Особливості прийому флеболога

Напрям медицини, який займається патологіями вен та хворобами, які з ними пов’язані, називається флебологією. Цей напрям існує відносно недавно, однак швидко здобув популярність, оскільки статистика збільшення венозних захворювань невпинно росте. Таким чином флебологія стала затребуваною і пацієнти нарешті почали реагувати на наявність проблем з венами та вчасно їх лікувати.

Флебологічні хвороби

Найпоширенішими хворобами, які лікує флеболог, є:

  • телеангіектазія - розширення маленьких судин та поява судинних зірочок, що часто розвиваються у варикозне розширення вен;
  • венозна недостатність у хронічній формі - з’являється через застої крові у венах ніг;
  • тромбоз - утворення у глибоких венах на стінках тромбів, які є небезпечними, бо можуть відірватись і потрапити у різні частини кровоносної системи, спричинивши негативні наслідки, а іноді навіть летальні випадки;
  • флебопатія - при ній знижується венозний тонус, пружність стінок судин, збільшується деформація судин та просвіт у них;
  • трофічні виразки - рани на поверхні шкіри, що утворюються через поганий відтік крові;
  • тромбофлебіт та флебіт - запальний процес у стінках вен, через який може відбуватись закупорка вен, а якщо тромб відривається, то може спровокуватись тромбоемболія.

При відсутності лікування будь-яка з цих хвороб може погіршити якість життя та завдати серйозних ушкоджень здоров’ю людини. Саме тому звернення до спеціаліста є обов’язковим регулярно. Деякі напрямки медицини не мають необхідності в регулярних візитах до фахівців, наприклад, до пластичного хірурга зі сторінки https://mediland.ua/ua/kosmetologiya-ta-plastyka/plastichna-hirurgiya можна іти тільки при виникненні проблеми або невдоволеності зовнішністю. До флеболога ж краще звертатись щороку.

Етапи консультації флеболога

Перший візит до флеболога майже завжди проходить за однією схемою:

  1. Збір анамнезу та вивчення історії хвороби - при цьому лікар проводить бесіду з пацієнтом та дізнається симптоми та скарги, які в нього є, а також, які ще хвороби має.
  2. Огляд - його потрібно проводити дуже ретельно, щоб помітити найменші відхилення від нормального стану судин. Також необхідно пропальпувати проблемну ділянку, щоб визначити ступінь пошкодженості вени.
  3. Проведення ультразвукової діагностики - таким чином можна більше дізнатись про венозні стінки та порожнини вен.
  4. Якщо є причини або натяки на наявність патології, то для підтвердження здогадки призначаються інші методи дослідження, наприклад, ангіографія, доплерографія з ультразвуком, комп’ютерна або магнітно-резонансна томографія та інші.
  5. Постановка діагнозу і складання плану лікування відповідно до отриманих результатів діагностики та даних про пацієнта.

При цьому лікар може призначити повторний прийом для перевірки проміжних результатів або ж встановити дату контрольного прийому після процесу лікування. Якщо потрібне оперативне втручання, то можуть бути призначені ще додаткові обстеження для виявлення протипоказань до цього.

Партнерський матеріал


22.11.2022 1351
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1119
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2479
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2086
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2136
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6455 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2419 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

292

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1117

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1142

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1358
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

239
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

562
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2027
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26478
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

525
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10428 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7970
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

507
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

371
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

520
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

594
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1544