Страхування іпотеки: що це і для чого потрібно

Іпотека — особливий вид кредитування, який передбачає купівлю житла із послідовним внесенням його вартості частинами. Оформлюється в банку зазвичай на кілька років.

Після отримання такого кредиту власник разом з родиною має право оселитися у квартирі чи будинку, робити там ремонт, купувати техніку, меблі. За встановлений банком час або раніше він вносить визначені суми платежів до повного закриття кредиту.

Особливість іпотеки полягає в тому, що виплати за нею зазвичай розтягуються на роки. При цьому, якщо із житлом що-небудь станеться, а кредит не буде погашено, його все одно доведеться виплачувати. Щоб передбачити ризики на кшталт пошкодження, псування, часткового або повного знищення, слід оформити страхування.

Що передбачає страхування іпотеки

Це ефективний інструмент захисту житла, який допоможе уникнути значних фінансових збитків. Зараз оформлення такого полісу є обов’язковою вимогою при відкритті іпотеки — дане положення прописане у Законі. Іпотекодавець повинен застрахувати від ризиків квартиру або будинок, які купуються у кредит. Це є обов’язком Іпотекодержателя.

Сумою страхування завжди є повна вартість об’єкту. В ролі останнього постає нерухомість, яка закріплена в договорі як предмет іпотеки — мається на увазі саме та, що стане власністю особи після повної сплати суми за кредитом. Оформлення такого полісу необхідне для фінансових гарантій та захисту від значних грошових втрат у разі пошкодження чи повного знищення житла.

Тут можна дізнатися більше про те як замовити особисте страхування для іпотеки. Згідно з договором, ця послуга покриває такі ризики:

  • побутові аварії, що відбулися внаслідок пошкодження комунальних систем водо-, газопостачання, опалення, каналізації, виробничі інциденти, внаслідок яких сталося витікання агресивних, хімічних речовин;
  • вибухи, у тому числі побутового газу, стихійні явища, пожежі, пошкодження водою через порив труб, систем або під час гасіння вогню;
  • зіткнення з транспортом, витікання палива, падіння предметів та конструкцій згори — наприклад, стовпів, гілок дерев, частин літальних апаратів та пілотованого транспорту, багажу;
  • роботи з реконструкції або ремонту приміщень, які знаходяться поруч із об’єктом іпотеки і не є її предметом або власністю особи, на чиє ім’я оформлене страхування за кредитом;
  • крадіжка зі зламом, розбій, інші протиправні дії третіх осіб.

Якщо є укладений договір страхування іпотеки, то будь-які витрати, пов’язані з такими ситуаціями, компенсує страхова компанія. Це особливо вигідно в разі ризику, що призвів до повного знищення об’єкту нерухомості. Припинення його існування не знімає з особи обов’язку надалі сплачувати кредит. Але при наявності полісу розрахунок з банком замість нього зробить страхова.

Сума за таким договором дорівнює дійсній вартості майна, яке є предметом іпотеки, й не може бути меншою. Страхувальником, за умовами полісу, є іпотекодавець або іпотекодержатель. Страхування відкривається терміном на один рік із можливістю продовження, або відразу на весь строк, передбачений договором іпотеки.

Партнерський матеріал


14.02.2022 985
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2257
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19178
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1710
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1191
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2250
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3836

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1970

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

671

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1290

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1452
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

364
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

880
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24380
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

609
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

599
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

735
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1629
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8017
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

440
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

760
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2024 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

722