Спальний мішок для квартири — чи є сенс?

Спальний мішок — неодмінний супутник туриста у походах. Але у зв’язку з настанням зими, яка, за багатьма прогнозами, буде дуже важкою, чимало громадян замислюються над покупкою спальника для використання у власних квартирах. І дійсно, при відключенні опалення й електроенергії теплі речі залишаються єдиним варіантом не замерзнути у своїй оселі. Звичайно, досвідчені туристи добре знають, як вибрати спальний мішок, та й, скоріш за все, вже мають його. Наші ж поради спрямовані тим, хто ніколи раніше не користувався спальниками.

Зимовий, демісезонний, літній?

Спальні мішки умовно поділяють на три категорії (наприклад, такий поділ можна побачити на макретплейсі https://m.ua/):  

  • літо;

  • весна-осінь;

  • зима.

Моделі, заявлені як літні, ми можемо одразу відкинути, бо їхнє призначення — тепла ніч десь на березі річки чи моря. Що ж стосується демісезонних та зимових, то різниця між ними часто доволі умовна. Тут потрібно звертати увагу на конкретні показники, які зазначає кожен виробник.

  • Комфорт — це та температура повітря, при якій можна буде спокійно провести ніч у легкій термобілизні.

  • Ліміт — це крайня температура, при якій можна провести ніч у спальнику, але вже не зовсім розслаблено.

  • Екстрім — ні про який комфорт, вочевидь, тут вже не йдеться. Це температура, при якій у спальнику можна так-сяк спати без ризику переохолодження.

Звичайно, чим нижчі ці показники, тим більш пристосованим для холодів буде спальник. Тільки слід враховувати, що невідомі бренди можуть відверто занижувати температурний діапазон. Тому не дивуйтеся, якщо у дорогого спальника відомого бренду ви побачите доволі скромні показники, тоді як легенький і дешевий мішок на папері розрахований ледь не на арктичні морози.

Форма і вага

У походах вага спальника має принципове значення, і, як правило, легкий та теплий мішок коштує дорого. Для домашнього використання мала вага не важлива, тому можна сміливо обирати модель серед більш важких, але теплих спальників.

Саме з цих міркувань при виборі форми мішка можна орієнтуватися виключно на комфорт використання. Тут є два варіанти.

  • Кокон — такі спальники краще зберігають тепло та мають менший розмір, саме тому їх часто обирають для походів. Але спати в такій моделі доволі тісно.

  • Ковдра або конверт — більш просторий і важкий спальник, через що вважається, скоріш, кемпінговим варіантом. Водночас спати в ньому зручніше, варто лише обирати ті моделі, у яких є капюшон.

Тип наповнювача

Від наповнювача напряму залежить, наскільки теплим є спальник. Найкращим утеплювачем вважається качиний або гусячий пух. Один з двох його недоліків — чутливість до вологи — в умовах квартири перестає мати значення. Інший недолік — висока ціна — звичайно ж, нікуди не дівається.

Синтетичний утеплювач повністю програє натуральному пуху, але спальники з таким наповнювачем значно дешевші.

Додаткові функції

Багато важливих для походу функцій спальника не мають особливого значення при домашньому використанні. Наприклад, на наявність москітної сітки, кишеньок для дрібних речей чи компресійного мішка можна не звертати уваги. А от можливість з’єднати два чи три мішки в один багатомісний може знадобитися.

Спальник час від часу потрібно прати, а при кожному пранні втрачаються теплоізоляційні якості. Тому не зайвим буде використовувати такий аксесуар, як спеціальний вкладиш до спальника, який набагато простіше прати.

І, нарешті, спальний мішок неодмінно потрібно підбирати під свій зріст і ширину в плечах. У занадто маленькому мішку спати буде незручно і холодно.

Партнерський матеріал


06.12.2022 6662
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1077
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

548
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

912
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1957
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3480
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2379 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

738

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

639

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

620

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

621
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10273
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1119
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5180
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

925
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2730
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1126
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

317
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

644
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

551
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

610
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

959 2