Росія має пишатися міністром-свободівцем Швайкою

 

img
 

Після того, як Свобода боролася із видобутком сланцевого газу, виникло багато запитань, щодо співпраці партії з Газпромом. Те, що робить новий міністр АПК – ці запитання тільки посилює.

 

Перш ніж писати про міністра-свободівця Ігоря Швайку треба зазначити, що він ніколи не займався сільським господарством. І без перебільшення треба сказати, що він не розуміє, як воно функціонує. Другий важливий момент – головним радником Швайки є депутат-свободівець Олександр Мирний, який до 2012 року був власником компанії «Агро-віста». Ця компанія, за українськими мірками є агрохолдингом середньої величини. Чи, точніше щось середнє між невеликим і середнім холдингом. Простіше кажучи, це бізнесмен середньої руки, який ніколи не мав загальнодержавного бачення розвитку всього АПК України.

 

Тепер повернімося до роботи самого Швайки. Майже за місяць роботи він зробив три речі. Перш за все він зробив заяву про дерегуляцію, яка поки залишається заявою. По-друге, він не поспішає звільняти людей свого попередника Присяжнюка (входив в групу Юри Єнакієвського). Зараз і перший заступник МінАПК Іван Бісюк і заступник Олександр Сень працюють на своїх посадах. Більше того, всі шанси повернутися в стіни міністерства має Сергій Трегубенко, який останнім часом зачастив до МінАПК (це людина Єнакієвського, свого часу був змушений піти з міністерства через особистісний конфлікт з міністром Присяжнюком). Кажуть, що Трегубенку можуть віддати кураторство над держінспекцією сільського господарства, яка є одним з найбільш «грошовитих» напрямків в МінАПК.

 

І нарешті третя, найважливіша заява Швайки – це бажання роздрібнити великі агрохолдинги. Він про це заявив, як тільки прийшов в міністерство. Потім він начебто вирішив пом'якшити свою позицію. Але тепер знову говорить, що до 2016 року агрохолдинги повинні мати 25-40 тисяч га. Він мотивує це тим, що «агровиробництво на середньому за обсягом земельному банку в 25–40 тис. га ефективніше, ніж на 400 тис га. Ним краще керувати, воно йде інтенсивним шляхом розвитку, вдосконалює виробництво, а не просто розгулюється територією. Великі агрохолдинги повинні прийняти ці правила. Буде певний перехідний період – наприклад, до 1 січня 2016 року. Тобто в бізнесу буде півтора року, щоб перебудувати господарство, продати частину, переорієнтуватися на той чи той ринок, зайнятися переробленням...» 

 

Перш за все треба зазначити, що таку заяву може давати лише некомпетентна людина – адже великий агрохолдинг має навпаки, більше можливостей для впровадження новітніх технологій, аніж середняк. Саме крупні команії мають достатньо обігових коштів для цього. Ставка на фермерство  і малий бізнес провалилася в усіх сусідніх країнах. Не хотілося б переходити на особистості, але якщо Олександр Мирний не вміє керувати великими територіями, то це не значить, що його модель бізнесу єдино правильна для країни.

 

В Україні, насправді, агрокомпанії треба розділити на три види: дрібні і фермерські (для вирішення локальних продовольчих проблем, самозайнятості начселення), середній бізнес, про який говорить Швайка (для вирішення основної частки внутрішніх продовольчих питань) та великий, який забезпечить основний експортний потенціал країни. Минулого року Україна вперше припинила бути металургійною країною – вперше обсяг експорту сільгосппродукції перевищив обсяг експорту металургії. Більше того, протягом наступних років Китай та Індія стають нетто-імпортерами продовольства і Україна стає для них ключовим гравцем в питаннях забезпечення продовольством. Треба чітко зрозуміти, якщо Китай та Індія будуть критично залежати від нас в питаннях забезпечення їжею – вони будуть першими гарантами нашої територіальної цілісності.

 

Такий шлях двадцять років тому розпочала Аргентина, яка на державному рівні прийняла рішення стати експортером протеїнової групи №1 в світі (там і було запропоновано зробити три приблизно однакові за обсягами типи землеволодінь). Зараз, від м'яса цієї країни критично залежить десяток крупних країн світу. І це є однією з основ безпеки країни.

 

Власне, заява Швайки про "розкуркулення" крупного агробізнесу – це не просто нерозуміння процесів. Це державний злочин. Перш за все тому, що, зламавши крупні агрохолдинги, ми повернемо наше сільське господарство за рівнем технологій, як мінімум, на десять років назад (елементарно купувати новий комбайн крупна компанія може вдвічі частіше ніж середня чи тим більше дрібна компанія). Про такі дурниці, як  банкротство 20-30 компаній ми навіть не говоримо. Ігор Швайка просто не розуміє, очевидно, що банкротство 5-6 крупних компаній ударить по рейтингу всієї країни. І нарешті найголовніше. Швайка може поставити хрест на тих тонких політичних стосунках, які вибудовуються з Китаєм, Індією, Японією, країнами арабського світу та Іраном (всі вони кровно зацікавлені в нашому продовольстві). Вони почнуть активно шукати ким можна замінити Україну. Ці країни готові заплатити дорожче, але бути впевненими в стабільності.

 

Можна ще задати одне елементарне запитання: «Кому це вигідно?». І тут є дві відповіді. Перша – це вигідно росіянам, бо чим слабша буде економіка країни, тим їм буде легше брати нас голими руками. Паралельно існує і друга відповідь. Такі заяви робляться для того, щоб крупні агрохолдинги прийшли  не з пустими руками і почали домовлятися. Другий варіант також вигідний росіянам. Поки йдуть торги, капіталізація українських компаній буде падати. 

 

Вадим Денисенко,

Еспресо.TV


Коментарі (3)

Хлоп 2014.03.20, 17:56
Невже ніхто не розуміє, що великим компаніям модернізація потрібна менше, бо вони практично монополісти й можуть виставляти таку ціну, яка їх задовольнить, а ту, яку диктує собівартість?
Арсен 2014.03.21, 11:20
Кому ще не зрозуміло що Свобода працювала працює і буде працювати на Путіна що це є москальський проект
Аше 2014.03.21, 22:55
Свобода це партія рідкісних педерастів та політичних ублюдків... члени свободи -> на смітник!!!!
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

622
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3220
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21328
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2109
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1599 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2479

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

427

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

279

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

865

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2276
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

289
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

568
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1113
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

271
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

891
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

860
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

770
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8348
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

443
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1269 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2293 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1003