Rzeczpospolita (Польща): Кирил усе далі від Києва

 

Патріарх Кирил перегнув палицю? В Українській православній церкві Московського патріархату посилюються настрої щодо отримання автокефалії. Це може бути спричинено гаданим бажанням патріарха Кирила особисто керувати українською гілкою церкви, йдеться у статті Пьотра Косцинського і Тетяни Серветник у польській Rzeczpospolita.

 

Нещодавно з’явилася інформація, що патріарх Московський і всія Русі Кирил нібито хоче особисто керувати Українською православною церквою. На думку експертів, його стримував лише факт наявності в Українській православній церкві Московського патріархату (УПЦ МП) свого предстоятеля – митрополита Володимира, йдеться у статті. А тепер виявляється, що УПЦ МП прагне автокефалії – повної незалежності від Москви.

 

Інформація про це спливла неочікувано, зауважують автори статті, коли під час останнього собору в Києві донецький олігарх і найбільший «спонсор» церкви Віктор Нусенкіс припинив фінансування на знак протесту проти ідеї автокефалії. «Це може свідчити, що справа серйозна і просунулася далеко. Проблема лише в тому, що для здобуття автокефалії необхідна згода Москви. А це означала б майже диво», – пишуть автори статті.

 

Ситуацію ускладнює те, що в Україні функціонує кілька гілок православ’я: Українські православні церкви Московського та Київського патріархатів (УПЦ КП), які воюють між собою, а також Українська автокефальна православна церква (УАПЦ), «імпортована» зі США, де служила духовним потребам українських емігрантів, йдеться в статті.

 

«Навіщо вірна Москві церква раптом захотіла незалежності? – Вони завжди твердили, що їм і так добре. Тим часом Москва намагається їх зараз позбавити всього. Тим самим вона сама може підштовхнути їх до прийняття рішення про автокефалію», – цитують автори статті коментар речника Української православної церкви Київського патріархату Євстратія. І наводять також цитату з порталу УПЦ КП: «Події на соборі свідчать, що це обмежена самостійність. Церква може діяти самостійно настільки, наскільки їй дозволяє довжина повідця».

 

Іншої думки дотримується російський публіцист Дмітрій Бабіч, зауважується у статті: «Українська православна церква вже має дуже велику автономію, все вирішує сама. Вона практично незалежна у фінансових питаннях. Лише при виборі митрополита необхідне узгодження з Москвою. Нічого не чути про церковні конфлікти по лінії Москва-Київ. І я не думаю, що патріарх Кирил дійсно хоче стати главою Української православної церкви, про що ходять чутки. Він надто обережний. Такого типу бажання могли б викликати занепокоєння Києва».

 

Як пише інтернет-портал «Укррудпром», Віктор Нусенкіс має активи також у Росії і відрізняється від решти олігархів «місіонерством» та набожністю – у кожній його фірмі та закладі обов’язково є приміщення для молитви чи святині. Як зазначається у статті, українські інтернет-видання також пишуть, що «завдяки бізнесменам деякі священики носять годинники за 30 тисяч євро і їздять на Lexus».

 

Пьотр Косцинський, Тетяна Серветник,

Rzeczpospolita (Польща) // 18:37 15-07-2011


01.08.2011 1116 1
Коментарі (1)

віра 2011.08.02, 16:28
Цим непреподобним отцям треба було би віддавати ті гроші, які їм жертвують "набожні" олігархи, на сиріт і важкохворих дітей , ане купувати за них предмети розкоші. Не думаю,що вони вірять в Бога. А Кіріл то взагалі немає лиця їздити на Україну після того, як йому домалювали тисячі людей в Харкові(насправді їх було всього трошки на найбільшій площі в Європі). А як він у Києві назвав себе "святим рівноапостольним Кірілом" на ВОлодимирській гірці! Бідні російські православні - мати такого Патріарха. Не дивно, що вони хочуть автокефалії.
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

3460
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

465
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14579 27
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1702
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

974
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6373

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

750

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1566

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1360

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1247
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

605
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

753
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1662
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

685
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

979
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6032
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14221
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

355
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

655
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

572
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

889 2