В обласному центрі Прикарпаття міські депутати, муніципальні посадовці, науковці, представники бізнес-спільноти та громадського сектору обговорювали, як спільними зусиллями розроблятимуть стратегію розвитку Івано-Франківська. Адже, реалізація чергового п’ятирічного стратегічного плану завершилася минулого року.
Тому міський голова затвердив склад робочої групи, яка і повинна стати тим локомотивом, що рухатиме процес творення стратегічного документа.
Допомагатиме в цій роботі канадський Проект "Партнерство для розвитку міст" проміс / pleddg (ПРОМІС), учасником якого є наше місто. Так, під час засідання робочої групи головний експерт з питань місцевого врядування та розвитку проекту ПРОМІС Ігор Лепьошкін розповів про основні напрями і дії в рамках проекту:
⇨створення Дорадчого комітету з ефективного врядування і розвитку – в Івано-Франківську створено у лютому ц.р. (goo.gl/uj6P3W)
⇨єдина система місцевих петицій; веб-платформа «Відкрите місто» – щодо е-петицій, то в Івано-Франківську вже діє система е-петицій (goo.gl/5obeUT), через яку за неповних 5 місяців зареєстровано ~850 петицій
⇨розробка Стратегії розвитку міста та Плану її реалізації – власне процес запустили
⇨стратегічна екологічна оцінка Стратегії розвитку міста – спеціалісти проекту ПРОМІС проведуть цю оцінку, оскільки принцип екологічної збалансованості є однією з наскрізних тем проекту (друга – це гендерний аспект)
⇨оцінка якості надання адміністративних послуг та роботи ЦНАП – Центр надання адміністративних послуг м.Івано-Франківська за допомогою фахівців проекту має стати ще більш досконалим та підсилити свою орієнтацію на клієнтів – мешканців і бізнес
⇨маркетинг і брендинг міста – ці речі є не тільки модним трендом, але й потрібними для впізнаваності міста та його, зокрема, візуальної комунікації із зовнішнім середовищем. В Івано-Франківську вже є позитивні приватні ініціативи, які будуть враховані
⇨комунікаційна стратегія та співпраця зі ЗМІ – використовуватимуться в якості інструментів для якнайширшого залучення громади міста до стратегічного планування
⇨малі фонди ПРОМІС – 20 тис. канадських доларів виділятиме проект на реалізацію компоненту, що передбачає демократичне ефективне врядування та 100 тис. канадських доларів – на реалізацію компоненту з підтримки розвитку малого і середнього підприємництва.
І якщо для розвитку бізнесу виділятимуть грошові кошти, то посадовців навчатимуть кращих практик місцевого економічного розвитку (мер Івано-Франківська матиме змогу ознайомитися з канадським досвідом в Канаді, а його підлеглі – можуть скористатися нагодою відвідати Польщу). Інші заходи, які проводитимуться в Україні, - це навчальні семінари, тренінги, круглі столи, конференції, форуми і т.д. з тематики проекту.
Повертаючись до процесу розробки стратегії міста, консультант зі стратегічного планування проекту ПРОМІС Porchuk Mariya окреслила його особливості та основні етапи. Виглядає все просто: аналіз (на чому стоїмо) – планування (куди йдемо) –- впровадження (як йдемо) – моніторинг (чи добре йдемо). І основне – це почути містян, залучивши їх на всіх етапах розробки стратегії. Щодо часових рамок для стратегії, то їх повинна визначити громада - чи це буде стратегія до 2025 року, чи буде орієнтація на європейські практики семирічного періоду. У Берліні стратегія, до прикладу, прийнята до 2030 року, в Австрії – до 2050. Натомість план реалізації івано-франківської стратегії з конкретними заходами розроблятиметься максимум на три роки.
Щодо результатів впровадження попередньої стратегії, то керівник економічного підрозділу міськвиконкому Надія Кромкач розповіла про те, що зроблено і що не вдалося. Оскільки на етапі розробки цього стратегічного документа не встановлювалися індикатори досягнення цілей, завдань, заходів, то достеменно оцінити ступінь реалізації запланованого не виявляється можливим. Якщо «на око» посадовців, то процент виконання стратегічного плану становить близько 80%.
Учасники робочої групи домовилися про наступну зустріч після завершення аналізу економічного розвитку міста, формування профілю міста та проведення опитування суб’єктів бізнесу.
за матеріалами Івано-Франківський регіональний центр