В ІФНТУНГ планують створити Центр економічного життя для осіб з інвалідністю

Створення Центру економічного життя для осіб з інвалідністю в приміщенні Науково-технічної бібліотеки ІФНТУНГ передбачено проектом «Соціальна адаптація осіб з інвалідністю через доступ до економічної літератури», який подано для участі в міській цільовій програмі «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м. Івано-Франківську».

Про це повідомляють у прес-службі ІФНТУНГ, пише Фіртка.

Проект передбачає облаштування Центру економічного життя для осіб з інвалідністю, розроблено в ІФНТУНГ під координуванням першого проректора Мандрика Олега та проректора з науково-педагогічної роботи Гораль Ліліани за участі працівників університету - Яцюка Олега, Бережницької Уляни  Вороніної Вікторії , Пуйди Романа.

"Люди з інвалідністю є повноцінними членами суспільства та повинні володіти усіма правами й обов’язками, притаманними громадянам країни та мешканцям міста. А це – можливість доступу до навчання, самовдосконалення, роботи та самореалізації у суспільстві. Це можна сказати як про осіб з особливими потребами будь-якої вікової категорії загалом, так і про молодих людей, які могли б стати студентами вищих навчальних закладів. Таким людям необхідно долучатися до соціального та економічного життя суспільства, що дало б змогу залишатись соціально активними у громаді, а також мати змогу забезпечувати добробут власних родин", - розповідають в університеті.

У нашому місті практично відсутні місця для зустрічей, навчання та дозвілля людей даної категорії. Вже давно назріла потреба для організації місця, яке б стало майданчиком для спілкування людей з інвалідністю, що також сприяло б гуртуванню осіб зі схожими потребами та проблемами, а, разом з тим (за бажання людини) формувало б передумови для подальшого навчання у закладі вищої освіти. Тільки в Івано-Франківську зареєстровано понад 12900 осіб з інвалідністю (зокрема, в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу працюють 82 особи згаданої категорії громадян і навчаються – близько 100).

Варто зазначити, що в місті Івано-Франківськ налічуються десятки осіб, для яких через проблеми із зором практично єдиним вікном у навколишній світ є література (рельєфно-крапкові підручники, періодичні видання), надрукована шрифтом Брайля. Відповідно, існує необхідність друку літератури шрифтом Брайля за допомогою спеціального принтера. Також незамінним внеском у практичну допомогу таким людям стало б створення низки аудіокниг, зокрема аудіопідручників у форматі DAISY. У спеціальному плеєрі із записом аудіокниги за допомогою навігатора незряча людина може швидко знайти необхідний розділ чи параграф.

Реальним та ефективним рішенням цієї проблеми може стати організація роботи Центру економічного життя для осіб з інвалідністю на базі Науково-технічної бібліотеки ІФНТУНГ – закладу вищої освіти IV рівня акредитації з потужним інформаційним простором. Тут буде представлена література для людей із вадами зору як економічного спрямування, так і загальноосвітнього напрямку: від науково-популярної до художньої (української та всесвітньої). Загалом створення інклюзивного простору в бібліотеці університету у відповідності з усіма вимогами та «за останнім словом техніки» перетворить це місце на привабливий та зручний майданчик для навчання, спілкування та самореалізації людей з інвалідністю в Івано-Франківську.


19.04.2019 711
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1311
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1662 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2440
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2287 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7545
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15261 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

320

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1043

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1107

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1891
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

286
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

661
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

902
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3129
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

923
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1954
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1008
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35159 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

270
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

485
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

633
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

950