16.00 год на Вічевому майдані.

Без традиційної зеленої красуні, однак у маєтку Святого Миколая. Малюки, як і щорічно, зможуть потрапити до помешкання, де живе справжній Святий, у Коломийському районі. А театр Марійки Підгірянки покаже ряд вистав, присвячений різдвяно-новорічним святам. Всі заклади Івано-Франківська, які є в мережі освіти, долучилися до проведення свята Миколая.

«315 дітей в нас перебувають на обліку, отримують подарунки. Ми їх погрупували по групах. 15 грудня в кінотеатрі «Люм’єр» для 13 дітей-сиріт і 27, які опинились у складних життєвих обставинах, буде свято. Вони отримають термогорнятка. «Іде Святий Миколай» - це для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які в 23-му році досягнуть повноліття.

Ці діти отримують павер-банки. «Ой хто-хто Миколая любить?» - це свято відбудеться для 100 дітей з Херсонської області, спільно з власниками закладу «Паляниця», «Кухня Галичини» ми будемо допомагати їм у проведенні заходу 19 грудня о 10 годині.

«Дарунки Святого Миколая» - це для дітей, які мають статус постраждалих унаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, які перебувають в нас на обліку, отримають цукеркові подарунки», - розповіла заступниця начальниці служби у справах дітей Ірина Дудчак.

А театр Марійки Підгірянки покаже ряд вистав, присвячений різдвяно-новорічним святам. Всі заклади Івано-Франківська, які є в мережі освіти, долучилися до проведення свята Миколая.

«Святий Миколай завітає й в Івано-Франківські мистецькі естетичні школи, це вже стало традиційно. Святковий захід відбудеться 16 грудня о 13 годині в дитячій музичній школі.

16 грудня у дитячій музичній школі №1 під патронатом міського голови, тому що це свято було започатковане ще Миколою Лисенком, він збирав діток завжди і так, що дітки будуть представляти свою програму, уривок з вистави «Коза-дереза», і будуть вручені подарунки від міського голови», - начальниця Департаменту культури Надія Загурська.

16 грудня для дітей з притулку відбудеться Свято Миколая в Муніципальному будинку дозвілля. А вже 19 грудня у Миколай чекатиме у приміщенні Народного дому учасників інклюзивної групи «Об’єднані любов’ю».

Також святкуватимуть цей день і внутрішньо-переміщені особи. Зокрема День Святого Миколая відзначали у центрі «Я- Маріуполь», а також відвідували заходи, зорганізовані містом. Як зазначила Надія Загурська, якщо раніше ВПО досить мляво відвідувати концерти та розважальні програми, то зараз все частіше цікавляться щодо культурного відпочинку дітлахів.  

І навіть у такий важкий для України час, ми не повинні забувати про радощі для наших дітей, - впевнений Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків

«Саме тому наші воїни воюють, щоби наші діти могли мати свято. А Миколая кожна дитина чекає, вона повинна сьогодні отримати цю радість навіть всупереч всьому, всупереч війні, всупереч тому, що, можливо не всі рідні можуть собі це дозволити, але місто сьогодні може хоча би трошечки компенсувати то свято і дати радість дітям хоча би подарунка або невеличкого свята по школі, або в садочку, чи через дитячий малюнок на нашій ялинці Перемоги», - впевнений Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Не лише до міста, але й до сіл нашої ТГ цього року дістанеться Святий Миколай

  • 16 грудня об 11.00 він прийде із ляльковою виставою «Казка про ведмедиків» у народний дім в селі Крихівці. 
  • У той же день о 16.00 він з театралізованим дійством відвідає будинок культури у селі Драгомирчани. 
  • А вже за два дні, 18 грудня, о 15.00 год. у народному домі Святий роздаватиме подарунки Хриплинським малюкам із постановкою «У Миколая в торбинці найкращі гостинці». 
  • У Радчі та Чукалівці Святий Миколай чекатиме дітей у церкві Покрови Божої матері та церкві Благовіщення Пресвятої Богородиці о 17-ій. 
  • А вже 19-го грудня він прийде до дітей в села Камінне (11.00), Вовчинець та Тисменичани о 14 годині у будинках культури.


13.12.2022 Іван Муканик 1597
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1308
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

566
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

918
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1984
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3496
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2389 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

744

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

646

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

624

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

646
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10280
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1127
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5194
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

932
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2736
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1131
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

327
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

650
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

562
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

613
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

966 2