Перше Причастя – свято для батьків, а не дитини

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють зміщуючи акценти з важливого на другорядне. Традиційно в православній і католицькій церквах дітей приводять до сповіді в семирічному віці, адже вважається, що саме з такого віку дитина робить обдумані вчинки і свідомо може чинити гріх. Хоча в Православній Церкві поширена практика  причастя немовлят.  Традиція першої урочистої сповіді і причастя ймовірно потрапила з католицької церкви і практикується не тільки в  греко-католицькій Церкві, але й  серед православних на заході країни.

  Як правило до «першого причастя» передує певна підготовка. Спочатку дитина вивчає катехизис(основи віровчення) Церкви,  та освоює базові молитви щоб  мати загальне уявлення про церковне життя та віру. Ось тут з’являється перша перешкода на шляху до Бога(Причастя): деякі священики чи катехити іноді впадають в крайність намагаючись не просто розповісти дітям про основи віри - добро і  зло, милосердя, моральні цінності, а намагаються впхати в  голови дітей курс богослів’я духовної семінарії. Отож дитина знову відчуває себе наче в школі. Але здається Христос причащав апостолів на Таємній вечері без перевірки молитов, тому навіщо ставити перешкоду на шляху єднання дитини з Богом? Паралельно батьки піклуються про красиву картинку» події. Шукають,  купують або орендують святковий одяг, домовляються  з  професійним фотографом  та відеографом, подарунки та ін. Підготовка йде майже як  до весілля. Нажаль,  батьки часто так захоплюються підготовкою до  події, що саме причастя  стає не важливим, а  другорядним. На перше ж місце стає «красива картинка». Батьки часто бувають розгніваними та знервованими, адже хочуть організувати красиве свято. На одній парафій був  випадок коли батьки в церкві обговорюючи підготовку  до свята навіть не зауважили як почали лаятися вживаючи нецензурну лексику.  .Так ми бачимо красиво одягнених діток які йдуть до причастя, фотографії подарунки, але  чи  не відволікають батьки цією підготовкою від найважливішого – духовного сприйняття та розуміння Святого причастя як момент єднання з Богом.  Комерціалізація цієї а також метушня батьків заради красивих фото для instagram та Facebook може дезорієнтувати дитину яка повинна зосереджуватись на духовному і не розпорошувати свою увагу на дурниці.


20.05.2025 Роман Тадра 113
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

526
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1437
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1902 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7237
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15079 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1949

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють зміщуючи акценти з важливого на другорядне. Традиційно в православній і католицькій церквах дітей приводять

113

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

899

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

970

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1754
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

140
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

535
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

780
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3032
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

781
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1842
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

871
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35018 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

364
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

512
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

840
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

748