Перинатальний центр Івано-Франківська отримав сучасний апарат для раннього діагностування слуху у новонароджених

У Міському перинатальному центрі купили сучасний апарат для раннього діагностування слуху у новонароджених. Це, за словами медиків, дозволить, у разі проблеми в дитинки, якнайшвидше скоригувати лікування у ранньому віці.

Про це повідомляє пресслужба Руслана Марцінків, передає Фіртка.

«Включаємо до роботи, підключаємо праве вухо, реєструємо. Слуховий зонд знаходиться правильно. І, бачите, з’являються такі зелені стовпчики, він рухається, кожен стовпчик має свої звукові коливання», - перевіряє слух новонародженому Сашкові лікарка, заввіділення Міського перинатального центру Марія Гриців.

І додає, новий аудіометр, який купили у медичний заклад – це найякісніша допомога у визначенні слуху в новонароджених.

«Принцип даного апарату грунтується на тому, що він видає певні звукові сигнали певної сили. І ці сигнали доходять до внутрішнього вуха, і таким чином відбувається коливання у внутрішньому вусі, там є свої особливості анатомічні. І апарат реєструє чує дитина чи не чує. З’являються такі стовпчики зелені і дають відповідь, що дитина чує. Дитинка чує. Все добре», -  розповідає про сучасний аудіометр Марія Гриців.

Маленький Сашко, якому лише 3 дні від народження має бездоганний слух. Це визначив новий апарат одразу після появи на світ хлопчика. Його мати, породілля Христина Виклинець каже, такий апарат дуже важливий насамперед для батьків, адже одразу після пологів вони розуміють, чи немає патології в дитинки.

«Це дуже корисно для матерів. Я думаю, що всім цікаво, чи їхня дитинка правильно розвивається, чи не має проблем зі слухом, тому я думаю, це дуже актуальний пристрій в нашому пологовому будинку», - каже мати Сашка породілля Христина Виклинець.

Нове обладнання для перевірки слуху в новонароджених – це вимога часу для безпечного та раннього діагностування слуху. Адже якнайшвидше визначення проблем зі слухом у дитинки – це запорука успішного коригування та ефективного лікування малюка. 

«Це є дуже важливо, це є вимога сучасності і це є, напевно, спокій для мами. Тобто мама з першого дня чи з другого дня, коли вона перебуває тут, вона вже знає, що з дитиною все в порядку, дитина має добрий слух і, відповідно, вона не має ніяких проблем.

Або ж навпаки, у дитини є проблема зі слухом і тоді ми таку маму з дитиною переводимо на інші рівні, тобто в дитячу обласну лікарню для того, щоби все ж таки розуміти, що з дитиною є і як може медицина в цій ситуації допомогти. Це обладнання куплене за кошти міської громади і воно має бути для всіх закладів такого рівня.

Ми дуже тішимося, що ми маємо це обладнання», - каже директорка Міського перинатального центру Марія Бойко

Сучасний аудіометр у Міському перинатальному центрі поки один. Але він повністю забезпечує потреби лікарів. На черзі - поступове, але якісне оновлення всього пологового будинку. Тут взялися за осучаснення як приміщення, так і обладнання.

«Міський пологовий будинок має оновлюватися. Бо це дуже важливо. Тобто мають ремонтуватися палати, має закуповуватись нове обладнання, і ми уже робимо конкретні кроки, щоби пологовий будинок змінювався.

Ми хочемо, щоб наш міський пологовий будинок став конкурентно здатним і бути конкурентним на ринку саме надання послуг пологів. Тому життя повинно приходити в нормальних умовах, з нормальним обладнанням, з нормальною діагностикою, і ми докладемо зусиль, щоби можна було поробити ці ремонти», - резюмував Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Окрім нового обладнання у Міському перинатальному центрі з’явилася нова функція, яка повинна підвищити контроль за якістю надання лікувальних послуг. За допомогою QR-коду, який розміщений на дверях закладу, абсолютно анонімно, адресуючи головному лікарю, можна залишити відгуки про роботу медиків. Також тут започаткували і згодом видаватимуть усім новонародженим «паспорти». Це, радше, як пам’ятка батькам із відбитками маленьких ніжок їх чада.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківську відкрилась соціальна пральня: хто може скористатись

Консультують юрист, психолог і терапевт. В Івано-Франківську відкрили центр підтримки для маріупольців (ФОТО)


02.02.2023 Іван Муканик 647 1
Коментарі (1)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1147
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2842
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

997
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1064
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1067 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3153 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

926

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

798

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1102
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

170
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2363
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1162
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

464
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15083
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7395
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

828
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

392
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

302
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

388
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

674
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1123