Суд у Пилата

«33 рік від Різдва Христового. Римська імперія. Іудея. Єрусалим. Преторія.

2011 рік. Україна. Київ. Хрещатик, 42-а. Печерський райсуд міста Києва»

 

 

Єпископ Кассіан Безобразов:  «Христос і перше християнське покоління».

Частина I. Євангільська історія.   6. Суд у Пілата.

(Джерело: www.azbyka.ru) Вибірково.

 

      «Ісус був доправлений Синедріоном на суд Пілата у звинуваченні в політичному злочині: підбурюванні народу, заклику не платити податки кесарю і поданні Себе гідністю Христа-Царя. З такою вичерпною точністю формулюється це обвинувачення у Лк. (23:2). В своїй політичній частині, звинувачення було невідповідним. Його завідома безпідставність випливає, хоча б, з відповіді Ісуса на надумане запитання про борги кесарю. Але політичне обвинувачення було необхідним, щоб отримати від Пілата затвердження вироку.

 

І Пілат, після декількох коливань, про які свідчать Євангелісти, послав Ісуса на смерть, як претендента на месіанське достоїнство, тобто як політичного злочинця. Це зрозуміло, по-перше, з напису на хресті, котра по своєму змісту, містила вину злочину. Між іншим, Пілат не міг не прийняти позицію першосвященників: безумовно, не Цар, а претендент на царську гідність. Важливо й те, що Пілат, роблячи спробу звільнити Ісуса, опинився перед альтернативою, кого звільнити – Ісуса чи Варавву. Праведну, Людину в ідеальному значенні цього слова, і злочинця: «був же Варавва розбійником»,…який разом з іншими бунтівниками, здійснили вбивство.

 

        Але Пілату потрібно було зробити вибір між Ісусом і Вараввою. Епізод з Вараввою ще раз підтверджує, що Ісус був підданий суду Пілата і засуджений Пілатом до смерті по звинуваченню в політичному злочині. Такою є формально-юридична сторона питання.»

 

        «Пілат більше злякався не першосвященників, а Ісуса, Котрий не відповідав на його запитання і рахувався з владою Пілата над Ним лишень постільки, постільки вона була дана йому з вище. Римляни були забобонними, в свідомості Пілата повинна була пробігти думка: а що, якщо Ісус, дійсно син Божий?  Він зміцнився у своєму бажанні відпустити  Його. Діло першосвященників здавалося програним. Пілат твердо стоїть на своєму. Тоді вони видають останній аргумент. «Якщо ти Його відпустиш, ти не друг кесарю: всякий роблячий себе Царем противник кесарю». Пілат поступається і піддає Ісуса розіп’яттю. Він це робить проти своїх переконань, але з особистих інтересів.  Він повторно називає Ісуса їх царем. Заперечуючи йому, вони заявляють, що в них тільки один цар – кесар.

 

      Суд Пілата супроводжувався знущанням римських воїнів над Ісусом…

      Окремої теми заслуговує історія з самогубства Іуди, який зрадив Ісуса…

      Пілат умив руки, демонструючи свою непричетність до смерті Ісуса сказав народу: не винен я в крові Праведника Цього. Дивіться ви.»

 

                                                         *   *   *   *   *

 

      2011р. Україна. Київ. Хрещатик, 42-а. Печерський районний суд міста Києва. Політичне судилище над Юлією Тимошенко. Надумані економічні претензії по газових угодах. Приховане покарання за підбурювання народу, політичне обвинувачення за претендування на посаду Президента України. Протизаконні сфальшовані обвинувачення. Не визнання влади судді над собою, не встає перед ним, не відповідає на його запитання, не звертається до нього «Ваша честь!»              

 

       В сусідній судовій залі паралельний процес у кримінальному обвинуваченню Пукача, за організоване групове вбивство журналіста Гонгадзе. Кірєєв. Відсутність переконань, але особисті інтереси. Президент Янукович. Мордування Тимошенко в СІЗО, в автозаку, в камері тимчасового утримання, відмова у наданні медичної допомоги. Екс-президент Ющенко і його «свідчення»…

 

        Хто тепер вмиє руки?..

         

 

P.S.  Написання даної контрверсійної публікації супроводжувалася тривалими роздумами, сперечаннями і власними запереченнями. Це не є прямим порівнянням чи ототожненням. Усі історичні співпадіння є абсолютно випадковими, але реальними. Ці події об’єктивно розведені в часі та просторі. Мата публікації привернути увагу до історичної паралелі в політично вмотивованих судилищах. Задаймося елементарно простим питанням: чи змінилося щось за дві тисячі років в діях влади і суддів? Відповідь очевидна усім.


05.09.2011 Юрій Романюк 1382 6
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

621
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1806 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1106 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

532
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6882 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11352 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

312

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1048

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1094

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1089
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

257
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1062
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

827
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

717
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

649
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2922
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4418
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18418
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

290
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

335
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

644
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

746