В Івано-Франківську жінки - власниці понад 50 відсотків малого та середнього бізнесу (ФОТО)

В Івано-Франківську основою економіки є малий та середній бізнес, понад 50% з якого – заснували саме жінки. Такі дані в рамках Жіночого Економічного Форуму, що відбувся в обласному центрі, озвучила народна депутатка України, колишній секретар Івано-Франківської міської ради Оксана Савчук.

Оксана Савчук розповіла журналістці Фіртки в яких сферах найчастіше відкривають власну справу франківські жінки та як коронавірус вплинув на бізнес.

«Частина бізнесу пов’язана з наданням певних послуг, зокрема туристичні,  організація певних заходів, творчі крамниці та інше. У зв’язку із пандемією багато хто вимушений був закритися, або обмежити себе в чомусь.

До прикладу, люди менше ходять на масові заходи, відповідно менше купляють одягу, бо не зношують той, який купили раніше. В свою чергу одежа – це ж залучені і працівники-дизайнери, і тканини, і швачки. Тому бізнесу зараз складно. Допомога, яку надає держава, не може компенсувати їм ті втрати, які зараз є.

Тому ми повинні дати їм інші перспективи, щоб вони розуміли, що їх підтримують. Наприклад, відправити працівників на навчання, щоб вони осилили якісь нові навички, або податкові канікули, які в свою чергу також дуже важливо для бізнесу в теперішній ситуації», - каже Савчук.

На думку депутатки, жінки мусять вдвічі більше працювати, аніж чоловіки, бо поєднують дві роботи: перша – жінка-керівник, друга – жінка-мама та дружина.

«Вплив жінок зараз справді посилився. Вони почали більше займати керівних посад, почали очолювати партії на різних рівнях. Так, до речі, не лише в Україні. Так в цілому світі. Такі факти, направду, дуже приємно констатувати», - додала Оксана Савчук.

Лариса Заграй, декан факультету психології Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, розповіла Фіртці, у чому відмінність ролі чоловіка та жінки у підприємницькій діяльності з психологічної точки зору.

«У суспільстві існує низка стереотипів, які заважають вільно жити людині, незалежно від статі: чоловік ти чи жінка. Відповідно ці стереотипи ускладнюють процес життєвих виборів людей.

І тому важливість економічного розвитку країни чи регіону жінок-підприємиць є надзвичайно актуальною. Важливо розуміти, як можна конструктивно розвивати нашу економіку, якщо залучати і чоловіків, і жінок в рівній мірі.

Якщо чоловіки здатні більше зосереджуватися на одній справі і вникати в конкретне питання, то жінки можуть охопити кілька справ одночасно. Тому тут ми бачимо не дві альтернативи, як звикли говорити у суспільстві, а навпаки хороше поєднання і доповнення», - ділиться Лариса Заграй.

На її думку, обмеження існують на рівні свідомості. Багато жінок упускають можливості не тому, що їх не впускають кудись, а тому, що самі не прагнуть.

«Тут вже йдеться про упередження: «чи я не заперечую свою жіночність», «чи не заперечую свою сутність», «я не хочу виглядати стервозною». Я часто чую, що жінки ідуть в підприємництво або займають певні лідерські позиції від безвиході.

Однак це не завжди конструктивно для психологічного благополуччя жінки. Тому тут важливо розкривати жіночий підприємницький чи лідерський потенціал, при тому ж розуміти, що це ніяк не заперечує їхню жіночність», - додає психологиня.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківську вперше організували Жіночий Економічний Форум (ФОТО)

Жінки та бізнес: франківчанок навчатимуть, як розпочати власну справу

Як подолати кризу через COVID-19: комітет “Активні жінки” ІФТПП провів стратегічну сесію (ФОТО)


26.11.2021 Тіна Любчик 2974
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1743
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

869
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

944
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2032
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3531
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2438 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

770

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

672

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

644

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

661
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10310
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1159
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5230
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

971
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2769
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1155
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

367
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

683
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

589
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

634
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

989 2