Спільною працею поборемо спільні проблеми

 

16 квітня в рамках щомісячного депутатського прийому в Надвірній мав приємність спілкуватися із мешканцями нашого краю. На прийомі побувало понад 40 людей. Із своїми проблемами звернулися люди не тільки з Надвірнянщини, а й з усієї області. Були представники Калуша, Рожнятова, Долини і сіл Богородчанського району. Аналізуючи, скажу, що проблема у більшості при карпатців спільна – багато людей живе за межею бідності, а місцева влада в цей тяжкий для країни час неспроможна виконувати свої повсякденні обов’язки, тому люди вдаються до застосування юридичних засобів впливу.

Так, за проханням  надати матеріальну допомогу звернулися 22 людини. Здебільшого, причинами таких звернень є потреба у лікування та післяопераційному лікуванні пенсіонерів, лікування онкологічно хворих, лікування дітей, малий рівень соціального захисту пенсіонерів, низький рівень пенсійного забезпечення. Нашим співгромадянам банально не вистачає коштів на проживання. На жаль, у зв’язку з обмеженістю коштів мого депутатського фонду, ми не спроможні задовольнити усі звернення в повному обсязі. Проте ми докладаємо усіх зусиль, щоби жодне із прохань не залишилося поза увагою та надати хоча би частину необхідних коштів.

Багато наболілих питань стосуються юридичних процедур. Це – проблема бездіяльності органів місцевого самоврядування щодо вирішення земельного спору, невиплата надбавок до пенсій «дітям війни», отримання безкоштовної путівки на лікування, прохання юридичного роз’яснення питання звільнення від сплати митних зборів та платежів при ввезенні автомобілів для інвалідів.

В одному із випадків, пан Богдан, надвірнянський пенсіонер, звернувся в місцеву кредитну спілку за отриманням кредиту. Чоловік заплатив 2000 гривень та підписав незрозумілі для нього документи. А в результаті кредиту так і не отримав. З’ясувалося, що пан Богдан став жертвою шахраїв.  

Усі ці факти безперечно отримають відповідну реакцію. Мої помічники уже готують ряд депутатських звернень, запитів та юридичних роз’яснень. В більшості випадків, люди потрапляють у бюрократичні пастки та стають жертвами шахраїв через відсутність необхідного юридичного супроводу та знань.

Нагадую усім жителям краю, що саме з метою надання безкоштовної юридичної допомоги у вирішенні проблем громадян працюють мої юридичні приймальні на теренах області. Ми з радістю допоможемо у написанні заяви, надамо безкоштовну кваліфіковану юридичну підтримку та консультацію.

Газифікація сіл – ще одне надважлива проблема жителів Івано-Франківщини. Так, пан Юрій звернувся з питанням відновлення газифікації присілків с. Пнів – населених пунктів Білозорини та Мозолівки. Місцевий житель підозрює та наводить приклади корупції, коли матеріали, які використовувалися для будівництва газопроводу закуповувалися по завищених цінах. Мною буде підготовлено відповідні звернення з вимогою провести прокурорську перевірку на предмет законності використання бюджетних котів. Такі факти не повинні залишитися без відповідної реакції з боку правоохоронних органів.

Із проблемою завершення добудови підвідного газопроводу «Надвірна – Ланчин» звернувся місцевий активіст з с. Ланчин Федір Онуфрак. Фінансування довгобуду перебуває на моєму постійному контролю. З приводу цього уже було надіслано ряд звернень. На початку 2014-го року постійна депутатська комісія з питань розвитку промисловості, будівництва, архітектури, комунікацій, дорожнього та житлово-комунального господарства, в якій я працюю, на моє прохання вислухала представників с. Ланчин та пообіцяла виділити необхідну суму коштів на добудову газопроводу. Проте уже бюджетна комісія обласної ради заветувала це рішення. Пізніше на сесії Івано-Франківської обласної ради ще ряд депутатів висловилися «за» виділення коштів на для цього об’єкту. Під тиском місцевої громади та депутатського корпусу таки було прийнято рішення включити фінансування газопроводу «Надвірна – Ланчин» у пооб’єктний розподіл бюджету.

Зараз наше завдання – контроль за ходом виконання цього рішення на майбутній бюджетній комісії та на самій сесії Івано-Франківської обласної ради.

Мої прийоми в якості депутата Івано-Франківської обласної ради в Надвірній проводяться у кожну третю середу місяця. Запрошую на прийом усіх краян та висловлюю впевненість, що спільною працею ми здатні побороти будь-які наші проблеми. 

 

З повагою,

голова Всеукраїнського благодійного фонду Юрія Дерев'янка,

депутат Івано-Франківської обласної ради

Володимир Грабовецький


05.10.2022
Тіна Любчик

Музиканти організовують у містах України та за її межами благодійні концерти. Цим самим збирають кошти чи то на потреби ЗСУ, чи то для цивільних громадян, які постраждали внаслідок збройної агресії з боку росії.

264
26.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

714
21.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

1399
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2962
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

1269
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1507

В інформаційному полі України та блогосфері, чи то серед звичайного народу можна натрапити на думку,  що  православний - тотожний російському. Тобто, якщо сповідуєш православ’я, то тобі автоматично приписують проросійські погляди.  

341

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

1228

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1814 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

2034
01.10.2022

У Калуші соціальна їдальня для вимушених переселенців працює на базі другого ліцею.  

321
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

648
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

857
05.10.2022

Волонтерською діяльністю о. Йосафат Бойко займається вже давно, однак з початком повномасштабного вторгнення почав працювати ще інтенсивніше.

131
29.09.2022

У Крихівцях при парафії Святих Кирила і Методія будують дитячий садочок, який матиме назву «Ковчег». Цей процес триває вже 3,5 роки.  

378
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

941
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

826
01.10.2022

На жовтень в Івано-Франківському академічному драматичному театрі  підготували  30 вистав, аби ця осінь була наповнена театральним теплом та незабутніми враженнями.

680
06.10.2022

До слова, Кабінет Міністрів підготував законопроєкт про кримінальну відповідальність за отримання російського паспорта.

45
30.09.2022

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна буде вести перемовини тільки із новою владою росії.  

322
27.09.2022

Подоляк наголосив, що після успішного контрнаступу Збройних сил України на харківському напрямку політична еліта Росії почала розуміти, що вона може програти війну, а країни світу переконалися в слабкості армії та військово-промислового комплексу Російської Федерації.

506
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

611