
Огляд прикарпатської преси за період із 29 квітня по 5 травня 2016 року.
Репортер
Хата для бійця 25-річний Василь Чорнецький з села Велика Кам’янка Коломийського району понад рік відвоював у розвідці 24 бригади. З жовтня минулого року демобілізований. Він сирота. Змалку виховувався у тітки. Зараз хоче мати своє. А має лише столітню бабусину хату, яка вже не піддається ремонту. Громада села готова допомогти із будівництвом нової..
Статки депутатські На які гроші живуть депутати франківської міськради, хто олігарх, а дехто декларує доходи за межею виживання. Ще до 1 квітня депутати зобов’язані подати декларації про доходи. Звісно, усім цікаво, скільки заробляють наші обранці, які у них квартири та машини…
Магазин грошей не бере У суботу, 30 квітня, до Івано-Франківська прибули учасники другої «Великодньої поїздки за свободу і єдність України та мир в усій Європі». З німецького міста Радеберг до нас приїхав автопробіг з гуманітарною допомогою для учасників АТО, їхніх сімей та малозабезпечених мешканців Прикарпаття. Допомогу від німецьких благодійників передали обласній Спілці учасників АТО, яка започаткувала в місті новий для України соціальний проект – антимагазин.
Міст, в який треба вірити У п’ятницю, 6 травня, міський голова Івано-Франківська руслан Марцінків закладе перший символічний камінь під будівництво нового моста до мікрорайону Пасічна. Шлях через річку має розвантажити основний міст та оптимізувати рух у місті.
Галицький кореспондент
Місту бракує кладовища В Івано-Франківську вже кілька років поспіль доволі гостро стоїть питання розширення меж міського кладовища. У Чукалівці ресурс вичерпано, міська влада скуповує земельні паї у селян, щоб збільшити площу цвинтаря. Якщо врахувати, що для поховань потрібно гектар землі на рік, то цього надовго не вистачить. А вирішувати щось глобально ніхто не береться.
ТОП-10 загадкових місць Івано-Франківська Поховальні, кладовища, місця тортур – всі ці місцини оповиті таємничістю. Особливої гостроти їм надають легенди, пов’язані з ними. В Івано-Франківську таких місць вистачає. Правда, мало хто про них знає…
Дорогі канікули Попереду літо, і батьки школярів думають, як забезпечити якісний та цікавий відпочинок для своїх нащадків. Питанням оздоровлення молодого покоління переймаються також міські та обласні чиновники, для цього розроблено відповідні програми і виділено фінансові ресурси з бюджетів різних рівнів. Проте цих коштів вистачить на оздоровлення лише незначної кількості дітей, здебільшого пільгових категорій…
Західний кур’єр
Бюджетна економія: зметикували на трьох Освіта, культура та медицина – галузі, на яких у ІФ ОДА планують найбільше заощадити, впровадивши режим жорсткої економії бюджету...
За місцем проживання Віднедавна в Україні запровадили реєстрацію громадян за місцем проживання у термін до 30 днів. Під цю категорію людей в першу чергу потрапляють ті, хто переїжджає на роботу чи навчання…
Галичина
Уряд тисне на газ Кращого часу для запровадження таких суперечливих нововведень, як підвищення тарифів на газ для населення, важко було й придумати. З одного боку, в квітні завершився опалювальний сезон і прогнозоване подорожчання комунальних послуг повною мірою споживачі зможуть відчути, а відтак оцінити, лише восени.
Перемога і трагедія «Данина» українців у Другій світовій – втрата третини людських ресурсів. 9 травня ми відзначатимемо День Перемоги вже не над фашизмом у «великій вітчизняній війні», а над нацизмом у Другій світовій війні.