Порадійте за сусіда, у якого є світло: чому прикарпатцям важливо не сваритись через відключення

В Україні ситуація з енергопостачанням залишається складною, але контрольованою. 
Водночас енергетики зауважують, що дефіцит в енергосистемі все одно залишатиметься. Щоб тримати її стабільну роботу в сучасних умовах «Укренерго» продовжує застосовувати графіки обмежень споживання, передає Фіртка.
Тим часом прикарпатці у темряві обурені, чому сусіди у цей час зі світлом. Цим, звісно, користуються російські маніпулятори, які сіють паніку серед українців та намагаються їх розсварити у соціальних мережах.
Зокрема, нерідко у соціальних мережах скаржаться, що в одних будинках вимикають світло, а в інші — ні. Однак, зрадоньки тут немає. Розповідаємо, чому.
Як пояснили в «Прикарпаттяобленерго», різні будинки можуть бути підключені до різних трансформаторних підстанцій. Наприклад, у моєму будинку 5 під'їздів, і всі вони підключені до різних підстанцій, тому буває, що в одному під'їзді світло є, а в чотирьох немає.
Або навпаки. Є цілий ряд будинків, які розташовані на лінії з критично важливим об'єктом, наприклад, лікарнею. У цьому разі людям пощастило, тому що їх відключатимуть найрідше і в останню чергу.
«До речі, не так і погано, що світло вимикають не всюди одночасно. У сусідів можна зарядити телефони чи павербанки. Тому найкраще не скаржитися на сусідів, а порадіти за них та домовитися із ними про взаємодію», — вдало зазначають енергетики.
В умовах таких інтенсивних атак відключення будуть нормальною ситуацією протягом місяців, до цього треба всім готуватись. Якщо атаки закінчаться, то на відновлення системи до стану, коли споживачі не помічають проблем, знадобиться щонайменше пів року, додали в компанії.
Також часто можна почути дорікання про те, що графіки відключень не збігаються з реальною ситуацією. Як зазначили енергетики, графіки вводяться за розпорядженням диспетчера «Укренерго».
«Ми маємо 15 хвилин на вимкнення. Диспетчер «Укренерго» дає команду на вимкнення черг. Інколи це одна черга, інколи кілька в різному порядку, інколи майже всі — все залежить від стану енергосистеми на ту годину, від того яке завелике навантаження потрібно зняти.
Тому при цьому вивести якусь закономірність або окреслити чіткі години у нас немає можливості.
Ще раз: ми не визначаємо ні порядок, ні почерговість, ні кількість черг. Тому ці графіки й називаються аварійними. Диспетчери обленерго виконують вказівки диспетчера НЕК «Укренерго», — кажуть в «Прикарпаттяобленерго».
І наостанок енергетики спростували думку, що світло українцям вимикають на зло. Так, пояснюють в «Прикарпаттяобленерго», графіки вимкнень застосовуються, щоб стабілізувати енергосистему України після обстрілів. В енергетичній системі усі ланки взаємозв’язані: якщо ваш район і не має відношення до знищених електростанцій, він точно має відношення до України вцілому, до української енергосистеми. Наслідки ракетних ударів по енергоінфраструктурі стосуються усієї України.
Якщо хтось і робить таке «на зло», то це росія. Відсутність у нас звичного комфорту навіть на кілька годин уже допомога ворогу: те, що він бачить, як українці нарікають на владу, один на одного, вимагають, клянуть...
Але ми оговтались та запаслись терпінням, так?

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

На випадок блекауту: де в Івано-Франківській громаді можна зігрітися

Якщо вимкнуть світло, воду та тепло. Як Івано-Франківськ готується до зими під час війни


28.11.2022 6441
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1068
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

547
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

912
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1957
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3479
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2379 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

737

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

639

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

620

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

621
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10273
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1119
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5178
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

925
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2729
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1126
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

317
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

644
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

551
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

610
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

959 2