Підбір резини на автомобіль: параметри правильного вибору

Купити резину та диски — це спочатку проаналізувати безліч параметрів. Найбільший попит мають доступні литі диски невеликих розмірів. Адже у великих і дорогих автомобілів престижних марок оригінальні легкосплавні колісні диски зазвичай в основній комплектації або клієнт замовляє їх відразу при покупці автомобіля. Однак і власники недорогих компактних машин також часто хочуть підібрати хай недорогі, але гарні та практичні колеса. Щоб легко знайти оптимальне співвідношення ціна/якість перш ніж купити диски та резину, варто перевірити основні їхні характеристики.

Основні критерії правильного вибору резини та дисків на автомобіль

Перш ніж диски та резину купити варто врахувати такі параметри:

  • наявність відповідних сертифікатів;
  • кількість спиць в дисках;
  • якість хромованих дисків та особливості їхнього кріплення.

Сертифікати якості переконують в тому, що виробники під час виготовлення коліс орієнтувалися на світові вимоги, щодо якості. Але треба не тільки запросити наявність сертифікатів взагалі, а переконатися, що є документи, які підтверджують високі стандарти виготовлення саме колісного диска чи шини.

Велика кількість товстих спиць — один із секретів стійкості диска. Шини диски варто вибирати з такими особливостями, оскільки стан наших доріг неналежний.

Хромовані диски — це бажання багатьох водіїв. Та перш ніж купувати їх, варто приділити максимум уваги якості покриття. Хром-покриття досить дороге і складне в нанесенні, тому такі диски не можуть бути надто дешевими.

Ще один важливий аспект при виборі диска – його кріплення. Найчастіше легкосплавні диски вимагають довших кріпильних болтів або об'ємніших гайок для кріплення. Не варто намагатися замінити ці кріплення від стандартних сталевих дисків, оскільки вони точно не підійдуть.

Купити резину високої якості варто з урахуванням того, що кожна країна має свій стандарт:

  • TUV (Німеччина);
  • SAE (міжнародна спільнота);
  • JWL, VIA (Японія).

Кожна організація розробила свою програму тестування – реакція на удари, навантаження, герметичність та інше. І тільки перевіривши колеса за своєю індивідуальною програмою, вони поступають в продаж.

Класифікація

Шини мають певну класифікацію за типами автомобілів, для яких вони призначені. Шини купити можна для:

  • позашляховиків;
  • мікроавтобусів та комерційних автомобілів;
  • вантажних машин та мотоциклів.

Тоді як сезоном можуть бути зимовими, літніми на універсальними.

За малюнком протектор може бути:

  • базовим ненаправлений симетричний;
  • спрямований симетричний;
  • спрямований асиметричний.

Кожен має свої переваги та недоліки. Базовий – це рисунок, який симетричний між собою у різних частинах. Це найпростіший тип малюнка, що використовується у недорогих шинах. Вони не тільки недорогі, але прості у монтажі — просто неможливо встановити їх в неправильному напрямку.

Шини із симетричним спрямованим малюнком протектора гарантують ефективне видалення води, бруду та інше. Але потрібно слідкувати за тим, щоб правильно їх встановити.

Спрямований асиметричний малюнок протектора — це коли права і ліва сторони протектора не симетричні між собою. Одночасно відповідають за покращення керованості та/або гальмування на сухій дорозі, але чудово справляється з брудом, снігом та інше.

Аналіз основних параметрів вибору резини на автомобіль дозволить не розгубитися серед значного асортименту виробників. А також раціонально вкласти гроші в їхню купівлю — гармонійно поєднуючи якість, безпечність та стильність коліс.

Партнерський матеріал


23.11.2022 565
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1295
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2591
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2146
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2210
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6635 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2491 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

381

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1191

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1321

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1450
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

317
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

190
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

614
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

95
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26552
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

578
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10498 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

97
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

125
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

437
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

581
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

653