Прикарпатцям розповіли, які зміни чекають на ФОПів з серпня

Законопроєкт № 8401 вступає в дію вже з 1 серпня. Що потрібно знати ФОПам про зміни, аби не нарватися на порушення.
Повернення довоєнних податків — це одна з ключових вимог МВФ у рамках Меморандуму нової Моніторингової програми для України (PMB). Якщо Україна виконає вимоги Меморандуму, то вже цього року зможе розраховувати на фінансування за програмою Upper-Credit Tranche. Економіка сильно постраждала від війни, тому без фінансування МВФ втримати її хоч якусь стабільність буде просто неможливо.

Що буде з Єдиним податком у 2%

ФОПи 3 групи та юридичні особи більше не зможуть сплачувати Єдиний податок у розмірі 2% від суми доходу. Цю можливість скасували. Далі можливі такі варіанти розвитку подій:
  • ФОПи самостійно оберуть, за якою ставкою платити податки (відповідну заяву потрібно подати до серпня);
  • якщо вони цього не зроблять, їх автоматично переведуть на ту податкову ставку, на якій вони перебували до війни;
  • якщо ФОП зареєстрований під час війни й підприємець обрав ставку у 2%, його автоматично перекине до Платників Єдиного податку зі ставкою у 5%.
Важливо! З початком повномасштабної війни в Україні скасували обов’язкову сплату ЄСВ для ФОПів 1 та 2 групи. З 1 серпня 2023 року обов’язкові платежі знову набирають чинності.

Що з доходами, які набувалися під час перебування на 2%-му ЄП

Ті доходи, які підприємці отримували, поки перебували на 2% ставці ЄП, до річного ліміту включатися не будуть. Ліміт просто пропорційно зменшать, аби у підприємців не виникло проблем.
Тобто для підприємців, які з 1 серпня повертаються до сплати Єдиного податку у розмірі 5%, річний ліміт доходу буде становити 3 257 875 гривень, тобто 5 місяців із 12. Прибутки за час перебування на ставці у 2% сюди не входять.

ФОПи на прифронтових територіях: як платитимуть

Оскільки підприємці поблизу лінії зіткнення працюють у надзвичайно складних та небезпечних умовах, то для них поки що діють особливі правила. Зокрема, закон дозволяє підприємцям на прифронтових територіях та територіях можливих бойових дій платити ЄСВ та Єдиний податок добровільно.

Повернення перевірок
Перевірки можуть бути планові та позапланові. Другі проводять у разі звернення платника податків або у випадку підозри на порушення.
Наразі позапланово перевіряти можуть лише представництва та філії іноземних суб'єктів господарювання, суб'єктів господарювання, які залучені до виробництва та реалізації підакцизних товарів (зокрема, тютюну та алкоголю), представників грального бізнесу, провайдерів фінансових та платіжних послуг.
Що стосується планових перевірок, то перелік компаній повинен бути на сайті податкової.

РРО та штрафи
  • Кого каратимуть
Усі бізнеси повинні використовувати РРО — реєстратори розрахункових операцій. Хто цього не робитиме — буде платити штраф.
Знову ж таки, є виняток з правила — підприємці, які працюють на прифронтових територіях, ніяких штрафів не платитимуть.
Усі порушення щодо невикористання РРО, які здійснювалися з 1 січня 2022 року до 1 жовтня 2023 року, каратися штрафами не будуть. Тобто, фактично покарання за відсутність РРО повернуть 1 жовтня цього року.
  • Розмір покарання
У законі повідомляється, що розмір штрафів наразі знижено. При першому порушенні доведеться сплатити 25% від суми операцій без РРО, потім — 50% від кожного порушення. Підприємців попереджають, що контрольні органи можуть вдаватися до «контрольних закупок», тому касові апарати варто використовувати завжди.


26.07.2023 1301
Коментарі ()

25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

700
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

951
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

7543 14
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2423
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2329
16.08.2023
Тіна Любчик

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні з початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України медики  активно допомагають нашим захисникам відновити здоров’я після поранень на фронті. Так, цього разу журналістка Фіртки відвідала медичний заклад і поспілкувалася з фахівцями та військовими пацієнтами про роботу відділення травматології.

2557

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

408

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

758

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

852

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

551
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

258
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

433
12.09.2023

Майже у всіх їдальнях міста запровадили нововведення — безготівковий рахунок за їжу.

534
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38034
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

410
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

551
08.09.2023

Священник каже: «стосовно заповіді «не вбий» — якби ми читали Святе письмо мовою оригіналу — староєврейською — то там «не вбий» означає «не вбий з корисливих мотивів».

705
21.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

253
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

371
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

293
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

988
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

638 1