Супутникове телебачення закодують: як прикарпатцям дивитися канали після вимкнення сигналу

З 20 січня 2020 року сигнал українських супутникових телеканалів буде закодований.

Це означає, що близько 4,4 млн домівок, які мають безкоштовне супутникове ТБ, не зможуть більше дивитися улюблені шоу та серіали через «тарілку».


Чому сигнал кодують

Безкоштовний сигнал, що ловлять українці, насправді є технічним та призначений для провайдерів, які мають доставляти його для користувача. В Україні компанії встановлювали супутникові тарілки, не повідомляючи клієнтам, що вони дивляться технічний сигнал. Таким чином, фактично такі користувачі є піратами.

Також через супутник незакодований сигнал українських телеканалів доходить до мешканців інших країн. Вони можуть дивитися канали безкоштовно, що є порушенням законодавства Європейського Союзу.

Як це відбувається у Європі

Там більшість телеканалів доступні лише у складі пакетів супутникових платформ, за які користувачі платять гроші. Безкоштовними є лише державні та регіональні телеканали.

Як перевірити, чи зникне в мене сигнал

Кодування торкнеться лише власників супутникових тарілок, які не підключені до офіційного провайдера. В Україні наразі таких два — Viasat або Xtra TV. Також ходять чутки про плани виходу на український ринок третього потужного гравця – французької Vivendi. Ця компанія чекає на кодування сигналу.

Які канали не будуть доступні

Закодують 23 телеканали чотирьох найбільших медіа-груп України:

  • 1+1 media: 1+1, 2+2, ТЕТ, ПлюсПлюс, УНІАН, Бігуді;
  • StarLightMedia: СТБ, ICTV, Новий канал, М1, М2, Оце;
  • Inter Media Group: Інтер, НТН, К1, К2, Мега, Піксель, Zoom, Enter-фільм;
  • Медіа група Україна: ТРК Україна, НЛО ТБ, Індиго, Ескулап ТБ.

Близько 40 регіональних та нішових телеканалів залишаться у відкритому доступі.

читайте також: "Халява" закінчилася: Прикарпатцям доведеться платити за супутникові канали

Чому в мене вже зараз пропав сигнал

Це короткочасні вимкнення сигналу для абонентів безкоштовного супутникового ТБ, які розпочалися з 4 листопада. На екрані протягом двох хвилин у прайм-тайм з’являтимуться повідомлення, що телеканал підлягає кодуванню з 20 січня. Таким чином відбувається інформування глядачів про зміни.

Як тепер дивитися українські канали?

Способів багато, тож зовсім без розваг ви не залишитеся:

  • Можна придбати супутниковий приймач однієї з наявних DTH-платформ – Віасат Україна або Xtra TV. Приймач коштує 1099₴, а за користування доведеться платити абонентську плату — у Viasat вона стартує від 49₴ на місяць за 83 канали, а Xtra TV пропонує тарифні плани від 39₴ на місяць зі стартовою пропозицією 29 каналів.
  • Або розгляньте перехід на приймання звичайного ефірного ТБ – Т2. Там канали будуть у відкритому доступі;
  • Ще можна приєднатися до кабельного оператора, якщо ви перебуваєте в зоні його мережі;
  • Чи скористатися послугою IPTV «інтернет + ТВ» від свого інтернет-провайдера;
  • Також є можливість придбати підписку на онлайн-сервіс, який працює через інтернет та надає доступ до різноманітного контенту, в тому числі телеканалів. Приєднатися можна до будь-якого сервісу незалежно від вашого інтернет-провайдера. Наприклад, в Україні працюють Megogo, Divan.TV, Oll.TV, Omega TV, YouTV, Sweet.TV та інші. Для перегляду вам потрібен телевізор зі SmartTV чи приставкою. Або телебачення можна дивитися на ноутбуках та смартфонах.

Чи можна зламати кодування

Ми закликаємо всіх споживати контент легально, оскільки це – дуже важливий фактор для того, щоб в Україні з’явилися якісні телебачення та кіноіндустрія. До того ж, для кодування каналів використовуватиметься система Verimatrix, яка не піддається злому. Можливо, медіагрупи впровадять паралельно ще одну систему кодування, яке ще більше захистить сигнал від втручання хакерів.

за матеріалами На Часі


11.12.2019 18379 8
Коментарі (8)

esy 2019.12.11, 19:38

Netflix 

Володимир 2019.12.11, 21:59

То може для початку треба поставити вишки з Т2 а тоді блокувати  а то получається як завжди платити повинні найбідніші інавідаленеші сала в яких немає покриття 

РР 2019.12.11, 22:14

Ви їх зробили разом! 

Олександр Ткаченко 2019.12.12, 05:42

Захланні ненажерливі олігархи захотіли більше грошей.

Абсолбтно нелогічно - прийом наземного Т2 - законно, а з супутника ті самі програми це вже піратство? Щоб не приймали передачі за кордоном існує технічне кодування БІСС. Так кодовані UA: перший,  UA: Культура, Канал 34 діпро, Інтер+, 1+1 міжнародний. І так вони і залишаться, і ми зможемотдивитися ці канали. А ще будуть UA: Крим, Донбас, Закарпаття,, 5 канал Запоріжжя. Не кодуються 5 канал,Прямий, Сонце, Україна 24 і т.д.

Єдине що дивує - то це те, що агресор не кодкує свої канали на супутнику - крвм каналу Росія-1, та й той можна знайти. Чи в нас не війна, щоб позбавляти глядачів українських каналів? Я розумію кодування дорогезних серіальних каналів, або Нешнл Джиогрефік, Діскавери, але не забитих рекламою всеукраїських каналів. Добре в кого є прийом Т2, але ж немає покриття асвєї території України.

Пишуть, що за кордоном все кодоване. В Італії, наприклад , на головних каналах кодкються лише деякі фільми і спортивні передачі. В Німеччині кодуються HD версії каналів, а канали в SD не кодовані. 

Тобто питання кодування в нас дуже непрозоре. Хтось вирвшив "зрубати бабла". Уже Хтра ТБ підвищило місячну плату мало не вдвічі Тож вирішувати глядачеві, тим більше, що на супутнику некодовані доступні угорські, румунські, польські, італійські, німецькі, француькі (навіть з російськими субтитрами), ну і роSSійські канали. Тож не треба нас лякати кодуванням

Володимир 2019.12.12, 14:04

Кодируйте,в стране война и пускай население смотрит русское телевидение,закройте доступ до укр.ТВ для людей проживающих на окуппированных территориях. Молодцы,главное бабки.

Света 2019.12.12, 17:04

Гнать Нада коломойских фиртпшей Рабиновича и Медведчук а в три шеи,что не лезли туда куда ненада.

Андрій 2019.12.12, 20:50

Ок, я згоден платити, але за що ??? За кожні 20 хвилин фільму чи серіалу по 10-15 хвилин реклами, тож получається що я буду платити ще і за рекламу яку мені нав'язують, якщо реклама буде так як у більшості країн 2-4 хвилин тоді я згоден, варто платити за ТВ щоб був розвиток

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1281
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2574
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2140
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2204
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6622 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2482 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

375

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1188

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1313

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1446
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

311
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

183
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

610
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

86
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26549
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

575
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10491 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

86
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

117
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

430
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

576
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

646