Прикарпатські правоохоронці розповіли, що покласти в авто під час евакуації, а що краще залишити вдома

У цей надскладний час багато хто з вас евакуює свої сім’ї, рідних, близьких та знайомих до безпечних місць і міст.

Працівники поліції в Івано-Франківській області зібрали декілька порад, що варто брати в авто, під час переміщення на довгі відстані, а що краще залишити вдома, передає Фіртка.

Тримайте в багажнику:

  • ковдру або спальник на кожного, каримат, аптечку, воду (1-3 л на особу);
  • зарядки та живлення від розеток автомобіля;
  • домкрат, набір ключів, вогнегасник, електричні "крокодили" для зарядки акумулятора;
  • рукавички, знак аварійної зупинки, світловідбиваючий жилет;
  • пальне у металевій каністрі, запасне колесо, туристичну лопату;
  • запас антифризу, мастила для двигуна, гальмівної рідини;
  • буксирувальний трос, автомобільний компресор.

Не слід брати:

  • зброю, якщо ви не військовий і зброя незареєстрована;
  • ніж з ознаками бойового;
  • будь-який військовий атрибут, зокрема стилізований одяг, взуття, сумки та рюкзаки військового типу;
  • пальне або іншу легкозаймисту рідину в непризначеній для того тарі.

Перетинаючи блок-пости:

  • будьте ввічливими;
  • вимкніть світло фар;
  • знизьте швидкість та дотримуйтесь дистанції між транспортними засобами;
  • заздалегідь підготуйте документи для перевірки;
  • зніміть відеореєстратор та не фільмуйте нічого на телефон;
  • виконуйте вказівки та відповідайте на запитання;
  • на вимогу покажіть вміст багажника та авто.

Нагадаємо, прикарпатців закликають завантажувати додаток «Повітряна тривога».

Водночас українцям пояснюють, що звуки сирен, переривчасті гудки підприємств або звуки гучномовця, що тривають упродовж кількох хвилин, — означають попереджувальний сигнал «Увага всім». Розповідаємо, що треба робити, почувши такий сигнал.
Що було раніше?
21 лютого президент росії володимир путін заявив про визнання Росією незалежності окремих районів Донецької та Луганської областей. Згодом він оголосив про введення регулярних російських військ на ці окуповані території для «підтримки миру».

24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій ліній кордону з росією та Білоруссю.

Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат. 

До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Зеленський назвав умову для переговорів із Росією

В Україні запустили національний роумінг: що це означає

Секретар РНБО нагадав українцям рецепт фірмового «коктейлю» для окупантів

Прослуховується ворожими військами: українців просять обмежити користування WhatsApp

90% мешканців західних регіонів вірять, що Україна зможе відбити напад російських окупантів

«Саша-Саша, що ж ти наробив»: російського пілота, збитого під Черніговом, взяли в полон (ВІДЕО)

Зможуть компенсувати провину у найгарячіших точках: українців з реальним бойовим досвідом звільнять з-під варти


Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18402
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1621
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1153
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2198
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3759
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1435

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1875

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

619

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1251

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1401
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

288
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

799
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24337
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

511
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

563
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

698
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1594
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7871
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

189
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

724
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1958 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

691