Спільною працею поборемо спільні проблеми

 

16 квітня в рамках щомісячного депутатського прийому в Надвірній мав приємність спілкуватися із мешканцями нашого краю. На прийомі побувало понад 40 людей. Із своїми проблемами звернулися люди не тільки з Надвірнянщини, а й з усієї області. Були представники Калуша, Рожнятова, Долини і сіл Богородчанського району. Аналізуючи, скажу, що проблема у більшості при карпатців спільна – багато людей живе за межею бідності, а місцева влада в цей тяжкий для країни час неспроможна виконувати свої повсякденні обов’язки, тому люди вдаються до застосування юридичних засобів впливу.

Так, за проханням  надати матеріальну допомогу звернулися 22 людини. Здебільшого, причинами таких звернень є потреба у лікування та післяопераційному лікуванні пенсіонерів, лікування онкологічно хворих, лікування дітей, малий рівень соціального захисту пенсіонерів, низький рівень пенсійного забезпечення. Нашим співгромадянам банально не вистачає коштів на проживання. На жаль, у зв’язку з обмеженістю коштів мого депутатського фонду, ми не спроможні задовольнити усі звернення в повному обсязі. Проте ми докладаємо усіх зусиль, щоби жодне із прохань не залишилося поза увагою та надати хоча би частину необхідних коштів.

Багато наболілих питань стосуються юридичних процедур. Це – проблема бездіяльності органів місцевого самоврядування щодо вирішення земельного спору, невиплата надбавок до пенсій «дітям війни», отримання безкоштовної путівки на лікування, прохання юридичного роз’яснення питання звільнення від сплати митних зборів та платежів при ввезенні автомобілів для інвалідів.

В одному із випадків, пан Богдан, надвірнянський пенсіонер, звернувся в місцеву кредитну спілку за отриманням кредиту. Чоловік заплатив 2000 гривень та підписав незрозумілі для нього документи. А в результаті кредиту так і не отримав. З’ясувалося, що пан Богдан став жертвою шахраїв.  

Усі ці факти безперечно отримають відповідну реакцію. Мої помічники уже готують ряд депутатських звернень, запитів та юридичних роз’яснень. В більшості випадків, люди потрапляють у бюрократичні пастки та стають жертвами шахраїв через відсутність необхідного юридичного супроводу та знань.

Нагадую усім жителям краю, що саме з метою надання безкоштовної юридичної допомоги у вирішенні проблем громадян працюють мої юридичні приймальні на теренах області. Ми з радістю допоможемо у написанні заяви, надамо безкоштовну кваліфіковану юридичну підтримку та консультацію.

Газифікація сіл – ще одне надважлива проблема жителів Івано-Франківщини. Так, пан Юрій звернувся з питанням відновлення газифікації присілків с. Пнів – населених пунктів Білозорини та Мозолівки. Місцевий житель підозрює та наводить приклади корупції, коли матеріали, які використовувалися для будівництва газопроводу закуповувалися по завищених цінах. Мною буде підготовлено відповідні звернення з вимогою провести прокурорську перевірку на предмет законності використання бюджетних котів. Такі факти не повинні залишитися без відповідної реакції з боку правоохоронних органів.

Із проблемою завершення добудови підвідного газопроводу «Надвірна – Ланчин» звернувся місцевий активіст з с. Ланчин Федір Онуфрак. Фінансування довгобуду перебуває на моєму постійному контролю. З приводу цього уже було надіслано ряд звернень. На початку 2014-го року постійна депутатська комісія з питань розвитку промисловості, будівництва, архітектури, комунікацій, дорожнього та житлово-комунального господарства, в якій я працюю, на моє прохання вислухала представників с. Ланчин та пообіцяла виділити необхідну суму коштів на добудову газопроводу. Проте уже бюджетна комісія обласної ради заветувала це рішення. Пізніше на сесії Івано-Франківської обласної ради ще ряд депутатів висловилися «за» виділення коштів на для цього об’єкту. Під тиском місцевої громади та депутатського корпусу таки було прийнято рішення включити фінансування газопроводу «Надвірна – Ланчин» у пооб’єктний розподіл бюджету.

Зараз наше завдання – контроль за ходом виконання цього рішення на майбутній бюджетній комісії та на самій сесії Івано-Франківської обласної ради.

Мої прийоми в якості депутата Івано-Франківської обласної ради в Надвірній проводяться у кожну третю середу місяця. Запрошую на прийом усіх краян та висловлюю впевненість, що спільною працею ми здатні побороти будь-які наші проблеми. 

 

З повагою,

голова Всеукраїнського благодійного фонду Юрія Дерев'янка,

депутат Івано-Франківської обласної ради

Володимир Грабовецький


02.02.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка зібрала актуальну інформацію про правила вручення повісток під час воєнного стану та відповіді на розповсюджені запитання.

2523
24.01.2023
Тетяна Дармограй

Втеча з дому — це найчастіше протест дитини. Згідно зі статистикою, лише у 2022 році на Прикарпатті розшукували понад 180 дітей. На щастя, правоохоронці усіх знайшли та повернули батькам. 

1028
16.01.2023
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки розпитала в отця Йосафата Бойка, настоятеля парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, як зберегти подружній союз, що символізує собою таїнство вінчання та як жити в сім’ї згідно з Божими заповідями.

7035
06.01.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з лікаркою-терапевтом, дієтологинею Тетяною Чевалюк та дізналась, як не переїдати під час святкових застіль, як харчуватись людям, які дотримувались посту та чим допомогти організму після свят.  

1764
03.01.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які обов’язки у призовників, військовозобов’язаних і резервістів та що нового передбачає порядок.  

6634
30.12.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки дізналась, як новини впливають на людину, її стан та емоції та як в сьогоденні читати новини без шкоди для психічного здоров'я.

1910

Якби усіх людей, що беруть участь у дискусіях  в соцмережах, які розгорнулися довкола Почаївського монастиря, зібрати разом, то ними можна було б  легко заповнити центральний собор обителі та й весь  монастир до зовнішніх мурів.  

579

Потенціал енергетичних запасів і підземних сховищ газу України для забезпечення надійного резервного джерела природного газу для країн Європи, включно з Великобританією. Розкриття потенціалу Лондона, як світової фінтех-столиці, для сприяння широкомасштабним інвестиційним проєктам у цій сфері та створення мережевої платформи для співпраці та процвітання компаній в Україні та Великобританії.

1196

Нова українська школа стартувала влітку 2016 року з розробки й затвердження Державного стандарту початкової освіти та Державного стандарту базової освіти. "Зображення" бажаного випускника НУШ: особистість, патріот та інноватор. Задля досягнення поставлених завдань освіта має стати інклюзивною та компетентнісно орієнтованою.

1497

Через безліч фільмів та подорожей ми познайомилися з так званим «європейським» або «американським» Різдвом, де поміж красивих гірлянд не видно жодної згадки про Христа. Різдво Христове без Христа! 

1505
05.02.2023

Війна та стрес стають однією з причин, які суттєво впливають на зміну харчових звичок.  

344
31.01.2023

Найулюбленішою стравою українців вважається червоний борщ. Готують його часто із засмажкою, різними овочами та м'ясом. Однак є такі інгредієнти, які можуть лише зіпсувати смак страви.  

518
25.01.2023

Всім відома фраза "краще не їсти після шести вечора". Багато людей дотримуються цього правила, особливо, коли намагаються схуднути. Але чи може сон натщесерце погано вплинути на самопочуття? Читайте, чи можна лягати спати голодним.  

741
05.02.2023

Журналістка Фіртки розпитала в отця Йосафата Бойка, настоятеля парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, яка повинна бути модель сім’ї з християнської точки зору.  

346
31.01.2023

Якщо люди вільного стану одружилися цивільно, і в них не було раніше іншого вінчання, то щоб вони могли іти до сповіді та до причастя — мають повінчатися.

464
24.01.2023

Коли подружжя переживає кризові моменти у сім’ї – слід прийти на розмову чи то до священника, чи до духівника, чи хорошого психолога, оскільки є різні ситуації й відповідно різні ділянки компетенції.

580
18.01.2023

19 січня за юліанським календарем українці святкують Водохреще. Цього дня є безліч різних традицій, безпосередньо пов'язаних з водою.

908
04.02.2023

Сьогодні працюють над оформленням необхідних документів та зйомкою відеофільму, який продемонструють згодом.

293
04.02.2023

Сили безпеки і оборони України продовжують посилюватися. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу».  

324
31.01.2023

Президент Хорватії Зоран Міланович заявив, що виступає проти передачі зброї Україні західними союзниками, а також висловив переконання в тому, що окупований Росією Крим ніколи не повернеться до складу України.  

402
25.01.2023

Президент Володимир Зеленський подякував лідерам Німеччини й США за рішення надати Україні танки Leopard 2 і M1 Abrams, зазначивши, що провідне значення тепер має їхня кількість та швидкість постачання.  

550
20.01.2023

Голова грузинської провладної партії виступив за відновлення прямого авіасполучення між Тбілісі та москвою.  

803