Професійне чищення зубів: що треба знати перед процедурою

Звичайне чищення зубів вдома і в стоматологічному кабінеті – це дві великих різниці. Що таке гігієнічна чистка зубів, в чому її переваги, які є види процедури – на ці та інші питання відповіли стоматологи-гігієністи столичної клініки Healthy Dent.

Зубний наліт – головна причина більшості проблем із зубами. Невичищені залишки їжі на емалі – оптимальне місце для розмноження шкідливих бактерій, що порушують мікрофлору ротової порожнини, сприяють утворенню спочатку м’якого нальоту, а згодом зубного каменю. Далі – ще сумніше: емаль вражається карієсом.

Домашня чистка зубів за допомогою щітки та пасти дозволяє позбутися лише залишків їжі та нальоту, і то не всюди. Зробити зуби на 100% чистими здатне лише професійне чищення. Записатися на процедуру можна на сайті клініки Healthy Dent: https://healthydent.ua/uk/uslugy/chystka-zubiv.

Чим відрізняється кабінетне чищення зубів від щоденного?

Звичайне чищення зубів відрізняється від професійного, як велосипед від сучасного автомобіля: обидва є транспортними засобами, однак яка ж різниця в швидкості, комфорті, безпеці тощо. Професійна чистка зубів проводиться виключно в умовах стоматології, лікарем-гігієністом з використанням спеціального обладнання та інструментів.

Особливості професійного чищення зубів:

 • на 100% видаляє бактерії й м’який наліт з емалі. Після чищення щіткою на зубах залишається від 30% мікробів;
 • руйнує і видаляє зубний камінь;
 • очищує поверхню зубів навіть під яснами, на глибині до 10 мм;
 • освітлює емаль на 1-3 тони;
 • дихання стає свіжим.

Триває процедура до 60 хвилин, цього часу достатньо, щоб повністю вичистити два ряди зубів. Щоб підтримувати зуби в порядку, достатньо робити кабінетну чистку раз на пів року, але звичайні гігієнічні процедури – двічі на день.

Коли кабінетне чищення зубів просто необхідне?

Процедура професійного чищення рекомендована в наступних випадках:

 • емаль потьмянішала, з’явився «наліт курця»;
 • наявні м’які та тверді відкладення на зубах;
 • відчувається неприємний запах з рота;
 • перед хірургічним втручанням, зокрема, дентальною імплантацією;
 • перед встановленням протезів або брекетів;
 • якщо остання гігієнічна чистка зубів проводилася 6 місяців тому і більше.

Види гігієнічного чищення зубів

Сучасна стоматологія пропонує три затребуваних варіанти професійного чищення зубів:

 1. Метод ультразвукової чистки. Чищення емалі відбувається спеціальною насадкою – ультразвуковим скайлером. Вплив на відкладення відбувається без механічного контакту інструментів із зубами. В результаті мінералізований наліт руйнується і змивається з емалі.
 2. Чищення Air Flow. Запатентований американський метод чищення емалі за допомогою струму повітря, води і абразивного порошку, що подаються під тиском на зуб. Процедура більш ефективна, ніж чищення ультразвуком, дозволяє вичистити зуби навіть глибоко під яснами. Стоматологічна клініка Healthy Dent пропонує вдосконалений і найбільш щадний метод «Аір Фло» – Prophylaxis Master.
 3. Лазерна чистка зубів. Як зрозуміло з назви методу, очищення емалі відбувається за допомогою направленого лазерного променя. Процедура є безпечною і безболісною для пацієнта, ефективною у видаленні зубного нальоту і каменю.

Чищення зубів у стоматології: як все відбувається

Пацієнт записується і приходить на прийом до стоматолога. Лікар проводить огляд порожнини рота і пропонує найкращий метод чищення, виходячи з актуальної клінічної картини пацієнта. Далі стоматолог за допомогою спеціальних інструментів (залежить від методу чищення) обробляє кожний зуб, очищує поверхню під яснами. Після чищення гігієніст полірує емаль і покриває фтор-лаком. Після процедури пацієнт відчуває приємну свіжість у роті, зуби стають гладенькими і блискучими, до того ж помітно світлішими. Триває процедура від 30 до 60 хвилин, в залежності від кількості зубів і методу чищення. Докладніше про кабінетну чистку можна дізнатися на спеціалізованому сайті https://healthydent.ua/uk.

Візьміть за правило відвідувати стоматологію мінімум раз на пів року для профогляду і гігієнічного чищення, й ваші зуби будуть захищені від карієсу і виглядатимуть бездоганно.

Рекламний матеріал


01.12.2023 2022
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

1625 12
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

9841 6
25.01.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

10855 24
18.01.2024
Тіна Любчик

У п'ятницю, 19 січня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбудуться вибори ректора. На посаду претендують троє працівників вишу: доктор медичних наук Микола Островський, доктор медичних наук Роман Яцишин та кандидат медичних наук Руслан Савчук.  

4942
18.01.2024

Каркасні будинки відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.  

2701
16.01.2024

Всі наші бюджети – від територіальних громад і до обласного та державного, повинні стати «бюджетами перемоги».

2205

У вівторок, 20 лютого, під час зустрічі з виборцями Дональд Трамп зробив комплімент на адресу росії: «Вони перемогли Гітлера. Вони перемогли Наполеона. Це воєнна машина». Розглянемо, що за цим стоїть.

130

31% території країни під ризиком екологічного знищення через російське вторгнення, а понад 20 тисяч км² українських земель майже повністю знищені війною.

257

Останнім часом в соцмережах посилилась пропаганда трампістів, які звинувачують Байдена і Зеленського в тому, що ті нібито відмовляються від таких форм допомоги, як ленд-ліз і PDA.    

319

За час існування людства відбувалася величезна кількість збройних конфліктів, які переростали у війни. З різноманітних причин: територіальні претензії, сфери впливу та навіть релігійні війни. Під релігійними гаслами можна як розпочинати війну, так і фанатично самовіддано воювати.

606
26.02.2024

Попри чудові якості, важливо розуміти, що грейпфрут відіграє особливу роль у взаємодії з певними ліками.

220
21.02.2024

Інфляція на споживчому ринку в січні 2024 року порівняно із груднем 2023 року на Прикарпатті становила 0,5%, в Україні — 0,4%.  

1218
15.02.2024

В Івано-Франківській області продовжуватимуть втілювати реформу шкільного харчування в освітніх закладах, адже діти мають споживати якісну та смачну їжу, приготовлену у добрих умовах.  

697
26.02.2024

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2937
21.02.2024

Митрополит Лев Шептицький, після проведення церковного розслідування, окремим декретом проголосив ікону Гошівської Божої Матері «Цариці Карпат» чудотворною.  

1685
15.02.2024

Якщо подружжя зіштовхнулося з кризовими проблемами у сім'ї, варто звернутися для отримання підтримки та поради до різних фахівців залежно від конкретної ситуації.  

654
10.02.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

1081
23.02.2024

На чисельні прохання в Івано-Франківську відбудеться концерт рок-кумира, українського музиканта-мультиінструменталіста, вокаліста, композитора Олега Скрипки та гурту Воплі Відоплясова. Подія відбудеться 3 березня 18:00 - Івано-Франківськ, Panorama PUB,

324
25.02.2024

Водночас президент упевнений, що союзники із Заходу не підтримують цей фейк.

334
20.02.2024

Перша інформація про те, що український президент готується звільнити Валерія Залужного, з’явилася у січні 2024 року. На той момент в Кремлі не тямили себе від радості.  

768 2
15.02.2024

Станом на лютий 2024 року Головнокомандувачу Збройних сил Олександру Сирському висловили довіру 40% українців, найвищу довіру зберігає колишній Головнокомандувач Валерій Залужний — 94%.  

1399 1
11.02.2024

Президент Володимир Зеленський вніс нові зміни у керівництво Збройних сил України, зокрема замінивши командувачів Об’єднаних сил та Десантно-штурмових військ.  

980 1