В Івано-Франківську побудують підземні переходи?

 

http://www.pravda.lutsk.ua/imgsize.php?src=/abton/spaw2/uploads/images/news/40876_1.jpg&h=478&w=480&zc=1

Міська влада дала принципову згоду на розроблення документації щодо будівництва у центральній частині міста кількох підземних перехідних галерей з пішохідними переходами.



Фірма «Станіславтрансбуд» хоче побудувати такі інженерні споруди  на перехрестях Привокзальної площі і вулиці Лепкого; перехрестях вулиць Дністровської – Галицької – Новгородської; пл. Ринок – пл. Міцкевича – вул. Лесі Українки – Сотника Мартинця; Вічевого майдану – вул. Незалежності – Шашкевича – Вітовського – Січових Стрільців, а фірма «Лекс Сервіс Центр» – на вулиці Незалежності від будинку № 43 до будинку № 99. Крім того, депутати міськради додали до цього списку ще кілька таких об’єктів на перехрестях з вулицями Грюнвальдською, Бельведерською і Василя Вишиваного.

 

У рішеннях вказано, що зазначені земельні ділянки не вилучаються з комунальної власності, а надаються для будівництва, обслуговування та ремонту інженерної, транспортної інфраструктури та об’єктів дорожнього господарства – підземних перехідних галерей з пішохідними переходами – за угодами так званої суперфікції.

 

Ці фірми мають розробити містобудівний розрахунок забудови, отримати у департаменті містобудування і архітектури містобудівні умови та обмеження, а у відповідних організаціях – технічні умови на інженерне забезпечення проектованих об’єктів, розробити у ліцензованих проектних організаціях проекти та погодити їх у встановленому порядку і отримати в інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю документ на право виконання будівельних робіт.

 

Однак така ініціатива бізнесу і влади уже сприймається досить неоднозначно. Скажімо, депутат міськради Володимир Чорноус побоюється, що під час робіт з влаштування підземних пішохідних галерей може бути назавжди втрачено попередні історико-культурні шари 350-літнього Станиславова-Івано-Франківська.

 

Крім того, це досить складні в інженерному плані роботи, пов’язані з масою ризиків – від геологічних і археологічних досліджень, перенесення існуючих інженерних мереж до можливого негативного впливу робіт на старі історичні будівлі у центральній історико-архітектурній заповідній зоні і їх руйнації.

 

Тому ще не відомо, чи на всіх попередньо запланованих ділянках можна буде здійснювати таке будівництво в принципі. Але вже зараз окремі мешканці, представники громадськості висловлюють категоричну незгоду з такими планами будівництва підземних переходів.

 

Чиновники від архітектури теж досить обережні у висловлюваннях, не заперечують виникнення тих чи інших ризиків, але запевняють, що все відбуватиметься відповідно до чинних норм, правил та законодавства, і наголошують, що наразі міська влада нібито дала лише «принципову згоду» на збір необхідної інформації та розроблення відповідних проектів будівництва, які ще мають пройти всі необхідні експертизи і погодження. Все це обумовлено у рішеннях міськвиконкому та сесії міськради, пише "ЗК".


27.05.2013 1311 11
Коментарі (11)

Сергій 2013.05.27, 09:28
Не можна людей під землю заганяти, це одна з найбільших помилок при плануванні міста. А як мами з візочками, а як старенькі люди? Хочете в землю гроші закопати, так заженіть туди авто, ту ж парковку зробіть. Місто повинно приваблювати людей, щоб люди могли спокійно гуляти, знайомитись, спілкуватись та дихати повітрям.
Олег 2013.05.27, 12:47
Сергій, ти жартівник, у всіх великих містах, є підземні переходи, і це не створює ніяких проблем, а от безконтрольний пасажиропотік створює. На тих самих Січових затори через пішохідний, на грушевського, і на решті перелічених вулиць. І яким чином підземні переходи вплинуть на "обличчя" міста?
Ковтун 2013.05.27, 13:37
Погоджуюсь. Але під землю потрібно заганяти машини а не людей. По перше ніхто там сцяти не буде, по друге місто для людей а не для машин. У всьому світі під землю їдуть машини а не люди і тільки в колишньому СеСеРи людей мають за кротів
Chieftl до Олега 2013.05.27, 14:17
Якщо на Січових затор через пішохідний, то чому затор також є через 20 метрів ПІСЛЯ переходу? ;) І особливо, звідки тоді затор на перетині з Мазепи? Та й взагалі, робити підземний перехід через вулицю з однією смугою руху - це заявка на книгу рекордів Гіннеса :)
Сергій 2013.05.27, 15:05
Щоб зрозуміти, як підземні переходи впливають на "обличчя" міста, рекомендую ознайомитись з ідеями та проектами Енріке Пеньялоса.
іван 2013.05.27, 16:54
Дністровська-Василіянок-Тарнавського. Ось на цьому перехресті справжній "безпредєл". Іншого слова знайти не можу. Тут не діють жодні правила. На світлофор нвякий водій не зважає.
пасажир 2013.05.27, 19:32
А чому на перехресті Лепкого? А на самому вокзалі, де люди йдуть як по Бродвею в Одесі, а купа машин стоїть їх пропускаючи - там не згадується, що там не треба? Більшість переходів згаданих регулюються світлофорами і перейти є можливість - просто треба скоротити кількість автобусів до ринку, бо саме вони створюють безлад ! Не помішав би перехід з Міцкевіча до пошти ( к-т Лім’єр). Але у нас з переходів пороблять торгівлю молоком, петрушкою і т.д і ніхто то не зможе викорінити.
До Ковтуна! До Сергія! 2013.05.27, 19:01
Значить ми ще не вартуємо йти до цивілізованого світу - раз будемо справляти нужди в переході(але таке ймовірне)! І похваліться де ВИ були в світі? І бачили цілі дороги під землею? Я з радість поїду і побачу! Коштів мені хватить! Паркінги – бачив, а от автобанів.... Хиба під ЛАМАНШЕМ)))
Водій тролейбуса. 2013.05.27, 19:17
Я згідний, що біля ВЕЛМАРКЕТУ треба, щоб перехід один був, а не три, по Бендери ,щоб не горів отой світлофор цілодобово ,згідний що біля 63 заводу на Незалежності - потрібен, на Галицькій - Цілевича, Радіозавод, на Вокзалі, але біля КОСМОСУ рахую, що то марнотратство - там є два світлофори регульовані і можна перейти, отой перехід що є ,його взагалі анулювати. По ньому йде один пішохід, а 7-8 машин пропускаючи його і викидають в атмосферу свинець і ми дихаємо їм.
Сергій 2013.05.27, 20:26
Автобан через центр міста??? Якщо ми хочемо позбутись людей на вулицях, то нам необхідно широкі дороги для машин, тротуари виділити під парковки,вільні місця забудувати. Вам подобається таке місто. А щодо прикладів ідеальних міст, то я вже посилався на людину, яка змінила своє місто. Читайте, вивчайте, думайте.
zzz 2013.05.27, 21:05
Сергію! Ви Америку не відкриваєте! Не один Ви їздите і не один Ви бачили! У нас по дорозі з Франківська до Надвірної , народ позасипав окопи, у нас можна сказати,що всі забігаловки на самій дорозі стоять і зразу всі біжать приватизовувати, а щоб бути владі - депутатам добрими, вони давали згоду на приватизацію і зараз щоб розширити дорогу треба їх просити, А вони, за вкрадений - приватизований окіп , хочуть здерти три шкіри! Це і народ, і ті котрі при Владах були. Тому в цій Державі, перспективи на покращення немає! А в світі можна сказати все Прикарпаття, і всі знають, і бачать - робити не має кому і відповідати за свої вчинки - от в чім біда.
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

391
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1749
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3258
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1178
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1205
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1264 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

300

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1150

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

993

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

426
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

362
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2521
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1263
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1354
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

578
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15215
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7512
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

369
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

818 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

502
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

412
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

500