В поліції охорони розповіли, як прикарпатцям захистити своє житло від домушників

Кількість квартирних крадіжок, як правило, збільшується під час сезону відпусток, у вихідні та святкові дні. Саме тоді люди покидають свої домівки без нагляду. Для того, щоб уберегти житло від злодіїв, а нервову систему - від зриву, недостатньо встановити лише броньовані двері або надійні замки.

Необхідний комплекс заходів, який радять поліцейські охорони:

Умовно квартирних злодіїв можна розділити на дві категорії – аматори та професіонали. Любителі, як правило, вибирають «легку здобич», тобто квартиру, яка не захищена додатковими засобами – простенькі двері і відносно дешевий замок, на нижніх поверхах - відсутність ґрат на вікнах і балконах. Такі злодії, потрапляючи в квартиру, беруть те, що легко винести і тут же продати. Наприклад, гроші, золото, негабаритну побутову техніку.

А є злодії-професіонали, готові протягом декількох тижнів або й місяців планувати крадіжку житла, і жертва в такому випадку буде вибрана не випадково. Їх зазвичай не бентежить ступінь захисту і охорона об'єкта, вони не полізуть в першу-ліпшу квартиру заради кавоварки і ноутбука, їх цікавлять великі суми грошей, коштовності, антикваріат.

Вкрай рідко квартирні злодії діють поодинці, завжди «працюють» групами по 2-3 людини. Спочатку злочинці стежать за вікнами, звертають увагу на наявність освітлення у вікнах у вечірній час. Якщо впродовж декількох днів світло в квартирі не запалювали – велика ймовірність того, що господарі поїхали з міста. У денний час злодії можуть ходити навколо будинку, шукаючи потенційну жертву. Також вичерпним джерелом інформації про мешканців, їх достаток і графік роботи можуть стати сусіди, які, не роздумуючи, розповідають про усіх випадковим людям.

Злодії-професіонали працюють по-іншому. Ретельно готуючи крадіжку, вони точно знають, за чим йдуть і де це «щось» лежить.

Але для того, щоб уберегти своє житло від злодіїв, а нервову систему - від зриву, недостатньо встановити лише броньовані двері, або змінити замки на більш надійні, тут необхідний повний комплекс охоронних заходів.

"На дверях під'їзду потрібно встановити кодовий замок або домофон, сторонні люди будуть потрапляти в будинок значно рідше. На вікнах квартир, які розташовані на 1-2 поверхах, обов'язково встановити металеві ґрати. Враховуючи, що більшість квартирних крадіжок відбувається через двері, злочинці вибивають серцевину замка або користуються відмичками, то варто встановити кілька дверей і бажано кілька замків. Спроба зламати кілька замків на двох дверях відбере у злочинця багато часу. Але при всій укріпленості найкращим захистом послужить охоронна сигналізація, яка виведена на пульт централізованого спостереження, - розповідає начальник Центру технічної охорони капітан поліції Віталій Купчинський. - За встановленням такої сигналізації можна звернутися до Управління поліції охорони області".


05.06.2018 1502
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

4555
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

476
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14645 30
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1718
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

989
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6393

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

766

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1582

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1375

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1257
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

620
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

768
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1673
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

698
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

991
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6046
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14300
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

368
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

669
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

584
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

905 2