В «АТБ» уже знайшли альтернативу забороненим поліетиленовим пакетам

Слідом за розвиненими країнами Європейського Союзу Україна почала активно обмежувати використання шкідливих видів пластику. Нагадаємо, що ця екологічна ініціатива є одним із основних трендів нового століття. За даними дослідників, у середньому кожен українець за рік використовує 500 поліетиленових пакетів, тоді як у ЄС цей показник менший за сотню. Причина в тому, що в розвинених країнах уже багато років заборонено безоплатне поширення таких пакетів. У більшості випадків їх замінили на більш екологічні упакування або багаторазові сумочки.

Перші серйозні кроки на шляху відмови від подібного пластику цього року зроблені й у нашій країні. З грудня минулого року в Україні в магазинах і кафе почали діяти обмеження, що стосуються використання поліетиленових пакетів. З 1 лютого 2022 року Кабміном були встановлені мінімальні роздрібні ціни на такі пакети в супермаркетах. З 10 березня поточного року буде заборонений продаж у магазинах надтонких (товщиною менше ніж 15 мкм), тонких (від 15 до 50 мкм) і деяких інших пластикових кульків. В обігу поки що залишаться більш щільні пакети, які можна купити в прикасових зонах.

Варто зазначити, що у більшості українських супермаркетів клієнтам уже запропонували гідну альтернативу шкідливому пластику.

У дискаунтерах «АТБ» (нині в 24 областях України функціонують 1319 маркетів цієї мережі) поліетиленові «майки» вже замінили біорозкладними сертифікованими компанією TUV Austria пакетиками з кукурудзяного крохмалю. Їхній розмір – 24 х 24 см. Ціна такої тари становить 1,6 грн.

Також у продаж надійшли багаторазові  екоторбинки (25 х 42 см), виготовлені зі спанбонду — нетканого полімерного матеріалу. Представлені вони поки у двох кольорах — бежевому та темно-зеленому. Вартість такої зручної сумки всього 3,7 грн.

Крім того, у прикасових зонах є багаторазові (червоні та сині) торбинки-трансформери, які легко складаються та поміщаються і у бардачок автомобіля, і в кишеню.

Як нам вдалося з'ясувати в «АТБ», випуск паперових пакетів найближчим часом не планують. Можливо, у цьому поки що просто нема потреби.

Виконуючи вимоги нового закону, з 10 березня в дискаунтерах «АТБ» припинять продаж тонких поліетиленових пакетів (так званих майок). Це стосується й аналогічних кульків без ручок. Така заборона не поширюється на біорозкладні пластикові пакети, а також на первинне упакування для м'яса, риби, льоду, сипучих продуктів.

Найбільша за багатьма показниками (товарообігом, числом магазинів, кількістю співробітників, географією присутності, обсягом сплачених податків і зборів та ін.) роздрібна мережа країни «АТБ-Маркет» практикує послідовний підхід до вирішення екологічних питань.

З початку 2019 року компанія «АТБ» повністю перейшла на реалізацію особливих «зелених пакетів» – із запатентованою добавкою d2w™ у своєму складі. Цей компонент  сприяє тому, що пластик через певний проміжок часу розпадається. Все відбувається під впливом природних факторів: сонця, води, температури.

За рік у магазинах лідера галузі ритейлу стартував ще один сміливий екопроєкт — з'явилися зручні та місткі картонні ящики. Ця багаторазова тара стала дуже популярною серед тих, хто приїжджає за покупками в «АТБ» на особистому авто. У таку коробочку можна покласти до 25 кг. Крім того, ці коробки можна повністю утилізувати або повторно переробити.

Торік до супермаркетів торговельної мережі «АТБ» надійшли у продаж пакети з кукурудзяного крохмалю й особливого біорозкладного полімеру – тара без проблем витримує навантаження до семи кілограмів.

Матеріал, з якого виготовляють крохмальні пакети «ПОЧАтОК», має велику здатність до біорозпаду. У компостній ямі він повністю розпадеться протягом одного року, не завдаючи при цьому ніякої шкоди природі.

Робить ці диво-пакетики спеціально для «АТБ» в'єтнамська компанія «Haplast», яка раніше успішно пройшла процедуру сертифікації в TUV Austria. Для одержання такого документа було проведено обов'язкове тестування екологічності сировини та виробів у незалежних європейських лабораторіях.

Автор: Олена Кравченко

Партнерський матеріал


17.02.2022 3872
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2250
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19166
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1708
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1189
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2248
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3833

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1969

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

669

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1289

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1451
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

362
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

879
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24379
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

607
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

597
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

734
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1628
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8016
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

438
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

759
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2023 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

721