ПРО СУТНІСТЬ РЕЧЕЙ

 

Реальність, реальна картина, реальний стан речей, тверезий погляд, справжність. Чи однакові ці явища для всіх людей? Чи існує еталон реальності, з яким ми змушені тільки порівнювати свій варіант реальності і радіти чи сумувати настільки близько чи далеко ми від істинної реальності? Хто визначає найреальнішу реальність?
Рецептори зору, нюху, дотику, слуху, запаху, смаку подразнюються щоденно фізичними предметами, явищами, і посилають імпульси в центр обробки інформації. Розум розкодовує дані імпульси згідно цінностей виховання, переконань, принципів характеру. В результаті існує призма викривлення кінцевої картини реального стану речей. То чи варто намагатися сприймати реальну сутність речей органами чуттів та розумом, що засліплені ідеями самозбереження тіла?


Бог – як вершина духовного тіла, не сприймається фізичними органами чуттів та розумом, що є прямим потомком фізичного его. То навіщо  органи чуттів та розум людині? Звісно інформацію про Бога ми можемо сприймати аудіально або візуально в якості розмов з ближніми та читанні духовної літератури. Та інформація про Бога не є Богом. Це лише шанс на спосіб  з’єднання з Богом. Але це не є саме з,єднання.


Серце в Біблійних текстах здебільшого трактується в перекладі як підсвідомість. Біблія заохочує прийняти Бога в серце – тобто однозначно не в свідомість, тобто не в розум.

 

Хто малою чи великою мірою впустив в своє серце частку Бога – інші 5 органів чуття вже по іншому рецептують подразники навколишнього середовища.


Духовний світ не має величин типу час, вага, простір, густина, вигляд, звук. Ці величини є умовами перебування на Землі. Очевидно можна мінімально задіювати розум та органи чуття для підтримки життєдіяльності організму, а решта контцентруватися на духовному вимірі – можна займатися духовністю сидячи в печері або в келіїї монастиря, щоб інші речі не подразнювали розум та органи чуття. Та як наголошує каббала – люди на Землі є  однією душею – Адамом. Отже душу люди вдосконалюють в церкві, общині, зборі - тобто в громаді. Всі вдосконалюють одну душу і  тоді кожен відчуває вдосконалення власної душі. Очевидно сидіти одному на бездюдному острові і досягнути просвітлення було б егоїстично у відношенні до тих, кому ти б через власні органи чуття могли б  передати часточку Істини.


То як же можна тренувати духовне серце, що наповнюється світлом Бога? Очевидно пізнавши за допомогою органів чуття та розуму древні науки. Пізнавши себе потрібно серцем зануритись в практику метафізики. Веди говорять, що  ритуал – це практика з’єднання з ритмом Всесвіту. А значить з його вічністю, найвищим Блаженством, що не сприймаються рецепторами фізичних органів чуття та розумом.

 

 


27.04.2012 Юрко Ф. 2440 0
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1272
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2564
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2132
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2195
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6595 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2475 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

368

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1182

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1306

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1440
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

303
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

168
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

601
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

71
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26534
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

568
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10485 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

69
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

101
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

423
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

570
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

638