В Івано-Франківську покажуть фільм про початок повномасштабного російського вторгнення "Лишайся онлайн"

Картину — від ідеї до реалізації — створили під час повномасштабного вторгнення за кошти приватних інвесторів.

У нетиповому для українського ринку форматі скрінлайфу автори розповідають про російсько-українську війну в умовах диджиталізованого світу, де є місце людським переживанням та емоціям, пише Фіртка.

Кінотеатральний прокат запланували на 28 березня 2024 року, на роковини звільнення Київщини.

“Лишайся онлайн” розповідає про події початку повномасштабного вторгнення на Київщині в художньому обрамленні авторів. Стрічку відзняли в 2022 році приватним коштом. В основі історії - досвід кожного з нас, тих, хто використовує свої телефони, ноутбуки аби лишатися на звʼязку й допомагати військовим та цивільним не лише в перші тижні повномасштабного вторгнення, а й два роки потому.

Автори обрали формат скрінлайфу не випадково, адже він дозволяє якнайглибше зануритися в події та співпереживати героям протягом усього фільму — так, ніби глядач весь час знаходиться поруч, на відстані витягнутої руки. Неймовірний глядацький досвід, якого українці ще не проживали в кіно.

За сюжетом, Катя отримує ноутбук, аби допомагати військовим, відстежуючи пересування ворожих військ. Проте цікавість веде її в соціальні мережі власника ноутбука, Андрія — дівчина дізнається, що у нього є син, Сава, який дуже вірить в супергероїв, і розшукує батьків, з якими вони загубилися під час евакуації. Попри страх та відсутність волонтерського досвіду Катя обіцяє малому воззʼєднати родину. Проте військові реалії вносять свої корективи. Чи вдасться Каті здійснити задумане та не втратити віру в дива?

“Лишайся онлайн” — став справжнім викликом для виробників - Mamas Production, AMO Pictures, та ОУП: амбітна ідея, стислі терміни виробництва та війна за вікном, про яку потрібно розповідати світові. Для реалізації фільму продюсер та співсценарист Антон Скрипець обрав формат скрінлайфу, який дає змогу розповісти історію, зберігаючи присутність екшну. Автори переконані, що це рішення допомагає посилити “ефект присутності” та побудувати емоційний “місток” між персонажами та глядачем.

У липні 2023 року відбулася світова премʼєра стрічки "Лишайся онлайн" на міжнародному кінофестивалі FANTASIA, у Монреалі. Квентін Тарантіно називає FANTASIA "кращим жанровим фестивалем у Північній Америці". Після показу, фільм "Лишайся онлайн" викликав хвилю обговорень «української теми». А у фіналі здобув одну з головних нагород — "Кращий художній фільм-дебют".

“Фільм — це теж інструмент боротьби. І якщо в ньому є та правдивість, яка чіпляє, якщо в цю історію є віра, до цього героя виникає любов, то значить цей фільм має вплив.

Який так нам потрібен там, де втомилися від війни та хочуть забути про неї. Я думаю, що саме НА ЧАСІ нагадати їм про нас”, — ділиться Єва Стрельнікова, режисерка та співсценаристка стрічки.

Національна премʼєра стрічки відбулась на 52-му Київському міжнародному кінофестивалі “Молодість” в жовтні 2023 року. 

Офіційний трейлер “Лишайся онлайн” за посиланням.

Для нас робота над художнім фільмом під час війни  стала справжнім викликом. Історія про звичайних українців, які змогли  протистояти  російській навалі, необхідно було розповісти світу.

І зараз, в часи, коли суспільство почало забувати якими ми були у перші місяці великої війни, важливо нагадати нашим фільмом про необхідність єдності, в цьому наша сила”, — переконана Алла Липовецька, продюсерка фільму.

20% від доходів продюсери фільму донатять у Фонд компетентної допомоги армії “Повернись живим”. Сьогодні кожен великий бізнес має донатити на потреби країни, вважають виробники фільму.

Виручені кошти спрямують на засоби звʼязку для військових, аби вони могли лишатися онлайн стільки, скільки треба для Перемоги.

Окрім цього Фонд разом з продюсерами створюють банку “Лишайся онлайн і Повернись живим!” та відкривають збір на 2 млн гривень. Задонатити можна вже, не чекаючи прем'єри, або ж безпосередньо у кінотеатрі після перегляду стрічки. 


Синопсис: гостросюжетна драма про дівчину Катю, якій випадково дістається ноутбук незнайомого чоловіка. Катя ховається від ракетних обстрілів вдома, намагаючись знайти власника ноутбука, який зник після російських ударів.

Ризикуючи своїм життям та життям близьких, Катя намагається врятувати незнайомих українців. Історія українців, не супергероїв, у яких не залишається вибору, окрім як стати героями.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Геноцид ХХІ століття: в Івано-Франківську відкрили фотовиставку та демонстрували оскароносний фільм про Маріуполь (ФОТО)


21.03.2024 647
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2865
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21016
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1947
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1329 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2343
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

4026

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

654

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2120

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

800

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1390
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

97
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

448
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

982
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

107
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

730
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

726
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

667
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8181
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

766 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

862
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2143 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

804