Юристи кажуть, що забудовник має право на земельну ділянку поблизу міська озера

 

 

Як писала раніше Фіртка, сьогодні, 5 травня, в Івано-Франківській міській раді відбулось перше засідання тимчасової контрольної комісії щодо незаконної забудови навколо міського озера.

 

Під час обговорення директор Департаменту правової політики Надія Кедик зазначила, що компанія «Вамбуд» має право вимагати виділення та перерозподіл земельної ділянки, тому що вона є власником недобудованих об’єктів нерухомості, які на ній знаходяться.

 

«Особа, яка звернулася на сьогоднішній день має зареєстроване незавершене будівництво, тому має право на виділення земельної ділянки», – зауважила Надія Кедик.

 

Таку ж позицію підтримав начальник управління земельних відносин Кирило Обладан:

 

«Земельна ділянка 1,8 га є сформована і внесена в систему Державного земельного кадастру. Як власник об’єкту нерухомості приватне підприємство подало клопотання про надання дозволу на складання технічного документації», – зазначив Обладан.

 

«Ділянка 1,8 га як об’єкт цивільних прав сформована. Тобто власником землі є міська рада. Станом на сьогодні код цільового призначення для цієї земельної ділянки для будівництва та забудови будівлі громадської забудови», - відмітив Обладан.

 

За словами Обладана це технічне питання про розподілу одного об’єкта на кілька об’єктів і відповідно до законодавства, поділ земельної ділянки здійснюється на підставі заяви.

 

За словами Надії Кедик, проект рішення, який піде на сесію, був завізований без зауважень.

 

Згідно з проектом заявника ділянку просять поділити на дві частини площами 1,2618 га та 0,6264 га. Перша відповідно залишається під Вамбудом, а на другій Ковальчук обіцяє спорудити сквер вже до кінця року.

 

«Ця пропозиція не стосується забудови, зараз на даний момент питання стосується земельної ділянки. Там не мала інвестиція, приблизно 5 мільйонів», - зазначає Микола Ковальчук та обіцяє після прийняття питання про поділ винести на сесію питання про зміну цільового призначення землі під сквер.

 

«Вцілому це проект, але це не є константа. Він може мати зміни», - каже директор Вамбуду Микола Ковальчук.

 

Крім того, він розповів, що у планах є розробка скейт-парку, або «танцюючих» фонтанів.

 

«Насправді ми не хочемо конфлікту і не хочемо конфліктувати. Наша організація є єдиною, яка веде діалог, ми спілкуємося з громадою і готові до спілкування. В даному питання ми готові проінвестувати розробку скверу ( мова про суму близько 5 млн грн.) Це не в рахунок соціалки, ми передамо його місту», - зазначив Ковальчук.

 

Засновник ГО «Поступовий гурт франківців» Сергій Адамович у свою чергу запитав Ковальчука про його наступні дії:

 

«Всі розуміють, що для вас вигідно, якщо там буде три будинки, а не один. Але якщо сесія не дасть вам такої можливості?», - поцікавився Адамович.

 

«Це питання майбутнього часу. Зараз у нас розглядається те, що уже є. На цю сесію буде подано проект рішення про розподіл ділянки. Якщо сесія прийме рішення - я готовий вже і негайно приступити до будівництва скверу. Воно вже стоїть рік, і може простояти ще. Зараз я готовий зробити вже і негайно приступити до будівництва скверу, де можна буде зайнятись спортом, бо зараз там чагарники. Там можна буде прогулятись, провести вільно час. А можна затягнути це питання на роки і воно далі буде «висіти», - відповів Ковальчук.

 

Втім член комісії Наталія Сербин поцікавилась у Ковальчука, що збудовано вже:«Не треба нас годувати скверами. Давайте з’ясуємо навіщо ви це робите і чому ви зараз стали такі добрі, бо 5 мільйонів це не великі гроші».

 

«На даний момент ця споруда це фізкультурно-оздоровчий комплекс з готелем. Якщо мені буде надана можливість перевести її в житло - я її переведу в житло. Але якщо мені не дадуть дозволу, то ні. Якщо громаді буде настільки це принципово», - відповів Ковальчук.

 

Відтак до нього звернувся член комісії та депутат міської ради Андріан Волгін:

 

«Я звертаюсь до вас як людина, якій озеро врятувало психіку. Зараз нам пропонують якийсь скверик. Моя позиція, як простої людини - я буду захищати громаду. Ви нам говорите про сквери, а хочете збудувати там будинки. У нас вже є проблема один будинок уже збудований, і нам треба зрозуміти. Тому що громада буде голосувати, а не 42 депутата. Мають бути громадські слухання, люди які проживають неподалік мають прийти з паспортом і сказати свою думку. Давайте зараз не дискутувати з цим питання, а що ми робимо з тим будинком. Запитати необхідно у громади. Не треба нам замилювати очі сквериком», - відмітив Волгін.

 

Крім того, представник Громадської організації «Івано-Франківське обласне об’єднання воїнів АТО» Тарас Кузь зауважив, що економічно правильно буде, щоб не здійснювати роботи по будівництву поки не буде скверу.

 

На що Ковальчук відповів: «Сформуємо правила по як з кожен буде знати, що далі робити. Як би ми не говорили, інституції, яка дозволяє зносити забудови не існує в Україні. Розробимо детальний план території, але з урахуванням уже існуючого стану речей. Якщо буде подання внести якусь частину, свою лепту в облаштування доріжок навколо озера, я готовий долучитись».

 

Відтак, Ковальчук також зазначив, що готовий долучити громадськість до обговорення.

 

А представник ініціативи "Вільне озеро" у комісії Наталія Голомідова закликала комісію не підтримувати проект рішення про розподіл ділянки, оскільки це може стати прецедентом для інших недобросовісних забудовників, які хочуть забудувати озеро.

 

«Ми зараз чуємо маніпуляції. Кінцевою метою є отримання прибутку, забудова. Поділ ділянки це тільки перший крок. Чому ми так прискіпливо звернули увагу на це будівництво :ви зараз повинні розуміти, що ви взяли дуже складний об'єкт там багато незаконного. Виносити цей проект на сесію не можна. Ми зараз можемо створити прецедент. Найкраще що ви можете зробити зупинити будову на рівні одного будинку. Ви повинні зупинити незаконну схема. А сквер - це вже ваша добра воля», - відмітила Голомідова.

 

На цьому засідання комісії завершили, на наступне обіцяють запросити представників ДАБІ. Як зазначив Віталій Мерінов комісія збиратиметься щотижня, а наступне засідання відбудеться у четвер, 12 травня.

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Руслан Марцінків: Озеро не повинно бути забудоване

Комісію з питань незаконної забудови міського озера очолив "укропівець" Віталій Мерінов

Руслан Марцінків: Озеро не повинно бути забудоване

Будівництво біля міського озера: який сквер пропонує забудовник (фото+відео)


05.05.2016 605 2
Коментарі (2)

Сергій Чирва 2016.05.06, 09:17
Чогось репортер опустив відповідь начальника юрвідділу на моє питання щодо кількості судів програних містом на користь Гасимова по цій ділянці... А відповіла пані Кедик, що НЕ МАМ'ЯТАЄ... Пропустив дописувач і той факт, що ВАМБУД передав місту 25 тис на ремонт доріжок довкола озера... ДЕ ТІ ГРОШІ?!! Смайлик «wink» Не дочув і мої роз'яснення п.Миколі з ВАМБУДУ на питання чого саме його громадськість ТИСНЕ... А того, що ці спірні рекреаційні землі віддали на збагачення ОДНОГО, а натомість мають страждати ТИСЯЧІ дачників, бо за новим генпланом компенсувати нестачу за нормами ДБН ЗЕЛЕНИХ ЗОН можновладці вирішили генпланом за ракхунок дач між ЕПІЦЕНТРОМ та Бистрицею Надвірннською... Не проказав він і обурення громади... З прочитаного виходить, що то якась оперативка при... А що там із зауваженнями щодо веденняя?...
Jurko Sam 2016.05.06, 09:26
Тобто, кожен може збудувати собі без дозволу будинок, а потім вимагати відводу ділянки, на якій стоїть будинок, оскільки він уже є. Абсурдякийсь. Чому ніхто не каже просту річ: Ковальчук збудує сквер не за свої гроші, а віднесе його вартість на ціну квартив у будинку поруч. За сквер заплатить не Ковальчук, а неграмотні люди, котрі куплять квартири у тому будинку. Будинок біля озера. Хороший понт дорого стоит.
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

2768
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1243
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1157
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2349
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3785
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2791 8

Забобони  або марновірство  це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

54

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1018

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

857

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

810
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

83
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10497
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

82
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

408
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5495
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1210
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

597
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

441 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

875
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

760
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

813