США пригрозили компаніям штрафами за спроби обійти обмеження цін на російську нафту

США пригрозили санкціями компаніям, які спробують закуповувати нафту з Росії за цінами вищими за встановлений Вашингтоном та його партнерами ліміту.

Управління контролю за іноземними активами (OFAC) Мінфіну США опублікувало попереднє керівництво з реалізації заходів "стелі цін" на російську нафту, повідомляє Фіртка із посиланням на Бізнес Цензор.

США, зокрема, залишають за собою право вводити санкції проти компаній, які вирішать закуповувати нафту з Росії за ціною, вищою за встановлений ліміт, і робити при цьому спроби скористатися послугами компаній, що забезпечують морські перевезення нафти.

Ці компанії, а також ті, хто надають неправдиву інформацію про постачання в документах, "можуть стати об'єктами примусових заходів у зв'язку з порушенням санкційного режиму (у тому числі грошові штрафи)", йдеться в документі.

Компаніям, які дотримуватимуться ліміт цін, влада США дозволить надавати послуги, пов'язані з морськими перевезеннями російської нафти. Перелік таких послуг буде опубліковано пізніше – це може бути страхування, брокерські послуги, заправка судна паливом та інше.

Мінфін США зазначив, що компанії, які захочуть придбати російську нафту відповідно до ліміту, повинні будуть надати постачальникам послуг документацію, що підтверджує купівлю палива за ціною, яка дорівнює або нижча за граничне обмеження.

Дотримуватися вимог про документацію та сертифікацію економічні агенти будуть на трьох рівнях.

По-перше, ті, хто має прямий доступ до інформації (сировинні брокери та нафтопереробники) повинні зберігати та на запит надавати для перевірки регуляторам рахунки-фактури, контракти, рахунки.

По-друге, банки, тобто ті, хто може запитувати інформацію про ціни, і ті, хто не має прямого доступу до такої інформації (страховики, провайдери P&I-страхування), повинні будуть збирати з клієнтів підтвердження того, що вони купують нафту відповідно до обмеження.

Водночас при сумлінному дотриманні вимог щодо збору документації провайдери послуг будуть звільнені від ризику санкцій, якщо їхні клієнти фальсифікували документи про ціну або надали невірні дані, наголосило американське відомство.

Мінфін підкреслив, що заборона на імпорт російської нафти, яку США запровадили у березні, залишається чинною.

Як повідомлялося, 2 вересня країни "Великої сімки" домовились про обмеження цін на російську нафту. Цей процес планується завершити до 5 грудня. Максимальну ціну на російську нафту планується встановити ​​на рівні, який визначить коаліція країн, що долучаться до цієї ініціативи. При цьому рівень максимальної ціни переглядатиметься за потреби. За даними агентства Bloomberg, йшлося про обмеження цін у діапазоні між $40 і $60 за барель.


Читайте також:

Не втратити «кайрос». Україна потребує постійної стратегічної сесії

Нафта дешевшає другий тиждень поспіль через побоювання щодо пропозиції

Гуртові ціни на пальне зросли вперше за 60 днів

США пригрозили турецькому бізнесу санкціями у разі співпраці з підсанкційними росіянами

Ціни на газ у Європі вперше перевищили 3000 доларів за тисячу кубометрів


10.09.2022 693
Коментарі ()

24.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

533
20.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

1180
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2676
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

1077
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1318
31.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки дізналась у Миколи Рожка, ректора Івано-Франківського національного медичного університету, наскільки заклад готовий до нового навчального року та як готуватимуть майбутніх медиків.    

2688

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

1033

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1602 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

1844

На щастя, переважна більшість держав світу розуміє справжню ситуацію в російсько-українській війні. Хто на кого напав, хто обороняє по праву свою територію, і де тут світла й темна сторона. Але в міжнародному праві та відносинах самого розуміння мало.

1926
01.10.2022

У Калуші соціальна їдальня для вимушених переселенців працює на базі другого ліцею.  

113
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

453
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

660
29.09.2022

У Крихівцях при парафії Святих Кирила і Методія будують дитячий садочок, який матиме назву «Ковчег». Цей процес триває вже 3,5 роки.  

197
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

741
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

642
12.09.2022

Зокрема, віряни молитимуться за мир в Україні, припинення війни та за всіх військових.  

845
26.09.2022

Це вже другий фільм режисера та кінокомпанії. Якщо першим фільмом в українському прокаті була новорічна кінокомедія «Все буде Ок!», то «Патерн» знятий в жанрі конспірологічного трилера.  

459
30.09.2022

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна буде вести перемовини тільки із новою владою росії.  

128
27.09.2022

Подоляк наголосив, що після успішного контрнаступу Збройних сил України на харківському напрямку політична еліта Росії почала розуміти, що вона може програти війну, а країни світу переконалися в слабкості армії та військово-промислового комплексу Російської Федерації.

328
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

444
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

557