Самостійно обрали підрозділ: приблизно 300 людей звернулися в Центр рекрутингу української армії в Івано-Франківську

З 14 червня до 10 вересня 2024 року приблизно 300 людей звернулися в Центр рекрутингу української армії в Івано-Франківську.

Про це Суспільному розповіла працівниця-рекрутер центру Раїса Шушкевич, пише Фіртка.

До Центру рекрутингу української армії звернувся 21-річний іванофранківець Назарій Палюга, який хоче служити в Держприкордонслужбі.

"Я — з метою вступити на контракт у Державну прикордонну службу. Мене дуже це зацікавило, і я хотів би стати на захист України. Мені 21 рік, я усвідомлюю свої кроки в житті.

Давно вже вирішив, що хочу долучитися до Державної прикордонної служби й починати своє життя і свій кар'єрний зріст там", — говорить Назарій Палюга.

Працівниця центру рекрутингу Раїса Шушкевич каже, що після співбесіди в центрі Назарій відправиться на іншу – уже з представником Держприкордонслужби.

За її результатом кандидат отримує рекомендаційний лист від бригади й починає збір документів для формування особової справи.

"Знаходимо кандидату вакансію. Якщо за результатами успішної співбесіди частина приймає до себе, ми далі з ним спілкуємося.

На етапі проходження ВЛК, можливо, якась допомога потрібна, потім — навчання. Ми з людиною зідзвонюємося", — розповідає Раїса Шушкевич.

За її словами, люди приходять особисто в Центр рекрутингу української армії в Івано-Франківську, пишуть у месенджери, надсилають листи на електронну пошту й телефонують, зокрема, і з інших регіонів.

"Це — різні люди, різний контингент. Є і молодь від 18 років, є і старша вікова категорія: понад 50 і 60-70 звертаються навіть, які все своє життя пропрацювали на обслуговуванні літаків, вертольотів.

Вони мають досвід, але, на жаль, через цифри у паспорті не можуть бути залучені до лав Збройних сил.

Приходять до нас й жінки, так само долучаються до служби. Вже є одна молода дівчина, яка служить кулеметником", — каже працівниця центру рекрутингу Раїса Шушкевич.

Для звернення в центр усе, що потрібно мати, це — бажання й розуміння напряму служби.

"Рекрутинг — це круто. Це — вибір своєї вакансії, вибір свого підрозділу.

Кандидат прийшов: він бажає піти такелажником — він піде такелажником, якщо хоче бути водієм вантажівки, то піде водієм, оскільки має цей досвід, якщо кандидат — медична сестра, то вона туди піде.

Рекрутер цьому сприяє, допомагає", — говорить Раїса Шушкевич.

Про переваги рекрутингу розповідає і старший офіцер відділу комплектування 31 прикордонного загону, підполковник В'ячеслав Онофрей.

Військовослужбовець каже, що перебуває в армійській структурі з 1993 року. Окрім цього, він займається питаннями добору військових, вивченням кандидатів, співпрацює з навчальними закладами й центрами зайнятості в різних регіонах.

"Основний важіль або перевага в тому, що людина, яка не служила, не мала нічого спільного з військовою службою, має можливість вибору і підрозділу, і військової частини.

Також може реалізувати себе як фахівця за освітою надалі у військовій частині на певній посаді", — говорить В’ячеслав Онофрей.

Про рекрутингову кампанію в Івано-Франківській області також поспілкувались з уповноваженим представником Міністерства оборони України з питань рекрутингу Олексієм Бежевцем.

Він пояснив, що кількість звернень у центр залежить від інформаційної кампанії:

"Умовно кажучи: пішла інтернет-розсилка на всіх абонентів області, і у нас сплеск — 200 людей подзвонили. Або банерна реклама, або кожному флаєри розклали у скриньки.

Або провели захід, де хтось постріляв, "політав", і люди прокинулися, зацікавилися і пішли звертатися".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Може бути будь-хто": як працюватимуть мовні інспектори в Івано-Франківську

Допомога фронту: з Івано-Франківська передали дрони захисникам 


11.09.2024 Тетяна Сорока 947
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1123
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2821
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

986
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1043
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1057 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3124 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

913

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

784

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

372

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1098
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

160
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2352
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1155
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

457
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15076
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7388
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

821
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

386
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

296
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

383
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

664
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1116