
Вчора відбулася офіційна презентація початку будівельних робіт на очисних спорудах по вул. Залізничній, 57 в селищі Брошнів-Осада. Н
Голова Брошнів-Осадської ОТГ Назарій Іванів та перший заступник голови об’єднаної громади Богдан Мельник зустрілися із представниками підрядної організації «Ем. Ай. Інжиніринг Україна», яка модернізуватиме цей екологічно важливий об’єкт для населення.
Брошнів-Осадська ОТГ отримала у спадок практично непрацюючі очисні споруди. А оскільки на території об'єднаної громади розташовано 80 % промисловості Рожнятівщини, то за словами Назарія Іваніва це питання поставив на порядок денний першочергових завдань.
У кінці січня цього року було виготовлено проектно-кошторисну документацію, яка уже пройшла експертизу. Через процедуру тендерних публічних закупівель в системі «Prozorro» визначено переможця, який буде здійснювати будівельні роботи. Кошторисна вартість цього об’єкта – 65 млн. грн.
Представник фірми «Ем. Ай. Інжиніринг Україна» Уляна Джус зазначила, що у першому етапі проекту реконструкції очисних передбачається будівництво відділення комплексу механічної передочистки із встановленням нового технологічного обладнання на суму 21 млн. 500 грн.
«Це значно зменшить навантаження на очисні споруди, і зменшить концентрацію забруднюючих речовин, що істотно вплине на якість очищених стічних вод. А другий етап уже передбачає будівництво комплексу біологічної очистки» - пояснила спеціаліст.
Також очільник ОТГ зауважив, що спершу мають запрацювати очисні, а вже тоді розпочнеться каналізування масивів селища і населених пунктів об’єднаної громади, щоб нечистоти не потрапляли у водойми. Над проектуванням каналізаційних мереж уже працюють фахівці. Назарій Іванів спростував думку, яка безпідставно побутує серед населення:
«Не сміттєпереробний завод, а впорядкування полігону з облаштуванням сміттєсортувальної лінії – це ще один із надважливих проектів, який - на стадії реалізації: ПКД уже виготовлена. Незабаром розпочнеться рекультивація уже існуючого сміттєзвалища. І не варто зважати на необґрунтовані припущення, що сюди звозитимуть сміття ледь не з усієї західної України, адже проектна потужність розрахована лише на населені пункти ОТГ, ну максимум – Рожнятівщини».