Під час останніх в році нічних чувань у Старуні освятили нову різдвяну шопку

Стоячи на порозі Нового року та Різдва Христового, паломники мали нагоду взяти участь у відкритті ще однієї красивої локації в Центрі паломника «Симеон Лукач» – різдвяного вертепу.

У ніч з 29 на 30 грудня в Паломницькому центрі «Симеон Лукач», що в с. Старуня, Богородчанського району, відбулися особливі нічні чування. Цього разу, на запрошення о. Ярослава Середюка, моління очолив о. Микола Фредина, відомий проповідник Львівської Архієпархії, повідомляє Фіртка з посиланням на Паломницький центр Симеона Лукача.

Перебуваючи в часі Різдвяного посту та в останніх днях року, віряни мали нагоду молитовно подякувати Богу за прожитий час та попросити Благодаті для наступного 2022 року.

Традиційно нічні моління розпочалися молитвою Вечірні, яку очолив о. Тарас Путько – Віце-ректор Духовної семінарії. Після чого отець-проповідник Микола Фредина  виголосив першу науку, де наголосив на тому, що наше життя маємо прожити, а не проіснувати, дозволивши Богу провадити нас протягом усього нашого віку.

Під час нічних чувань чимало вірних мали можливість приступити до Святого Таїнства покаяння, щоб, наближаючись до свята Різдва Христового, могли гідно приступити до Євхаристії.

Опісля паломники молилися молебень до блаженного Симеона Лукача, та молитви на оздоровлення. Духівник семінарії о. Роман Кандрач та о. Ярослав Середюк благословили всіх присутніх мощами нашого блаженного Симеона. Завершився перший блок чувань ще однією повчальною наукою від проповідника.

Далі всі присутні вийшли на територію Хресної дороги, на початку якої місцеві майстри спорудили прекрасну різдвяну шопку. В ній поставлено великих 11 фігур, які інсценізують події Христового народження. Ввесь шлях: від брами до шопки повністю освітлений гірляндами, що, наче Вифлеємська зоря, веде кожного молільника до Новонародженого Спасителя. Священнослужителі освятили вертеп, а о. Ярослав Середюк повідомив, що включно до свята Різдва Христового тут будуть молитися Дев’ятницю до Дитятка Ісуса.

Одним з найулюбленіших пунктів молитовної програми у вірян є Хресна Дорога. Особливо трепетною і важливою вона буде наприкінці року, коли всі роблять іспит сумління за весь рік та дякують Богу за все пережите і Ним подароване. В часі молитви кожен зміг молитовно побути з Христом під час усіх пережитих ним мук та падінь.

Завершилися нічні моління Божественною Літургію, під час якої могли почути ще одну корисну науку від о. Миколи Фредини та, найголовніше, приступити до Євхаристії.

Пригадуємо, що в Центрі паломника «Симеон Лукач» щомісяця в ніч з 29 на 30 число відбуваються нічні чування. Тут також діє музей блаженного священномученика та підпільної УГКЦ.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Журнали, листівки та стрічки із вінків з могили: в Івано-Франківську відкриють музей Євгену Коновальцю (ФОТОФАКТ)

Аудіозабезпечення та спеціальні підйомники: музей у Івано-Франківську планують зробити доступнішим для людей з інвалідністю

365 сторінок болю: в Музей визвольної боротьби передали Книгу пам'яті загиблих добровольців-захисників (ВІДЕО)

Підсумки року на Прикарпатті: смертність та аварійні ситуації на дорогах

Підсумки року на Прикарпатті: чим обернувся 2021-й для бюджетів місцевих громад

Підсумки спортивного року: “Ураганівська” Ліга Чемпіонів, Олімпійські Ігри та Чемпіонат Європи


30.12.2021 Сергій Білий 1275
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2594
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20081
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1778
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1265 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2285
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3914

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

409

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2036

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

720

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1333
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

401
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

928
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24425
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

665
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

622
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

768
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1659
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8090
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

552
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

800
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2086 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

758