Прикарпатцям розповіли, що можна їсти після отруєння

На жаль, від ймовірності отримати харчове отруєння не застрахований ніхто. Отруїтися можна неякісни­ми продуктами чи погано приготовленою їжею, в яку потрапили віруси, бактерії і па­разити; продуктами, що містять токсичні речовини або пестициди.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Високий Замок.

Харчове отруєння може супроводжува­тися болями в животі, нудотою, підвищен­ням температури, блювотою, діареєю. Піс­ля отруєння потрібні сили на очищення та відновлення, які організм отримує завдяки харчуванню. Проте зараз він не здатний повноцінно сприймати і перетравлювати звичну їжу. Тому після отруєння знадобить­ся дієта, яка не буде перевантажувати, а сприятиме якнайшвидшому одужанню. Дієта допоможе швидко відновити водно-сольовий баланс і розрахована на те, що механічний, термічний і хімічний впливи на слизову оболонку шлунка і кишечника є максимально щадними.

Як харчуватися у перші дні після отруєння

У день після отруєння кількість їжі, що з’їдається, має бути мінімальною. Бажано утриматися від їжі першого дня піс­ля отруєння. У цей період потрібно багато пити, щоб уникнути зневоднення. Це може бути звичайна переварена вода, відвар шипшини, зелений чай, мінеральна вода, неміцний чай з ложкою цукру, рисовий від­вар. Можна з’їсти трохи домашніх сухари­ків. До вечора має стати набагато легше. Можна випити нежирний курячий бульон або перекусити рідкою кашею, звареною на воді (рисова, гречана, манна). У неве­ликих кількостях дозволяється картопляне пюре без масла і молока. Рис має абсорбу­вальні властивості, тобто вбирає надлиш­кові гази, токсини з кишечнику. Тому під час і в перші дні отруєння рекомендується їсти слабо посолену рисову кашу. Якщо турбує діарея, можна пити відвари з в’яжучими властивостями (відвар шипшини, чорниці, чорної смородини, звіробою).

У перші дні після отруєння їжа повинна переважно мати консистенцію пюре або каші. На другий день можна їсти невелику кількість курячого м’яса, парові котлети, легкі пісні страви, які не будуть переван­тажувати роботу травної системи. Дієти рекомендовано дотримуватися три дні. Їжа – тільки варена. Рекомендується їсти рідкі каші, нежирне відварне м’ясо в подрібне­ному вигляді, негусті бульйони, яблучне пюре, компоти із сухофруктів. Їсти невели­ким порціями (близько 6 разів на день), в цілому зменшити обсяг вживання їжі.

Через три дні можна розширити раціон харчування, але робити це потрібно посту­пово. Перейти на звичайний раціон можна, коли людина відчує, що її шлунок більше не подразнений. Особливо уважним потрібно бути до свого харчування протягом двох тижнів після отруєння, оскільки процес по­вного відновлення досить тривалий. Уни­кайте дуже гарячої або дуже холодної їжі – їжа повинна бути помірно теплою.

Які продукти гальмують одужання

Деякі продукти не бажано вживати в перші дні після отруєння, щоб не перевантажити травну систему. До них належать продукти, які викликають підвищене газоутворення, їжа і напої з агресивним середовищем. Це – суха і дуже волокниста їжа (свіжі овочі та фрукти в цілому вигляді, смажені страви, копченості, ковбасні вироби, ячна і перлова каші, консерви, солодощі, шоколад, фрук­ти, сирі овочі, незбиране молоко, бобові, продукти з дріжджового тіста). Виключіть жирну, солону і гостру їжу. Рекомендується утриматися від вживання молочних і кисло­молочних продуктів. Варто утриматися й від вживання деяких напоїв: міцного чорно­го чаю, кави, какао, соків, газованої води, алкогольних напоїв. Через кілька днів після того, як самопочуття значно покращиться, потрібно подбати про відновлення кишко­вої мікрофлори. У цьому допоможуть каші, фрукти, кисломолочні продукти з біфідо­бактеріями (кефір, натуральні йогурти, кис­ле молоко).

Як уникнути харчового отруєння

Щоб муки, пережиті на тлі отруєння, більше не повторилися, потрібно завжди пам’ятати про принципи безпечного харчування.

Дотримуйтеся безпечного приго­тування і вживання їжі

Ретельно мийте руки, викидайте залишки їжі в сміття, об­робляйте посуд гарячою водою з мийними засобами. Зберігати продукти потрібно в закритих ємностях. Не допускайте тварин у місця приготування їжі.

Зберігайте сирі продукти окремо від оброблених

У сирому м’ясі та рибі можуть міститися патогенні бактерії, які можуть «переселитися» на інші, вже готові продукти.

Потенційно небезпечні продукти потріб­но піддавати ретельній термічній обробці. Більшість небезпечних мікроорганізмів ги­нуть за високої температури.

Зберігайте продукти за низької тем­ператури

У продуктах і стравах, залише­них у теплому місці, патогенні мікроорганіз­ми розмножуються з високою швидкістю.

Вода і продукти повинні бути якісними

Продукти з вичерпаним терміном придат­ності, як і підгнилі, слід терміново викинути.


20.02.2023 4315
Коментарі ()

25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

703
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

951
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

7549 14
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2423
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2330
16.08.2023
Тіна Любчик

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні з початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України медики  активно допомагають нашим захисникам відновити здоров’я після поранень на фронті. Так, цього разу журналістка Фіртки відвідала медичний заклад і поспілкувалася з фахівцями та військовими пацієнтами про роботу відділення травматології.

2557

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

408

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

759

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

852

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

551
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

258
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

433
12.09.2023

Майже у всіх їдальнях міста запровадили нововведення — безготівковий рахунок за їжу.

534
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38034
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

410
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

551
08.09.2023

Священник каже: «стосовно заповіді «не вбий» — якби ми читали Святе письмо мовою оригіналу — староєврейською — то там «не вбий» означає «не вбий з корисливих мотивів».

705
21.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

254
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

371
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

293
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

988
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

638 1