Секти, що вбивали

Переглядаючи відео подій, які розгорнулися довкола Києво-печерської лаври, дивлячись на ті демонстрації, крики, співи та недолугі інтерв’ю вірян УПЦ(МП) складається враження, що справжньої віри там зовсім мало або взагалі відсутня, а от релігійного фанатизму і ненависті багато. Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

В недавній історії був не один прецедент коли релігійні лідери керували  масами та навіть змушували до суїциду, згадаємо три  з таких.

Велике Біле братство або ЮСМАЛОС - тоталітарна секта заснована в 1990—1991 роках у Києві фахівцем в області психічного впливу на особистість Юрієм Кривоноговим і Мариною Цвігун. Фактичний лідер  та засновник секти — Юрій Кривоногов, оголосив себе Іваном Хрестителем (Юоанн Свамі) та Марина Цвігун — духовний лідер ритуальне ім'я Марія Деві Христос, вважала себе Дівою Марією, живим втіленням Христа, одночасно його матір'ю і нареченою.

За основу свого вчення Кривоногов використав суміш релігійних і окультно-езотеричних вчень: кришнаїзму, юдаїзму, йоги, буддизму, вчення про карму, реінкарнації  та християнства й т.д.. Найвідоміша акція білого братства відбулася  10 листопада 1993 року Марія Деві Христос призначає самоспалення.

В цей день на площі перед  Софійським собором у Києві зібралося близько тисячі осіб. 25 сектантів на чолі з Цвігун і Кривоноговим під виглядом відвідувачів потрапили всередину Софійського собору, щоб провести там молебень. Під час "богослужіння" Цвігун і Кривоногов стояли на плиті вівтарного престолу.

Згідно з даними міліції, після проповіді Марії Деві Христос мало відбутися масове самоспалення, для чого були підготовлені каністри з бензином. На щастя, самоспалення не відбулося оскільки вчасно втрутились працівники міліції.

Враховуючи, що Кривоногов працював у сфері  психічного впливу на особистість можна припустити, що без КДБ тут не обійшлося і що це наймасовіший експеримент  маніпуляції свідомості який міг закінчитись смертю сотень людей.

Гілка Давидова (англ. Branch Davidians) — релігійна, протестантська секта, яка виникла у 1955 році після розколу всередині церкви Адвентистів Сьомого Дня. Гілка Давидова стала широко відомою після трагічної облоги її осередку у Маунт-Кармел у м. Вейко. У 1990 році на чолі секти став молодий, харизматичний проповідник Вернон Хавелл, який прийняв нове ім'я — Девід Кореш.

Завдяки популярності Кореша та його проповідям, численність членів секти значно зросла. Кореш проповідував радикальні ідеї та кінець світу.  28 лютого 1993 року ФБР зробило спробу обшукати маєток на наявність незаконної вогнепальної зброї, що закінчилася стріляниною та майже двомісячним протистоянням. Під час невдалого штурму маєтку 19 квітня 1993 року спалахнула пожежа в котрій загинули 76 сектантів, у тому числі жінки й діти і серед них Девід Кореш. 

Джонстаун, храм народів - найжахливіша секта, яка здійснила вбивство майже тисячі людей серед яких жінки і діти. Заснована 1955 році Джимом Джонсом. Секта сповідувала суміш ідей християнства, комунізму та соціалізму. 1974 році кілька членів «Храму народів» взяли в оренду ділянку в джунглях Гаяни і заснували поселення, яке назвали Джонстаун, назване так на честь очільника організації. Мешканці поселення переважно займалися сільським господарством працюючи по 12 год на день, а вечорами ходили на зібрання слухати проповіді лідера. 18 листопада 1978 р.

Джонс зібрав всіх мешканців Джонстауна і в результаті проповіді переконав більшість з них провести «революційний акт самогубства», прийнявши отруту (ціанід). Внаслідок цієї акції загинуло 918 осіб, серед яких 276 дітей. Врятувалися близько 80 осіб: хтось не прийшов на збори, комусь  просто вдалося покинути табір.

Існує декілька способів впливати на людей і доведення їх до релігійного фанатизму: харизматичність лідера, використання нейролінгвістичного програмування, робота спецслужб.

Зі сторони релігійних фанатиків мотиви відриву людини від реальності, підпорядкування себе ідеї та лідеру можуть бути різними: психологічні проблеми, з якими індивід впоратися самостійно не здатний або вважає, що не здатний. Його відхід у групу фанатиків зумовлений зняттям з себе відповідальності за прийняття рішень у багатьох життєвих проблем бажанням стати відомим, викорінити в собі сумніви і невпевненість.

В основі кожної з вище перелічених сект, які змушували до насильства стоїть очільник секти, який спонукає своїх прибічників на скоєння злочину. Видатний психолог Роберт Ліфтон ще на початку 60-х років минулого століття вперше сформулював закони промивання мізків та контролю свідомістю.

Ліфтон вважав, що наш світ зациклений на апокаліптичних ідеях. І час від часу знаходится «проповідник-гуру», який обіцяє краще життя, але ми пам’ятаємо застереження Ісуса Христа

«Стережіться лжепророків, які приходять замасковані в овечу шкіру, а насправді є вовками лютими. Ви їх впізнаєте по їхніх вчинках: бо не буде добрих вчинків від злої людини.» (Мт. 7:15)


03.06.2023 Роман Тадра 3408
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

1875 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1260
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5049
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

14439 7
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3418 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3242

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1071

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2431

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

2384

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

2936
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

199
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1363
04.06.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1137
13.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

616
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

530
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

872
01.06.2024

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком. Так, священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

841
13.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21811
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

357 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

822 1
04.06.2024

Питання розбудови демократичних інституцій залишається одним із пріоритетів для українців. Адже понад 90% громадян віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

625
29.05.2024

"Українська правда" дослідила, як Офіс президента України впливає на інформаційну політику медіа, зокрема через інформаційне агентство "Укрінформ".  

1092