Сьогодні, 30 жовтня, в Івано-Франківській обласній раді презентували результатів дослідження, присвяченого актуальним питанням стану і розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області.
Дослідницько-консультативна агенція "Galсоц " провела вибіркове репрезентативне опитування мешканців Прикарпаття, присвячене актуальним питанням стану і розвитку місцевого самоврядування, проблематиці місцевих громад, тенденцій проведення реформ децентралізації та її оцінки громадськістю. Опитування проводилось у період з 10 по 27 жовтня на замовлення Івано-Франківської обласної ради.
За словами голови громадської організації "Дослідницько-консультаційна агенція "Galсоц" Тетяни Головчук загалом опитали 900 мешканців області віком від 18 років, пише Фіртка.
Похибка становила близько 3,5%.
Згідно оприлюднених результатів дослідження на думку респондентів, органи місцевого самоврядування безпосередньо населеного пункту, в якому вони проживають, мають мати домінантний вплив на прийняття рішень на місцях. Так вважають 66,5% опитаних.
Ідею ліквідації обласних та районних держадміністрацій і передачі їх повноважень виконавчим комітетам обласної та районних рад підтримує в цілому 68% опитаних, не підтримує 19,2%, байдуже до цього ставиться 3,3%, а 9,4% опитуваних важко відповісти.
Проте, у разі, якщо б це відбулося, опитані мешканці вважають, що голови відповідних виконавчих комітетів обласної та районної рад мали б обиратися всією громадою на виборах. В цьому переконані 85% респондентів, тоді як 11,3% вважають, що очільника мали б обирати депутати відповідної ради.
Ключовими проблемами розвитку місцевого самоврядування є безвідповідальність посадових осіб перед громадою – так вважають 55,7% опитаних, переважання особистого інтересу депутатів і посадовців над інтересами громади – 42,9%, корупція на місцях – 39,7%, дублювання функцій з боку органів виконавчої влади -34,5%, втручання у їхню діяльність та тиск з боку органів виконавчої влади – 30,9%, недостатня кваліфікованість кадрів – 16,5%, неналежна реалізація права громадян бути обраними до місцевих рад і впливати на їх діяльність – 16%.
Першочергового вирішення місцевими органами влади потребують: зниження рівня безробіття 56,9%, зменшення тарифів на компослуги – 52,4%, стримування рівня зростання цін, інфляції – 45%, залучення інвестицій в регіон – 44,3%, відновлення с/г – 38,7%, оновлення обладнання закладів охорони здоров’я – 36,6%, боротьба з корупцією у місцевій владі – 33,4%, допомога соціально незахищеним – 31,9%, ремонт доріг – 30,9%.
Найменше опитаних мешканців області хвилюють захист культури, української мови – 0,5%, покращення екологічної ситуації – 2,9%, боротьба зі злочинністю 3,1%, боротьба з алкоголізмом, наркоманією – 3,8%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Опитування: Менше половини прикарпатців позитивно оцінюють об'єднання місцевих громад (відео)