Різновиди та етапи виготовлення шлакоблоків

Сучасний ринок будівельних матеріалів постійно вдосконалюється, пропонуючи нові товари та різновиди, які зможуть задовольнити вимоги будь-якого клієнта. Одним з найбільш популярних товарів вважається шлакоблок, який може замінити чотири цеглини. Він відрізняється чудовою звукоізоляцією, та дозволяє заощадити кошти на будівництві.

Технологія виготовлення шлакоблоків

Процес виготовлення починається з замішування бетонної суміші, щоб приготувати розчин необхідної густини, використовуючи воду, шлак та цемент.

Як виготовляють шлакоблок:

  • Щоб перемішати суміш, використовують спеціальні змішувачі або бетономішалку. Звичайно, можна виконати роботу і власноруч, проте це досить важкий та тривалий процес.
  • Після виготовлення суміші, її заливають у спеціальні форми. Вони можуть мати порожнини або виготовлятися без них.
  • Після цього здійснюється ущільнення суміші, з використанням спеціального преса та вібрації. Після цього потрібно залишити шлакоблок на декілька діб, для його тверднення. Щоб зменшити період тверднення, у суміш може додавати релаксон або фулерон.

Щоб шлакоблок швидко просох, потрібно дотримуватися певних температурних норм та вологості повітря. До того, як шлакоблок потрапить до покупців, він ще деякий час повинен знаходитися на складі, щоб остаточно затверднути.

Від чого залежить вартість шлакоблоку?

Перш за все мають значення його технічні характеристики, а також склад суміші, з якої він виготовляється. Для замішування бетонної суміші, можуть використовувати міцні різновиди сировини, завдяки чому вдається отримати шлакоблок ціна якого невисока, підвищеної міцності, що не покривається тріщинами, навіть при значному навантаженні.

Значно впливає на вартість різновид наповнювача, розмір блоків, а також його колір та моделі, що відрізняються стильним зовнішнім виглядом, тому не потребують декорування. Але найважливішою характеристикою вважається марка міцності, яка показує навантаження, що здатен витримувати шлакоблок. Ця величина вимірюється у кілограмах на квадратний сантиметр. На вартість може впливати і отримана партія. Якщо шлакоблок від виробника Ореол-1 виготовляється на замовлення окремими, невеликими партіями, то ціна буде значно вищою, ніж типових виробів.

Варто орієнтуватися на кількість порожнин, які знаходяться всередині. Адже деякі з виробів придатні лише для того, щоб закладати пустоти, які залишилися від дверей чи вікон. Деякі з різновидів використовуються при будівництві промислових об'єктів. Повнотілі різновиди використовуються при будівництві будівель з високим ступенем міцності. Саме такий шлакоблок витримує величезні навантаження.

Партнерський матеріал


03.02.2023 2055 1
Коментарі (1)

Сергій 2023.02.03, 22:01

Пізнавально, дякую! Панельні будинки серії П містять карбід кремнію, який має теплопровідність приблизно як в алюмінію, що підвищує довговічність бетону (ресурс якого оціюється кількістю циклів нагрів-охолодження в залежності від коефіцієнта лінійного розширення). 

Я завжди цікавився неорганічними розчинами мінералів, якими можна було би зміцнювати бетони в процесі їх експлуатації... Скажімо, за допомогою силікатної грунтовки. Втім, у великих конструкціях конструкційне залізо зазнає опору змученості від динамічних навантажень... 

Втім, з точки зору теорії міцності, міцність визначається через сили міжатомного зчеплення за припущення про правильність атомної гратки. Взаємодія двох шарів атомів задається графіком "напруга взаємодії шарів - відстань між шарами". Зниження міцності пояснюється неминучою появою дефектів: тріщин, пор, включень та інших концентраторів напруги. 

Варто відзначити також, що кількість води (водоцементне відношення), яка додається до суміші, невелика. Тому пропозиція "Після виготовлення суміші, її заливають у спеціальні форми" насправді не відповідає дійсності. Насправді суміш виготовляють напівсухою і просто пресують, ущільнюють за допомогою вібрації. 

А ідея зміцнюючих неорганічних розчинів - вона на часі. Давньоримський бетон, наприклад, зміцнюється мінералами, які містяться в морській воді, яка його омиває... 

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1155
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2852
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1007
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1065
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1072 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3161 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

928

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

799

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1102
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

170
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2364
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1162
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

465
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15085
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7396
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

828
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

392
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

303
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

388
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

674
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1123