Підприємці Калуша “б’ються” за “пивні” місця

Майже півсотні підприємців міста Калуша виявили бажання напувати пивом та безалкогольними напоями калушан у літній період. Утім, це — не єдиний рекорд: за півгодинні торги лише за право встановлення пивних палаток у Калуші бізнесмени витратили кількадесят тисяч гривень. Окрім цього, щомісячно вони сплачуватимуть у міську скарбницю орендну плату. Витрати — чималі. Тому свій бізнес підприємці називають… невигідним. Поступатися ним, проте, не хочуть.

 

Комерційний конкурс на право оренди окремих конструктивних елементів благоустрою міста під розміщення пересувних малих архітектурних форм у Калуші відбувся кілька тижнів тому. Охочих "придбати" місце для торгівлі пивом було настільки багато, що фінансові пропозиції на окремі об’єкти просто зашкалювали. 

 

Утім, своїх власників на найближче півріччя знайшли не всі запропоновані земельні ділянки. Тож, їх виставили на конкурс удруге. Він відбувся минулої середи. Влада запропонувала підприємцям також місця під квас, морозиво та солодку вату. Проте, цього разу бізнесмени не розкошелилися: обійшлися мінімальними витратами.

 

Загалом, якщо "пивні" місця підприємці хапають "мертвою хваткою", то у заробітки на квасі і морозиві, схоже, не дуже вірять. Організовувати бізнес на продажу солодкої вати — взагалі не хочуть: принаймні, наразі не зголосився ніхто.

 

Порівняно пасивними були і торги за місця продажу морозива та квасу. Їх, здебільшого, пропонуватимуть калушанам у комплексі. Адже і місця, фактично, спільні, і підприємці — одні і ті ж. 

 

Прохолодного квасу, зокрема, можна буде випити на вул. Б. Хмельницького — поруч із будинком №30; на пр. Лесі Українки — поруч із банком "ВТБ" та поруч із приміщенням державної виконавчої служби; на вул. Дзвонарській — поруч із будинком №5. За право встановити торговельні кіоски у цих місцях підприємець, загалом, погодився заплатити 1040 гривень. Ще 545 гривень заробило місто на дозволах встановити холодильники з морозивом за цими ж адресами та на вул. Дзвонарській навпроти аптеки "Нова".

 

Натомість, пивні палатки куди вагоміше позначилися на бюджеті міста. Так, підприємцям запропонували 14 місць. На "найгарячіші" з них претендували по шестеро-семеро бізнесменів. Відтак, фінансові пропозиції зростали у рази: майже по всіх об’єктах "стартували" з 1000-2000 гривень, "фінішували" — на 10 000-15 000 гривень.

 

Серед лідерів конкурсу — три місця на площі Героїв (біля колишнього кінотеатру "Відродження", навпроти будинку №12 та №21), на яких пивні палатки мали намір встановити по четверо-шестеро підприємців міста. Торгувалися — дуже активно. Відтак, загалом мали сплатити трохи більше 43 000 гривень. Утім, уже після конкурсу, один із підприємців-переможців, який обіцяв 15 300 гривень, вочевидь, "охоловши" — передумав. Відтак, "слабоалкогольне" місце на пл. Героїв — наразі вакантне.

 

Аналогічно — з місцем біля аптеки на розі будинку №30 на вул. Б. Хмельницького: двоє підприємців боролися за нього настільки активно, що незчулися, як доторгувалися майже до 25 000 гривень. У обіцяний триденний термін переможець, проте, грошей не сплатив. Відтак, одне з найбільш популярних "пивних" місць доведеться повторно виставляти на конкурс. 

 

Вільними після двох спроб знайти їм тимчасових власників залишаються і місця у парку ім. І. Франка та на березі Лімниці поблизу підвісного моста. Вони, найімовірніше, пустують, через не-сезон. Коли встановиться більш тепла погода і калушани потягнуться на природу, підприємці, сподівається міська влада, активізуються.

 

Щодо інших точок продажу пива на літній період, то ціна на них різнилася суттєво. Скажімо, за право оренди двох місць біля центральної пошти бізнесмени заплатили 15 100 і 9 100 гривень; біля торгового центру "Прометей" на вул. Пушкіна — 18 000 гривень; на розі вулиць Малицької і Ринкової — 9 000 гривень. Значно дешевше обійшлися місця, на яких бракувало претендентів, як торік, так і тепер: поруч із будинком №76 на пр. Лесі Українки, на розі вулиці Євшана та бульвару Незалежності, біля магазину "Фуршет" на майдані Шептицького. За кожне з них підприємці заплатили 1030-1050 гривень.

 

Таким чином, після двох конкурсів пиво поповнило міську скарбницю на 83 135 гривень. Це — вдвічі більше, аніж було минулого року, коли за можливість встановити літні палатки боролися 12 підприємців. Тоді найдорожче обійшлося право на встановлення палатки на вул. Б. Хмельницького (біля "п’ятачка"). За неї один із місцевих підприємців зголосився віддати 13 100 гривень. За інші місця, хоча і заплатили по кілька тисяч, утім, десятитисячний бар’єр вони — не подолали.

 

Згідно з умовами конкурсу, наголосила заступник міського голови Руслана Вайда, для встановлення палаток підприємцям залишилося укласти відповідні угоди оренди та погодити асортимент із санепідстанцією. Окрім цього, обов’язковим для підприємців, які торгуватимуть пивом, є встановлення поблизу палаток біотуалетів.

 

Між іншим, не виключає міська влада, що пивом у палатках цьогоріч торгуватимуть востаннє. Нагадаємо, що з пропозицією відмовитися від такого заробітку на сесії міської ради нещодавно виступив головний лікар міської поліклініки, депутат Михайло Гаврилишин (УП), на думку якого, пивні палатки створюють незручності для людей, а пінний напій — шкодить їхньому здоров’ю. І хоча міська влада наразі питання називає дискусійним, не виключено, що за підтримки більшості депутатів пивні палатки у Калуші опиняться під забороною.

 

                                                                                                                                                                                        Юрій Тимощук


01.05.2011 2530 1
Коментарі (1)

eLyZScNPAUW 2012.04.23, 19:17
I apperciate you taking to time to contribute That's very helpful.
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1183
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2509
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2105
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2158
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6525 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2446 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

330

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1139

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1271

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1391
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

270
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

580
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2056
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26505
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

547
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10454 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8004
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

529
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

397
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

540
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

618
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1576