В Івано-Франківську молодь обговорила проблеми людей похилого віку (фото)


“Старість у радість” або “старенькі без любові вмирають”. Така тема другої зустрічі молодіжного руху “Молодь за мир”,що нещодавно було презентовано в Івано-Франківську.

 

На думку молоді, літніх людей стає більше, але знайти відповідь на запитання «що таке старість?» все важче: про старість не говорять, старість нікого не цікавить. Молоді люди – усюди, молодість навколо нас. Прийнято вважати, що люди похилого віку, чи то пак пенсіонери, вже не можуть бути корисними суспільству. Статистика твердить, що тривалість людського життя з кожним роком зростає. Це означає, що населення Землі невпинно старіє. Більше того, часто молодь відмежовується від старих людей. Дочки та сини нерідко відправляють своїх батьків у будинки перестарілих(геріатричні пансіонати) не маючи часу приділяти увагу рідним людям. Є помилкове твердження, що там , де є опіка держави та повноцінне трьох або чотирьохразове харчування, старенькі можуть почувати себе комфортно та в спокої доживати останні роки свого життя. Проте рідного дому та опіки рідних ,звичайно, не замінить ніхто. “Коли ти молодий, усе ще попереду, все, що не стається, стається на краще. Щось втратиш – здобудеш нове, хтось покине тебе – з’явиться інший. І головне – все можливо, для всього ще буде час. А старість – це коли попереду вже значно менше аніж позаду. Старість – коли втрачаєш, і не маєш надії здобути нове. Старість – це коли здається, що все найкраще уже закінчилося-розповідає представник молодіжного руху “Молодь за мир” Уляна Римарук. Будучи молодими рідко задумуємося про похилий вік. Мовляв, ти молодий ,впевнений у собі, попереду ще життя, успішне життя у яскравих кольорах. Ми знаємо, що можна було б створити досить привабливий образ старості, знайти в ній свої особливі переваги і акцентувати Нашу увагу виключно на цих моментах. Але ми не хочемо закривати очі на багато реальних проблем, які супроводжують людину в старості, особливо, коли вона залишається самотньою-каже Уляна.

 

Спільнота Святго Егідія має великий 40-річний досвід дружби з і старенькими у будинку престарілих. Сюди потрапляють не лише малозабезпечені. Навіть ті, хто має гроші, не завжди отримують в будинку того необхідного, що має забезпечити гідне життя. Святий Амброзій наголошував, що „старість повинна бути портом, а не корабельною аварією”. Навіть мати можливість залишитися у власному домі в старості – це значить знайти цей порт. Зустріч зі старістю стосуватиметься з часом усіх. Старість є справді демократичною – вони приходить до всіх. Поза сумнівом, наше покоління – матиме більше років життя, а відтак, і матиме майбутнє літніх. В цьому є великий шанс, адже раніше старість була дана не багатьом. Довголіття – це надбання, але наше суспільство не знає, що робити з усіма цими довгими роками: це велика суперечність реальності, великий парадокс. Як ми можемо краще використати цей надзвичайний шанс? Наш досвід спілкування з людьми похилого віку – це також дружба зі старенькими людьми, які опинилися на вулиці, а також тими, хто, хоч і має житло, змушений просити милостиню. Усі вони, ці старенькі дідусі й бабусі – абсолютно різні люди, з дуже різними долями. Усі вони мають велику потребу любити. Помітно, що для них не настільки важливо брати, як давати. Їм важливо мати кого любити (сумки, одяг).

 

Старенькі в Китаї Поки молодь ще тільки встає і збирається на навчання чи роботу, люди похилого віку вже у дворі ... ... «Сидять на лавочках», - подумали ви. А ось і ні! Не тільки не сидять, а бігають. Багато з самого ранку воліють зайнятися дихальною гімнастикою цигун, деякі збираються, щоб пограти в бадмінтон, дами, що недавно вийшли на пенсію, люблять з самого ранку трохи повчитися вальсувати, ну а когось захоплює турбота про пташок.

 

Старенькі відвідують спортивні клуби (членство в клубі- 15 грн. за півроку), беруть участь у конкурсах краси.

  • Старість – це насправді також і вільний час. Наше суспільство дарує літнім той вимір, який весь час у них відбирало, тобто вільний час. Цей вираз, насправді, надто часто асоціюється з ідеєю часу залишкового у власному житті, тобто з часом релаксу. Але час літнього – це час „звільнений”, який слід наповнити не лише речами, але й значенням, щоб цей час став корисним, наповненим.

  • У старості люди не живуть менше, вони живуть по-іншому. Це може стати часом вільним для інших, що дуже рідко трапляється в нашому дуже зайнятому житті. Час, присвячений іншим. Існує багато речей, які можна зробити для інших, від маленького жесту до більш значних справ. Безкорисливо.

  • Літні люди – це ті, ким ми станемо. Старість записана в майбутнє кожного з нас. Можемо створити, разом, новий спосіб життя.

 

Хто сказав,що вік – це перешкода для здійснення мрій? Старенькі без любові вмирають, Але звичайна щира підтримка, дружня розмова, підбадьорювання – здатні робити справжні дива й мати вплив ефективніший за ліки.

 

Для молодих людей триматися за руки - як правило, прояв романтичних відносин. Така установка заважає їм взяти за руку літнього родича.У той же час, цей елементарний фізичний контакт значно підвищує фізичне та емоційне благополуччя людей похилого віку, допомагаючи їм уникнути відчуття соціальної ізоляції і власної непотрібності. Це, у свою чергу, знижує ризик розвитку депресії, ускладнює перебіг інших захворювань,які потребують прийому найчастіше досить токсичних ліків. Тому… Частіше тримайте за руку своїх стареньких!!!

 

/data/blog/40996/c1465f7dad7051a600d51c0c11f47b98.jpg

 

/data/blog/40996/05f929122ec5b5b8a7dd12b13631975d.jpg

 

/data/blog/40996/d5eff6f7b35bb76826a032df8b6b1984.jpg

 

/data/blog/40996/e0f6a4374818a8c682c33ef1c70e9f29.jpg


23.09.2013 983 2
Коментарі (2)

мо-моня 2013.09.23, 20:40
а ця мордата на знимці чого прийшла в бібльотеку-дайте їй щось в руки,може кайфане...........
Чоколатка 2013.09.24, 08:26
В Україні у будинках для перестарілих живе багато інтернатівської безпритульної молоді, якій просто нікуди іти. А стареньким можна почувати себе в тридцять років.
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

529
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

833
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1972
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3434
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1265
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1263

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1468

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

419

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1063

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1228
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24190
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

441
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2596
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

500
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1438
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

627
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15304
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

427
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

163
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1182 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

566
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

466