Цифровізація освітнього процесу та внутрішні стандарти якості освіти в УКД

Проректор із забезпечення якості освіти та цифрової трансформації, кандидат історичних наук, доцент Любомир Ілин розповів про ключові аспекти цифровізації освітнього процесу та дотримання канонів академічної доброчесності в Університеті Короля Данила.

Любомир Ілин розповідає, що висловлення заступника міністра освіти і науки України Михайла Винницького про те, що УКД є одним із найкращих закладів освіти приватної форми власності вагоміші, ніж місце у будь-якому рейтингу, пише Фіртка.

"Для мене це особливо приємно, адже Михайло Винницький - один з ініціаторів нової процедури акредитації освітніх програм і забезпечення внутрішніх процедур якості. Якщо відповідати на запитання, яким чином УКД вдалося здобути таке визнання і чи було це легко, то варто, на мою думку, закцентувати на кількох аспектах.

По-перше, особливу увагу ми приділяємо внутрішнім процедурам забезпечення якості вищої освіти. Що це? Система якості вищої освіти, яка функціонує в УКД, - це сукупність нормативних актів і команда однодумців, які займаються моніторингом думок стейкхолдерів, формуванням аналітичних відомостей та рекомендацій для гарантів із метою удосконалення освітніх програм", - каже Ілин.

Проректор ділиться, що, коли у 2017 році провели перше опитування студентів, то на його результати з нетерпінням чекали всі.

читайте також: Другокурсниці УКД стали призерками Міжнародних конкурсів з української мови

"Власне, тоді вперше побачили неупереджену думку здобувачів про університет і процеси, які в ньому відбуваються. Як наслідок, подібні опитування стали систематичними. З 2019-2020 навчального року традиційним в УКД стало опитування студентів, науково-педагогічних працівників, випускників та роботодавців.

Важливо, що такий моніторинг проводять декілька разів щороку, а частина питань є типовими, відповідно дозволяє сформувати загальне бачення процесів і наявних проблем у роботі університету. Якщо в перші роки пропозиції були, так би мовити, «побутовими», то впродовж останніх двох років спостерігаємо тенденцію, коли стейкхолдери подають чіткі рекомендації стосовно впровадження нових освітніх компонент, їхнього змістового наповнення.

Це також наша безумовна перевага, адже таким чином формується коло однодумців, втілюється комунікація у ключі здобувач - викладач - роботодавець", - зазначив Любомир Ілин.

По-друге, за словами проректора, застосовані елементи цифровізації дали змогу швидко та якісно відреагувати на виклики в умовах ковіду і війни. Важливо, що саме критичні моменти, зокрема пандемія Covid-19, сприяли цифровій трансформації освітніх процесів.

У тих умовах, які були в березні 2020 р., УКД впродовж перших двох тижнів локдауну повноцінно адаптувався до  дистанційної форми навчання з дотриманням аудиторного розкладу. Важливо, що і викладачі, і студенти навчалися разом.

"Так, ми, як і всі, використовуємо дистанційні способи комунікації, але зараз триває робота над розробкою повноцінних онлайн-курсів, які зможуть прослухати не тільки студенти УКД. Варто відзначити, що ми активно ділимося досвідом з педагогами Івано-Франківська та області, розповідаємо про актуальні методики навчання та застосування цифрових технологій.

Зараз, коли студенти УКД навчаються в аудиторіях, система дистанційної освіти стала незамінним інструментом комунікації з викладачем, місцем, де зберігаються методичні рекомендації, матеріали для підготовки, контрольні тести. Ключовою перевагою цифрових інструментів навчання є об'єктивність і прозорість результатів. Нульова толерантність до академічної недоброчесності є не тільки декларацією, а основною умовою організації освітнього процесу в УКД.

Також слід відзначити, що впродовж останніх років цифрові технології суттєво полегшили роботу учасників освітнього процесу. Відрадно, що наші студенти є авторами низки застосунків, зокрема Телеграм-боту розкладу, зараз студенти-магістранти розробляють платформу віртуального освітнього середовища", - додає Ілин.

Проректор каже, що позитивний відгук про УКД від заступника міністра освіти, без сумніву, визнання університетської роботи, але, разом із тим, це перш за все виклик.

"Виклик у тому, що тепер на УКД і процедури якості, які у нас впроваджують, будуть звертати увагу всі. Закономірно, що публічність для УКД не є проблемою, це, мабуть, одна із наших особливостей. Ми готові до того, що наші принципи та стандарти запозичуватимуть чи навіть критикуватимуть.

Власне, критики ми чекаємо не менше, ніж похвали, адже критика - це можливість ще більше вдосконалитись. Прикметно, що протягом останніх років у суспільстві зникає упереджене ставлення до закладів освіти приватної форми власності.

Приємно, що робота УКД є запорукою цієї тенденції, адже ми демонструємо, що приватна освіта може бути зразковою. Тому важливо не зупинятися, не тільки розвивати і вдосконалювати наявні процеси - важливо формувати тренди в освіті, зокрема й культурі якості", - підкреслив він.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Студенти УКД провели вечірку у стилі 90-х, аби зібрати кошти на потреби ЗСУ


19.12.2023 454
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2572
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19970
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1770
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1254 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2283
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3910

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

362

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2033

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

713

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1328
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

400
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

925
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24422
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

659
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

622
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

766
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1654
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8082
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

534
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

793
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2083 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

755