Політолог про перемогу Зеленського: Не зрозуміло, хто до парламентських виборів реально керуватиме країною

До 30% виборців голосували за Володимира Зеленського як за особистість, решта своїм голосуванням висловили протест проти існуючої ситуації в країні. Втім, це другі президентські вибори в новітній історії Україні, які можна назвати демократичними.

Таку думку у коментарі Фіртці висловив політолог Василь Кедик.

"В плані переможця кампанії, результат загалом був очікуваним. За 40 хвилин до оголошення результатів Національного екзит-полу, зробив свій прогноз про результат другого туру. Він виглядав наступним чином: 61% - Зеленський, 36% - Порошенко, 3 % - зіпсують бюлетені. Вважав, що це досить сміливий прогноз, але результат вийшов ще несподіванішим в плані здобутої значної електорально підтримки лідером другого туру. Якихось значних фальсифікацій не було. Загалом – це другі президентські вибори в новітній історії Україні, які справді можна назвати демократичними. Ще б акцентував на тому, що влада застосувала адмінресурс фактично в межах законодавчого поля. Результат другого туру не є справедливою оцінкою президентства Петра Порошенка. Грубо кажучи він потрапив «під роздачу» 21 квітня", - вважає експерт.

У структурі електорату, на думку Василя Кедика, Володимира Зеленського десь до 30% виборців голосували за нього як за особистість, натомість від 40% до 60% своїм голосуванням висловили протест проти існуючої ситуації в країні.

"Якби на місці Петра Порошенка в другому турі опинився будь-який інший політик старої генерації, скажімо Юлія Тимошенко, результат мало б відрізнявся. В очах виборців Порошенко став персоніфікованим уособленням сукупного образу старої системи, з якою виборці вирішили попрощатись. Таким чином це було здебільшого антисистемне голосування. Команда Володимира Зеленського осідлала тренд", - переконаний Кедик.

Щодо майбутнього, то Василь Кедик вважає, що варто очікувати поступового прозріння виборців Володимира Зеленського, які очікують, що "без належних конституційних повноважень помахом чарівної палички Президент зменшить оплату за газ для населення чи посадить корупціонерів у в’язниці".

"Ще раз переконуюсь: в країні треба підвищувати рівень політичної освіти, щоб голосуючи люди обирали таки українського Президента, а не ефемерного месію", - додає експерт.

Міжнародна преса вже пише, що наразі європейські лідери не розуміють з ким реально вести перемовини після інавгурації нового Президента, чи є він самостійною політичної фігурою.

"Гадаю, до осені ми матимемо некерований парламент, який вірогідно саботуватиме серйозні рішення Президента. Зеленський заручиться підтримкою 100 -120 чинних нардепів. Однак цього недостатньо. Зважаючи на потенційну трансформацію рейтингу Зеленського у підтримку партії «Слуга народу» на осінніх парламентських виборах, команда новообраного Президента спробує уникнути різких рухів. Знову ж таки, не зрозуміло, хто весь цей час реально керуватиме країною. На мою думку, найгірше, що може статися – це повернення до керування країною «сірими кардиналами» на зразок Віктора Медведчука, яким делегують значні негласні повноваження згори. Найгірше – це можлива реінкарнація «кучмізму» з новітній формі", - констатує Василь Кедик.


Читайте також:

Політолог: ми зможемо зрозуміти, який Зеленський Президент після парламентських виборів

Експерт про перемогу Зеленського: виборці побачили "свого хлопця", вихідця з народу, не обтяженого інтелектом

Єшкілєв про перемогу Зеленського: Україну чекає період політичної "турбулентності"


22.04.2019 2461 3
Коментарі (3)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1317
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1664 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2452
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2295 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7545
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15261 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

321

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1043

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1108

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1892
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

286
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

661
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

902
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3129
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

923
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1955
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1008
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35159 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

271
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

486
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

633
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

950