У Франківську студенти-медики показали прем’єру вистави «Метелики на шпильках» (фото)

У середу, 18 квітня, на сцені обласної філармонії відбулась хвилююча подія. Учасники студентського театрального гуртка Івано-Франківського національного медичного університету представили прем’єру вистави «Метелики на шпильках».

«Метелики на шпильках» — це інсценізація Наталії Уварової за повістями Ірини Вільде «Метелики на шпильках» та «Повнолітні діти». Це своєрідний екскурс в дитинство та юність головної героїні Дарки Попович, разом з її родиною, друзями, першим коханням, мріями та переконаннями. Життя дівчини випало на час повоєнного періоду, під час окупації Буковини Румунією. Немов крихітний метелик, пришпилений терновими колючками, вона б’ється над проблемами, які з’являються на її шляху, і шукає способи їх вирішення.

«Цю виставу ми обрали тому, що мені здалося, що студентам буде близька ця тема, — розповідає керівник театрального гуртка Наталія Козачок. — Спершу студенти неоднозначно сприйняли мою пропозицію, але вже в самому процесі зрозуміли, що це їхнє. Активна підготовка вистави почалася вже у цьому семестрі, доводилося рахуватися з навчальним навантаженням студентів, часом репетиції скасовувалися, а часто ми збиралися навіть на вихідних. Враження від вистави дуже позитивні, адже я побачила, що студенти пропустили її крізь себе. Це було видно, це відчувалося, і глядач це оцінив. Вони молодці!»

Участь у виставі взяли студенти першого-п’ятого курсів медичного факультету Ольга Стельмах, Ірина Щербій, Юрій Хомінець, Юлія Федук, Олеся Павликівська, Владислава Макарюк, Марія Пилип’як, Володимир Поліщук. Левова частина вистави припала на монологи у виконанні студентки п’ятого курсу 10А групи Ірини Щербій. Останніми роками дівчина є ведучою на університетських урочистостях, а цього разу вона втілила образ дорослої Дарини. «До вистави готувалася довго, і так, як ми і без того вчимося багато, то ці монологи я вчила в маршрутках, тролейбусах, поїздах, в будь-який вільний момент, — розповідає Ірина Щербій. — Поступово під час репетицій ми вживалися у свої ролі, переживали ці емоції, і намагалися їх відтворити на сцені. Працювати одній на сцені — дуже важко і хвилююче. Але головне було перебороти свій страх і зробити перший крок. Відчуття неймовірні».

Участь у постановці взяла й керівник університетського вокального ансамблю Галина Рудик, яка підготувала музичний супровід вистави, а на прем’єрі була звукооператором. «Студенти розкрилися на сцені так, як ніколи, — ділиться враженнями Галина Рудик. — Я дуже часто буваю на таких дійствах, але дивитися на аматорах, і часом забувати, що ти звукооператор, — таке буває рідко. Я дивилася виставу, і забувала, де знаходжуся. Надзвичайно гарна постановка, Наталія Козачок просто молодець, і студенти виклалися на повну».

«Сьогодні в університеті ми відкрили ще одну грань, якої в нас не було, — говорить ректор ІФНМУ, професор Микола Рожко. — Ми важко йшли до сьогоднішнього успіху. В нас є чудова художня самодіяльність, але досі ніяк не вдавалося створити такий прекрасний драматичний гурток. І сьогоднішня прем’єра показала, що це нам нарешті вдалося. Сьогодні на сцені були не професіонали, а студенти, майбутні медики, але завдяки їхній натхненній грі кожен з присутніх у залі пережив емоції, хтось, можливо, згадав свою молодість і тодішні переживання. Дякуємо наших юним акторам за те, що вони такі прекрасні!»

Фотогалерея


20.04.2018 1164
Коментарі ()

26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2154
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

855
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

901
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

903 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

2749 3
14.06.2025
Вікторія Матіїв

Напередодні Всесвітнього дня донора крові Фіртка поцікавилася, скільки прикарпатців регулярно здають кров, яка підготовка й процедура донації, розпитала у лікарки-трансфузіологині Прикарпатського обласного центру служби крові Марти Щирби, як на потреби крові вплинула війна.  

1462

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

634

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

335

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1003

Ані висока освіченість, ані шляхетна спадковість, ані залучення до незлобивих віровчень не породжують усвідомленого гуманізму «просто так».

1126
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2006
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1072
12.06.2025

Все більше людей відмовляються від дієт і переходять до інтуїтивного харчування — підходу, що вчить слухати тіло, а не рахувати калорії.  

795
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

279
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

14972
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7285
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

721
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

275
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

183
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

281
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

570
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1027